• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe / pocketowe

Materace kieszeniowe to ulepszona wersja materacy bonellowych. Różnica między nimi polega na tym, że w materacach kieszeniowych sprężyny umieszczone są w kieszonkach, nie ocierają się o siebie, przez co ich praca jest cicha. Występują w 3 wariantach.

Dla kogo materac pocketowy?

Materac kieszeniowy to obecnie najbardziej popularny rodzaj materaca na rynku. Nazywany jest też często materacem pocketowym lub materacem kieszonkowym. Posiada on 262 sprężyny na 1 metr kwadratowy. Jego nowszym bratem jest materac kieszeniowy Multipocket, gdzie liczba sprężyn została niemalże podwojona i wynosi ona 510 sztuk.

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy?

Każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni, nie łączy się ze sprężyną obok, przez co praca całej formatki kieszeniowej jest cicha - nie słychać jej. Jest to przeciwieństwo sprężyny bonellowej stosowanej w materacu bonellowym. Sprężyny te są ułożone według twardości w 9 stref zapewniając optymalne podparcie poszczególnych partii naszego ciała. Zniwelowany został tutaj problem występujący w materacach bonellowych, a mianowicie zsuwanie się osoby lżejszej w kierunku osoby cięższej. W materacu kieszeniowym takie zjawisko nie występuje. Na jednym materacu może spać osoba, która waży 120 kg, razem z osobą ważącą 60 kg i każda osoba komfortowo wypoczywa niezależnie od siebie.

Rodzaje sprężyny w materacach kieszeniowych

Każda sprężyna kieszeniowa występuje w 3 wariantach:

- podstawowa wersja, 262 szt/m2 - wysokość samej sprężyny to 12 cm

- wersja podwyższona, 262 szt/m2 - wysokość samej sprężyny to 17 cm

- wersja multipocket 510 szt/m2 - wysokość samej sprężyny to 12 cm

Wersja multipocket nie występuje w wersji podwyższonej o 5 cm. Jak wygląda twardość wszystkich 3 wersji względem siebie. Zastosowanie sprężyny nie ma wpływu na twardość materaca. Materac średnio twardy w wersji multipocket, zwykłej czy podwyższonej zawsze jest materacem średnio twardym. Jednak, gdyby ułożyć obok siebie 3 identyczne materace różniące się tylko sprężyną kieszeniową sprawa wygląda następująco: najmiększy materac to materac ze sprężyną podwyższoną, potem delikatnie twardszy jest materac na sprężynie standardowej, najtwardszy zaś materac na sprężynie multipocket. Różnice to w praktyce przez osoby nie mające z tym do czynienia na co dzień są praktycznie nie do odróżnienia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024