• Kategorie
  • Parametry
  • Materace bonellowe

Materace bonellowe są uniwersalne. Bardzo trwałe, stosunkowo tanie, przy oferowanych możliwościach. Zbudowane są ze sprężyny bonellowej, która działa progresywnie. Im cięższa osoba i większy nacisk, tym większy opór. Odwrotnie w przypadku osoby lekkiej.

Jaki materac bonelowy wybrać?

Materace bonellowe to materace zbudowane ze sprężyny bonellowej. Co to oznacza? Sprężyna bonellowa to system połączonych ze sobą sprężyn - w porównaniu do sprężyny kieszeniowej tutaj wszystkie sprężyny łączą się ze sobą, są niczym nieosłonięte.

Materace bonellowe to w naszej ofercie dwa materace jednostronne i pięć materacy dwustronnych. Materace jednostronne to materac średnio twardy oraz materac twardy. Z kolej materace dwustronne to jeden materac z jednej strony średnio twardy, a z drugiej twardy, pozostałe modele to z obu stron materace średnio twarde. Materace bonellowe dwustronne występują z dodatkiem maty kokosowej, pianki Visco Memory (materac termoplastyczny), maty lateksowej.

Charakterystyka sprężyn bonellowych

Czym charakteryzują się sprężyny bonellowe? Ich główna cecha to sprężystość progresywna, tzn. im większy nacisk na nie wywieramy tym one stawiają większy opór, i odwrotnie, im lżejsza osoba na nich leży tym opór jest mniejszy. Materace bonellowe dlatego są dosyć uniwersalnymi materacami. Materace bonellowe wybierane są przez osoby ceniące sobie ich relatywnie niewysoką cenę w stosunku do możliwości jakie oferują.

Dla kogo będą dobre materace bonellowe?

Materace bonellowe bardzo często spotykamy w hostelach, domkach na wynajem. Niska cena, ich duża trwałość i cechy tego materaca skłaniają hotelarzy do inwestycji w tego typu materace. Bardzo często materace bonellowe wybierane są jako alternatywa dla materacy piankowych ze względu na swoją niską wysokość. Materace te, tak samo jaki i materace kieszeniowe powinny być transportowane na płasko.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024