UWAGA: Zamówienia złożone* do dnia 8.12.2020 godz. 12:00 będą dostarczone** przed Świętami Bożego Narodzenia. Zamówienia złożone po tym terminie dostawa będzie po Świętach lub po Nowym Roku

* złożone tzn. pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie, będzie opłacone online lub wybrany sposób płatności za pobraniem
** odbędzie się jednokrotna próba dostawy - jeśli dzień i godzina dostawy nie będzie Państwu odpowiadać, lub nie będzie można nawiązać kontaktu telefonicznego celem potwierdzenia daty dostawy zamówienie zostanie dostarczone po Świętach lub po Nowym Roku
Powyższa zasada nie dotyczy zamówień z samymi pokrowcami lub materacami nawierzchniowymi
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materace dwustronne

Polecamy zakup materacy dwustronnych z kilku powodów. M.in są znacznie trwalsze od jednostronnych, możemy je wyprodukować w różnej konfiguracji, np. średnio-twardy/twardy lub średnio-twardy/miękki. Dzięki temu są bardziej uniwersalne. W ofercie 30 modeli.

Materace dwustronne to materace, które mają obie strony przygotowane do spania. Możemy je obracać nie tylko głowa-nogi ale również góra-dół. Dopłata do takiego materaca w stosunku do materaca jednostronnego nie jest zbyt duża i zawsze warto to zrobić.

Zalety materaca dwustronnego

Przede wszystkim większa trwałość - odpowiednie dbanie o materac to jego systematyczne obracanie przynajmniej głowa-nogi, a najlepiej też góra dół. Materac mniej się wypracuje. Wiadomo, że na materacu nie tylko śpimy, często czytamy książkę czy oglądamy telewizję. Robimy to w pozycji półsiedzącej. Po pewnym czasie jak siedzimy ciągle w jednym miejscu materac może się wypracować, dlatego też należy go systematycznie obracać.

Kolejna przewaga materaca dwustronnego nad jednostronnym to jego wysokość. Materace jednostronne to materace przeważnie podstawowe, uboższe w swojej budowie, przez to niższe. W przypadku materacy dwustronnych mamy pełną ofertę, nawet najbogatszych, najbardziej komfortowych modeli.

Rodzaje materacy dwustronnych

Materace dwustronne to praktycznie każdy rodzaj materaca. Materace piankowe zawsze są dwustronne, materace bonellowe również w naszej ofercie przeważają wersje dwustronne. Identyczna sytuacja jest w przypadku materacy kieszeniowych - tylko 4 materace jednostronne w stosunku do 30 modeli materacy dwustronnych. Materace dwustronne mogą występować w bardzo różnych konfiguracjach. Mogą być obustronnie średniotwarde - i to w zasadzie jedyna możliwość, gdzie z obu stron materaca jest ta sama twardość. Nie występują materace z obu stron twarde, miękkie, czy bardzo twarde. Dlaczego tak się dzieje? Strona miękka, twarda czy bardzo twarda zawsze jest zbudowana z tego samego rodzaju materiału, więc bezcelowe jest posiadanie obu stron materaca zbudowanego z tego samego materiału. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku materacy średnio twardych - tam można zastosować cztery różne materiały: piankę Hr, piankę profilowaną moletowaną, piankę Visco Memory oraz piankę lateksową.