UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone* lub wybrane za pobraniem do 07.12.2022 do godz. 15:30 będą dostarczone przed 24.12.2022**
Zamówienia złożone po tym terminie będą dostarczane po Świętach i/lub po Nowym Roku
* tzn. do godz. 15:30 środki muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie, zapłacone online lub wybrana forma płatności za pobraniem
** nastąpi jedna próba dostawy, jeśli zostanie ona odmówiona dostawa będzie po Świętach lub po Nowym Roku.
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materace termoplastyczne

Materace termoplastyczne mają w swojej budowie piankę Visco Memory, która reaguje na ciepło i dopasowuje się pod jego wpływem do naszego ciała. Otula je, co daje efekt ogrzewania. Jest to tańsza alternatywa dla materacy lateksowych.

Materace termoplastyczne to materace z dodatkiem pianki Visco Memory. Materace z dodatkiem pojedynczej warstwy to materace średnio twarde, a a z dodatkiem podwójnej warstwy Visco Memory to materace miękkie.

Co to jest pianka termoplastyczna Visco Memory?

Jest to pianka reagująca na temperaturę, tzn. im jest cieplej tym ona jest miększa, im jest zimniej tym jest ona twardsza. Gdyby wynieść materac z dodatkiem tej pianki w zimie na zewnątrz pianka dosłownie by skamieniała. Odwrotnie, kładąc się na niej nasze ciało wytwarza ciepło, powodując delikatną miękkość pianki Visco Memory. Sądzę, że większość z nas kojarzy zdjęcie ręki odciśniętej właśnie na piance Visco Memory. Charakteryzuje się ona tym, że nie odbija od razu, tylko dopasowuje się do kształtu ciała.

Materace termoplastyczne to zarówno materace piankowe, bonellowe jak i materace kieszeniowe. Są to także materace jednostronne oraz materace dwustronne.

Pianka ta stanowi o twardości materaca, jest bardzo komfortowa i wygodna. Jej właściwość w postaci oddawania ciepła dla jednych jest zaletą, a dla drugich wadą. Zimą uczucie grzania jest przez większość użytkownik pożądanym efektem, z kolei w lecie ten efekt nie każdemu może się podobać.

Materace termoplastyczne są dobrą alternatywą dla droższych materacy lateksowych. W naszej ofercie znajdą Państwo jednak także materac średnio twardy, który z jednej strony ma zastosowaną piankę Visco Memory, a z drugiej warstwę maty lateksowej.