• Kategorie
  • Parametry
  • Materace dwustronne

Polecamy zakup materacy dwustronnych z kilku powodów. M.in są znacznie trwalsze od jednostronnych, możemy je wyprodukować w różnej konfiguracji, np. średnio-twardy/twardy lub średnio-twardy/miękki. Dzięki temu są bardziej uniwersalne. W ofercie 30 modeli.

Materace dwustronne to materace, które mają obie strony przygotowane do spania. Możemy je obracać nie tylko głowa-nogi ale również góra-dół. Dopłata do takiego materaca w stosunku do materaca jednostronnego nie jest zbyt duża i zawsze warto to zrobić.

Zalety materaca dwustronnego

Przede wszystkim większa trwałość - odpowiednie dbanie o materac to jego systematyczne obracanie przynajmniej głowa-nogi, a najlepiej też góra dół. Materac mniej się wypracuje. Wiadomo, że na materacu nie tylko śpimy, często czytamy książkę czy oglądamy telewizję. Robimy to w pozycji półsiedzącej. Po pewnym czasie jak siedzimy ciągle w jednym miejscu materac może się wypracować, dlatego też należy go systematycznie obracać.

Kolejna przewaga materaca dwustronnego nad jednostronnym to jego wysokość. Materace jednostronne to materace przeważnie podstawowe, uboższe w swojej budowie, przez to niższe. W przypadku materacy dwustronnych mamy pełną ofertę, nawet najbogatszych, najbardziej komfortowych modeli.

Rodzaje materacy dwustronnych

Materace dwustronne to praktycznie każdy rodzaj materaca. Materace piankowe zawsze są dwustronne, materace bonellowe również w naszej ofercie przeważają wersje dwustronne. Identyczna sytuacja jest w przypadku materacy kieszeniowych - tylko 4 materace jednostronne w stosunku do 30 modeli materacy dwustronnych. Materace dwustronne mogą występować w bardzo różnych konfiguracjach. Mogą być obustronnie średniotwarde - i to w zasadzie jedyna możliwość, gdzie z obu stron materaca jest ta sama twardość. Nie występują materace z obu stron twarde, miękkie, czy bardzo twarde. Dlaczego tak się dzieje? Strona miękka, twarda czy bardzo twarda zawsze jest zbudowana z tego samego rodzaju materiału, więc bezcelowe jest posiadanie obu stron materaca zbudowanego z tego samego materiału. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku materacy średnio twardych - tam można zastosować cztery różne materiały: piankę Hr, piankę profilowaną moletowaną, piankę Visco Memory oraz piankę lateksową.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.07.2024