Najniższą skalą twardości wśród materacy kieszeniowych jest materac miękki czyli taki, który w swojej budowie posiada plastyczną piankę Visco Memory. Strona miękka materaca dedykowana jest dla osób z niższą wagą, dlatego taka powierzchnia sprawdzi się dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z wagą nieprzekraczającą 60 kg. Materac kieszeniowy 120x200 cm miękki posiada konstrukcję sprężynową gwarantującą odpowiednie podparcie i komfort snu.

Materac kieszeniowy- co to znaczy?

W materacach kieszeniowych występują sprężyny w kształcie walca. Każda pojedyncza sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszonce materiału, stąd właśnie pochodzi nazwa materaca kieszeniowego, inaczej pocketowego. Liczba sprężyn w tej konstrukcji wynosi 262szt/m2. Materac tej budowy posiada 9 stref komfortu. Taka budowa materaca oznacza, że każda sprężyna pracuje niezależnie i samodzielnie gwarantując idealną elastyczność punktową. Korzystając z materaca mamy zapewnione właściwe ułożenie ciała i stabilne podparcie, co gwarantuje zdrowy sen. Materac kieszeniowy 120x200 cm dobrze się sprawdzi nawet dla dwóch osób, gdy mamy ograniczone miejsce w sypialni. Niezależna praca sprężyn amortyzuje ruchy, każdej osoby śpiącej. Dodatkowy atut naszych materacy to 3 stopniowa ich wysokość poprzez obniżenie i podwyższenie wysokości sprężyny. Bazowa wysokość sprężyny to 12cm. Wersja pocket mini materaca jest niższa o 6cm, a wyższa czyli max plus jest bardziej elastyczna poprzez wydłużenie sprężyny o 5cm.

Materac kieszeniowy z pianką Visco Memory 120x200 cm

Pianka Visco Memory jest zmiękczająca i plastyczna. Pianka reaguje na nacisk i temperaturę ciała, pod wpływem ciepła mięknie i otula ciało. Visco Memory ma też właściwości grzewcze, absorbuje ciepło z ciała i zatrzymuje je wewnątrz. Takie właściwości pianki sprawdzą się dla zmarzluchów i osób szukających otulenia i relaksu. Pianka zapamiętuje kształty ciała i powoli po zmianie pozycji wraca do wyjściowej formy. Pianka jest bezpieczna nie gromadzi roztoczy i bakterii jest bezpieczna nawet dla alergików.

Powierzchnia miękka materaca zawsze zbudowana jest tak samo, czyli posiada dwie warstwy pianki Visco Memory. W naszej ofercie materace ze stroną miękką są zawsze materace dwustronne i posiadają dwie różne twardości.

Dostępne modele materaca kieszeniowego 120x200 cm miękkiego to:

  • Materac Zefir 120x200 miękki/średnio twardy, po stronie średnio twardej mamy piankę HR. Materac na bazowej sprężynie ma 21cm wysokości.
  • Materac Taba 120x200 miękki/średnio twardy, po stronie średnio twardej mamy piankę HR + Lateks. Materac na bazowej sprężynie ma 23cm wysokości.
  • Materac Bratysława 120x200 miękki/twardy, po stronie twardej na piance HR mamy kokos albo trawę morską. Materac podstawowy ma 22 cm wysokości.