Najpopularniejszym przedziałem wagowym jest przedział 60 – 100 kg, któremu dedykowany jest średnio twardy stopień materaca. Dlatego też w tej kategorii posiadamy największy wybór modeli. Każdy klient znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Warto jednak na początek zorientować się jakie różnice występują pomiędzy poszczególnymi materacami. Różnice dotyczą typu wkładu wewnętrznego (lateks lub pianka wysokoelastyczna HR) oraz materiałów użytych na warstwy zewnętrzne.

Materac 200x200 piankowy z wkładem wewnętrznym z lateksu

Rdzeń lateksowy ma 16 cm wysokości i jest doskonałą podstawą dla materacy piankowych. Jest materiałem ekskluzywnym, w pełni zasługującym na swoją opinię. Lateks ma gęstość wynoszącą aż 60 kg/m3 i dzięki temu jest trwały, odporny na wypracowanie, ugniatanie. Jest sprężysty i elastyczny, doskonale dopasowuje się do sylwetki. Pianka lateksowa doskonale wspiera kręgosłup, odciąża mięśnie i układ kostny, minimalizuje ryzyko występowania wad postawy. Zmniejsza ucisk na naczynia krwionośne, dzięki czemu krew lepiej krąży, kończyny nie drętwieją. Lateks nie uczula, jest nietoksyczny, ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne. W warstwie nie gromadzi się kurz i wilgoć. Ma w budowie liczne mikrootwory zwiększające przepuszczalność powietrza. Osoba śpiąca odczuwa termiczny komfort, nie poci się. Lista materacy piankowych 200x200 cm średnio twardych jest dość długa, również z tych z rdzeniem lateksowym:

  • materace obustronnie średnio twarde – materac Malmo 200x200 (17 cm wys., blok pianki lateksowej) oraz materac Kongo 200x200 (21 cm wys., po jednej stronie pianka profilowana molet a po drugiej pianka profilowana Visco Memory)
  • materace miękkie/średnio twarde – materac Andora 200x200 (24 cm wys., podwójna pianka Visco Memory po jednej i pianka moletowana po drugiej stronie) oraz materac Toledo 200x200 (26 cm wys., po jednej stronie pianka HR a po drugiej podwójna warstwa Visco Memory)
  • materac średnio twardy/twardy – materac Kenia 200x200 (18 cm wys., z trawą morską po stronie twardej)

Gąbkowy materac 200x200 z pianką wysokoelastyczną HR

Równie liczną ofertę stanowią materace średnio twarde z rdzeniem z pianki wysokoelastycznej HR:

Pianka wysokoelastyczna HR jest elastyczna i sprężysta. Ma właściwości antygrzybiczne, nie rozwijają się w jej wnętrzu bakterie, pleśń, nie gromadzi kurz i nie namnażają roztocza. Pianka szybko oddaje wilgoć do otoczenia dzięki dużej przepuszczalności powietrza, zawdzięcza ją pęcherzykowatej strukturze.

Zobacz też nasze inne artykuły: