Choć w pierwszym odczuciu pojęcia takie jak materac piankowy i powierzchnia bardzo twarda zdają się wykluczać, połączenie tych dwóch właściwości jest jak najbardziej możliwe. Materace piankowe 200x200 cm bardzo twarde są dedykowane osobom o naprawdę sporej wadze, nawet przekraczającej 120 kg, są jednak również inne powody wyboru takiej powierzchni do snu, jak na przykład nasze indywidualne preferencje czy zalecenia lekarskie. Jeżeli nie ważysz dużo a powodem wyboru takiego stopnia twardości są właśnie upodobania lub zdrowie, możesz śmiało wybrać materac z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR. Jeżeli ważysz dużo i Twoim ulubionym typem rdzenia jest pianka wybierz tą lateksową.

Materac 200x200 piankowy z rdzeniem lateksowym

Lateks to surowiec o dużej gęstości, wynoszącej 60 kg/m3. Charakteryzuje się dużą odpornością na wypracowanie, duże obciążenia, ugniatanie i intensywną eksploatację. Jest trwały i elastyczny. Dzięki licznym kanalikom w budowie doskonale dopasowuje się do sylwetki, lecz przede wszystkim jest dobrze wentylowany. W lateksie nie rozmnażają się chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie, grzyby i pleśń. Nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Pianka lateksowa jest materiałem luksusowym, zapewniającym wysoki poziom użytkowania. W ofercie posiadamy model z bardzo twardą powierzchnią. Jest to materac Tango 200x200. Ten dwustronny produkt ma przygotowane obie strony do użytkowania. Po stronie twardej znajduje się pojedyncza warstwa kokosu lub trawy morskiej, natomiast po stronie bardzo twardej podwójna warstwa kokosowa oraz końskie włosie.

Warstwa trawy morskiej wykonana jest z różnych gatunków alg, rosnących na nadmorskich brzegach. Wysuszona trafia do materaca, utwardzając i usztywniając powierzchnię. Warto nadmienić, że trawa morska jest bogata w jod, który wraz z nią w minimalnych ilościach trafia do materaca. W niewielkim stopniu uwalnia się przez krótki czas i ułatwia swobodny oddech alergikom.

Końskie włosie wykonane jest z końskiego ogona lub grzywy. Jest sztywne, twarde i odporne na wilgoć. Wchłania jej nadmiar i szybko oddaje do otoczenia.

Gąbkowy materac z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR

Lżejsze osoby szukające bardzo twardej powierzchni do snu mogą wybierać również spośród materacy piankowych 200x200 cm bardzo twardych z rdzeniem z pianki wysokoelastycznej HR. Pianka ma gęstość wynoszącą 35 kg/m3. Jest elastyczna i odporna na rozciąganie. Szybko wraca do pierwotnej formy. Zapewnia wygodę i spokojny sen. Ma właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Jest bezpieczna dla alergików. Dzięki porowatej strukturze jest przewiewna, a liczne pęcherzyki zwiększają jej elastyczność i zdolność dopasowania do sylwetki. W ofercie znajduje się materac Arona 200x200, z jedną stroną średnio twardą a drugą bardzo twardą. Materac jest dwustronny, jego żywotność jest więc wydłużona i można zamiennie stosować obie strony materaca. Po jednej stronie modelu jest pianka wysokoelastyczna HR, natomiast po stronie bardzo twardej podwójna warstwa kokosowa.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są bogate w sole mineralne, które chronią wnętrze owocu przed wnikaniem bakterii, grzybów, pleśni i chorobotwórczych patogenów. Właściwość tą zachowuje mata kokosowa. Jest bezpieczna dla alergików, naturalna i ekologiczna. Mata usztywnia materac, chroni jego wnętrze przed wnikaniem wilgoci.

Zobacz też nasze inne artykuły: