Najobszerniejszą ofertę materacy piankowych stanowią materace średnio twarde, bardzo uniwersalne i przeznaczone dla największej liczby odbiorców. Wszystkie nasze materace piankowe mają jedną stronę średnio twardą, druga może być miękka, twarda lub bardzo twarda. Posiadamy również materace obustronnie średnio twarde. Stopień twardości uzależniony jest od zastosowanych surowców. Dzięki możliwości użytkowania obu stron materace piankowe 90x200 cm średnio twarde posłużą nam dłużej niż miałoby to miejsce w przypadku modeli jednostronnych.

Materace bez sprężyn 90x200 cm średnio twarde

Brak sprężyn sprawia, że materace piankowe mają ograniczoną odporność na wygniatanie i powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet dobrze dobrany pod względem twardości materac, nie będzie służył nam tak długo jak model sprężynowy. Materace piankowe 90x200 cm średnio twarde wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR. Do modeli obustronnie średnio twardych należą:

Pozostałe modele to: materac Montana 90x200 (H2/H3) z drugą stroną twardą wykonaną z kokosu lub materac Montana Trawa 90x200 z warstwą z trawy morskiej, jego wysokość wynosi 10 cm, materac Arona 90x200 (H2/H4) o grubości 10 cm, z podwójną warstwą kokosu po stronie bardzo twardej oraz materac Maroko 90x200 (H1/H2), mający 13 cm wysokości i jedną stronę miękką, wykonaną z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory.

Średnio twardy materac piankowy 90x200

Osoby cięższe, którym zależy na materacu piankowym 90x200 cm średnio twardym, mają do wyboru materace lateksowe czyli z rdzeniem wykonanym z lateksu o wysokości 16 cm. To również mocno rozbudowana grupa materacy piankowych, gdyż każdy dostępny u nas model ( z wyjątkiem materaca Tango) posiada jedną stronę średnio twardą. Twardość tej drugiej zależy od użytych materiałów. Oferowane modele to:

Materac lateksowy charakteryzuje się dużą wygodą, przewiewnością i trwałością. Lateks ma gęstość 60 kg/m3. Nie wypracowuje się, jest sprężysty i na długo zachowuje swoje właściwości. Jest dobrym surowcem dla alergików, nie gromadzi się w nim kurz i nie namnażają roztocza. Ma w budowie liczne mikrootwory zwiększające jego przewiewność, zdolność dopasowania do sylwetki oraz umożliwiające szybkie odparowanie wilgoci. Lateks doskonale wspiera całą sylwetkę, stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa i mięśni minimalizując ryzyko powstawania wad postawy. Materace z lateksem posiadają wiele punktów podparcia, dostosowują się do wszystkich krzywizn sylwetki.

Materace piankowe 90x200 cm średnio twarde usatysfakcjonują sporą grupę odbiorców. Jest to twardość dość uniwersalna i gwarantująca duży poziom komfortu oraz trwałości. Materace ze średnio twardym stopniem twardości są dedykowane dla przedziału wagowego 60-100 kg. Jest to dość szeroki zakres i dlatego liczba odbiorców jest jedną z najliczniejszych.

Zobacz też nasze inne artykuły: