Materace piankowe są bardzo wygodnym typem materacy. Są wykonane z dwóch rodzajów pianek, czyli pianki lateksowej oraz pianki wysokoelastycznej HR. Pianki te różnią się głównie gęstością oraz odpornością na ciężary. Jest to szczególnie istotne w przypadku materacy piankowych 140x200 cm twardych, które standardowo polecane są osobom o większej wadze.

Materac 140x200 piankowy z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR

Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się dużą elastycznością i sprężystością. Jej gęstość to 35 kg/m3. Jest trwalsza od zwykłej pianki poliuretanowej nawet o 45% i odporna na ugniatanie, rozciąganie, odkształcenia. Pianka ma gładką powierzchnię, ale porowatą strukturę. Pęcherzyki zwiększają cyrkulację powietrza wewnątrz surowca. Nie gromadzi się w nim wilgoć, kurz i roztocza, nie namnażają bakterie, grzyby. Pianka nie uczula, jest bezpieczna dla alergików. Szybko odzyskuje pierwotny kształt. Elastyczność punktowa pozwala na lepsze dopasowanie materaca do kształtu sylwetki. Kręgosłup jest odpowiednio podparty a mięśnie odciążone. W ofercie proponujemy materac Montana 140x200. Ten model jest dwustronny, z jedną stroną średnio twardą a drugą twardą. Tą pierwszą stanowi właśnie pianka wysokoelastyczna HR, natomiast stronę twardą uzyskujemy poprzez zastosowanie warstwy kokosowej lub warstwy trawy morskiej.

Trawa morska to kilka gatunków alg morskich rosnących u wybrzeży nadmorskich. Algi morskie zawierają dużą ilość pierwiastka jod, który odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy oraz prawidłowym rozwoju komórek u dzieci. W minimalnej ilości jod trafia wraz z trawą do materaca i przez krótki czas uwalnia się z niego ułatwiając oddychanie alergikom. Trawa morska jest odporna na wilgoć, antybakteryjna oraz antygrzybiczna. Podobne właściwości posiada warstwa kokosowa. Zawdzięcza je dużej ilości soli mineralnych obecnych we włókna łupiny orzecha kokosowego, z których mata jest wykonywana. Maty kokosowe i maty z trawy morskiej są odporne na wilgoć. Pochłaniają nieprzyjemny zapach potu. Te same surowce wykorzystywane są w przypadku materacy piankowych 140x200 cm twardych z wkładem lateksowym.

Gąbkowe materace 140x200 z rdzeniem lateksowym

Lateks jest mocnym i odpornym na duże ciężary surowcem. Dzięki dużej gęstości wynoszącej 60 kg/m3 jest odporny na wypracowanie, trwały. Nawet użytkowany przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki dzięki elastyczności punktowej. Dobrze podpiera kręgosłup, stawy, mięśnie. Rozluźnia ciało. W budowie ma liczne mikrootwory, które zwiększają przewiewność materaca. Dzięki temu ewentualny nadmiar wilgoci jest szybko odparowywany i nie gromadzi się we wnętrzu. Podobnie jak bakterie, grzyby, pleśń i kurz. Jest więc bezpieczny dla alergików. W ofercie posiadamy dwa materace z twardą powierzchnią i lateksowym rdzeniem. To materac Kenia oraz materac Tango.

Materac Kenia 140x200 jest dwustronny, średnio twardy/twardy z warstwą trawy morskiej po stronie twardej. Ma 18 cm wysokości. Materac Tango 140x200 jest dwustronny, twardy/bardzo twardy. Po stronie twardej ma kokos lub trawę morską a po bardzo twardej dwie warstwy kokosu i końskie włosie. Materac ma 21 cm wysokości.

Zobacz też nasze inne artykuły: