Materace o powierzchni bardzo twardej są przygotowane dla osób, których waga ciała jest wyższa niż 120 kg. Taki materac powinien być mocnej konstrukcji sprężynowej aby zapewnić komfortowy sen i trwałość materaca.

Bardzo twardy materac kieszeniowy

Konstrukcja kieszeniowa wykonana jest z cylindrycznych sprężyn wykonanych z mocnego drutu. Każda pojedyncza sprężyna została opakowana w osobną kieszeń materiału, stąd właśnie ta konstrukcja materaca wzięła swoją nazwę. Sprężyny są z jednej strony klejone a z drugiej zszyte. Praca materaca jest cicha a sam materac gwarantuje doskonałe podparcie, sprężyna działa punktowo uginając się tylko w miejscu nacisku. Materac kieszeniowy 120x200 bardzo twardy posiada strefy komfortu i amortyzuje ruchy osób śpiących. Taki materac będzie zatem idealny dla dwóch osób śpiących, ponieważ praca materaca sprawia, że nie przeszkadzamy sobie w czasie snu. Ilość sprężyn w naszym materacu wynosi 262 szt./m2. Sprężyny maja trzy różne wysokości, czyli każdy materac będzie w trzech wariantach. Standardowa wysokość sprężyny ma 12 cm, w wersji max plus sprężyna ma 17 cm, natomiast w wersji mini została skrócona i wynosi 6cm. Wysoki materac na sprężynie podniesionej jest bardziej elastyczny i mocniej się ugina.

Bardzo twardy materac kieszeniowy 120x200cm

Bardzo twardą powierzchnię materaca uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy kokosu na piance bazowej lub jeszcze mocniejsze połączenie podwójnej warstwy kokosu z końskim włosiem. Mata kokosowa wykonana jest z włókien orzecha kokosowego. Materiał jest antyalergiczny i posiada właściwości higroskopijne, pochłania nadmiar wilgoci i natychmiast odprowadza go do atmosfery. Kokos nie gromadzi kurzu i szkodliwych roztoczy. Końskie włosie ma podobne właściwości a pozyskane jest z końskiej grzywy lub ogona. Połączenie kokosu i końskiego włosia wzmacnia całą konstrukcję materaca i dłużej możemy cieszyć się wygodnym materacem. Zastosowane maty kokosu czy końskiego włosia są 100% naturalne. Każdy pozyskany surowiec zanim trafi do materaca przechodzi proces oczyszczania, dlatego nawet osoby cierpiące na alergie mogą wybierać takie powierzchnie do snu.

Materace kieszeniowe 120x200 bardzo twarde w naszej ofercie zawsze są dwustronne, co pozwala wydłużyć ich żywotność i dłużej cieszyć się komfortowym miejscem do snu.

Dwustronny materac o bardzo twardej powierzchni po obu stronach to materac Pekin 120x200 ma po obu stronach podwójną warstwą kokosu i końskiego włosia. Materac ma 19 cm wysokości.

Kolejny materac o powierzchni twardej i bardzo twardej to materac Bristol 120x200. Strona twarda ma piankę HR i kokos lub trawę morską. Druga strona bardzo twarda jest bez pianki i ma podwójny kokos i końskie włosie. Materac na bazowej konstrukcji ma 19 cm wysokości.

Pozostała oferta to materace o dwóch stopniach twardości, jedna strona będzie bardzo twarda a druga średnio twarda. Taki materac wybierają osoby o zróżnicowanej wadze. Wtedy kupujemy dwa identyczne materace do jednego łóżka i osoba lżejsza korzysta ze strony średnio twardej a cięższa z bardzo twardej. Materacami możemy się wymieniać co jakiś czas.

Lista dostępnych materacy bardzo twardych ze stroną średnio twardą.