W dzisiejszych czasach goście hotelowi są bardzo wymagający. Każde miejsce, które chce się pochwalić wysokim standardem usług, musi oferować najwyższej jakości materace hotelowe, które zapewnią im idealny wypoczynek i zdrowie dla kręgosłupa. Na szczęście producenci materacy prezentują bardzo szeroki wachlarz modeli i jest z czego wybierać. Czym kierować się decydując się na zakup materaców hotelowych i na co zwrócić uwagę? Doradzamy w wyborze.

Jakie powinny być materace do hotelu?

Każdemu właścicielowi hotelu zależy przede wszystkim na zapewnieniu idealnego komfortu gościom. Dla każdego pojęcie wygody będzie oznaczało coś innego. Jest to bardzo subiektywna kwestia, ponieważ niektórzy preferują materace bardzo twarde, a inni szukają modeli miękkich, w których dosłownie można zatonąć. Dlatego tak ważne jest, żeby materace do hoteli były dość uniwersalne. Nie mogą być ani zbyt miękkie, ani też za twarde, żeby pasować każdemu użytkownikowi. Wybierając materace do łóżek dziecięcych najlepiej szukać materaców piankowych, które są raczej miękkie, a do dużych i szerokich łóżek w apartamentach dla par można zdecydować się już na bardziej sprężyste i twarde materace kieszeniowe.

Trwałość i wytrzymałość

Bardzo ważną kwestią jest, aby materac hotelowy był solidnie wykonany z najwyższej jakości surowców. Wówczas powinien wystarczyć na kilka lat dość intensywnego użytkowania.

Wiele hoteli wybiera nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe. Dlaczego?

  • Producenci materaców umieszczają w nich znacznie więcej pojedynczych sprężyn niż w tradycyjnych modelach sprzed lat.

  • Każda sprężyna działa niezależnie od pozostałych, dzięki czemu zapewnia równomierne podparcie dla kręgosłupa.

  • Jedynie kieszenie materaca są ze sobą połączone.

  • Skomplikowana konstrukcja oparta na wysokiej klasy surowcach sprawia, że materace te uznawane są za bardzo trwałe.

Producenci oferują również bonellowe materace dla hoteli. Jest to nieco starszy model materaca, również oparty na działaniu wielu sprężyn, jednak te nie posiadają swoich kieszeni. Są to nieco mniej komfortowe produkty, jednak cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ są bardzo wytrzymałe.

Jakie materace są w hotelach?

Większość miejsc faktycznie wybiera dziś trwałe materace sprężynowe różnego typu. Sporym powodzeniem cieszą się również nowoczesne materace piankowe oraz lateksowe. Oba surowce umożliwiają zachowanie doskonałej higieny i pozwalają na wentylację materaca. Dla hotelu jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ od niej zależy renoma takiego miejsca. Warto na nią zwrócić uwagę wybierając materace hotelowe producent informuje również o właściwościach antyalergicznych i antygrzybicznych. W tego typu materacach nie rozwijają się roztocza ani inne mikroorganizmy.

Aby dobrze chronić materace do spania hotelowe, najlepiej zdecydować się również na zakup pokrowców, które ochronią je przed brudem, kurzem, potem, czy plamami z jedzenia. Właściciele hoteli doskonale wiedzą, jak często ich materace są poplamione i wymagają specjalistycznego czyszczenia. Ponieważ żaden materac, niezależnie od jego składu, nie lubi wody, lepiej unikać prania i ochronić go właśnie przy pomocy praktycznego pokrowca.

Materace hotelowe na zamówienie

Dzisiaj większość producentów materaców oferuje możliwość samodzielnego zaprojektowania produktu. Klient sam decyduje o takich parametrach, jak:

  • materiał wypełnienia materaca,

  • jego stopień twardości,

  • rozmiar,

  • wysokość.

Hotel ma więc możliwość zamówienia większej ilości różnego rodzaju materaców dopasowanych do wielkości posiadanych łóżek i zamówienia ich w jednym miejscu. Coraz więcej producentów oferuje właśnie materace hotelowe cena ich uzależniona jest od wielu kwestii i klient ma zawsze na nią wpływ. Przy większych zamówieniach można również liczyć na bardzo korzystne warunki cenowe oraz darmowy transport wszystkich zamówionych materaców prosto do hotelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta spora liczba hoteli. Istnieje także możliwość zamówienia idealnie dopasowanych pokrowców ochronnych.


Jesteś właścicielem hotelu, pensjonatu, itp? Potrzebujesz większej ilości materacy? Dobrze trafiłeś!

Proszę o przesłanie maila lub kontakt telefoniczny z podaniem dokładnych wymagań odnośnie materacy.

mail: sklep@godre.pl

telefon: 609 65 11 77

Przygotujemy atrakcyjną ofertę cenową!