• Kategorie
  • Parametry
  • Materace z końskim włosiem

Materace z matą końskiego włosia i podwójnego kokosa to materace w których przynajmniej jedna ze stron materaca jest bardzo twarda. Polecamy je dla osób, których waga pojedynczej osoby przekracza 120 kg

Materace bardzo twarde czyli z warstwą końskiego włosia

Ze względu na swoje właściwości, warstwa końskiego włosia stosowana jest w celu utwardzenia powierzchni. Jeżeli Twoja waga przekracza 120 kg lub wybór stopnia twardości podyktowany jest względami zdrowotnymi, polecamy zapoznać się z ofertą materacy, posiadających w swej budowie właśnie tę warstwę.

Końskie włosie cechują wyjątkowe właściwości. Jest to materiał odporny na wodę i higroskopijny, czyli każda ewentualna wilgoć, na którą narażony jest materac jest w bardzo szybkim czasie oddawana do otoczenia. Dzięki braku sprzyjających warunków, nie namnażają się bakterie i roztocza i nie wnikają w głąb materaca. Jest on więc bezpieczny dla alergików.

Końskie włosie jest warstwą dodatkową, traktowaną jak mata. Zawsze występuje z podwójną warstwą kokosa.

Twardości materacy z końskim włosiem

Modele materacy bardzo twardych z końskim włosiem dostępne w naszej ofercie:

Materace bardzo twarde (H4) są zawsze dwustronne:

-H2/H4 czyli materace średnio twarde z jednej strony a z drugiej bardzo twarde to takie modele jak Safi, Bakari, Adusa i Mada. Stronę średnio twardą stanowi warstwa pianki profilowanej, Visco Memory, profilowana Visco Memory lub lateksu.

-H3/H4 czyli materac twardy z jednej strony, a z drugiej bardzo twardy to model Bristol, w którym po stronie twardej materaca mamy warstwę kokosa lub trawy morskiej.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 21.06.2024