• Kategorie
  • Parametry
  • Materace wysokoelastyczne

Materace wysokoelastyczne zbudowane są z pianki wysokoelastycznej HR, która cechuje się wysoką gęstością 35kg/m3 oraz zwiększoną wentylacją. Wszystkie materace piankowe dostępne w naszym sklepie są z niej wykonane, występuje również w pozostałych typach.

Co to są materace termoelastyczne?

Materace wysoko elastyczne to materace posiadające w swojej budowie piankę wysoko elastyczną HR. Są to więc wszystkie materace z naszej oferty. Są to przede wszystkim materace piankowe, ale również bonellowe i materace kieszeniowe.

Zalety pianki wysoko elastycznej HR

Alternatywą w stosunku do pianki wysoko elastycznej HR może być pianka poliuretanowa T. Główną zaletą pianki wysoko elastycznej jest jej gęstość. Nasza pianka ma gęstość 35 kg/m3. Pianka poliuretanowa może mieć różną gęstość. Może to być pianka T18, T20, T23, T25 - cyfra przy liczbie T oznacza gęstość w kg/m3. Jak widać pianka poliuretanowa ma niższą gęstość niż pianka wysoko elastyczna. Pianka wysoko elastyczna ponadto zapewnia dużo lepszą wentylację, posiada specjalny system kanalików, który znacząco podnosi sposób wentylacji w stosunku do pianki poliuretanowej.

Sposób użycia pianki HR w materacach wysokoelastycznych

Pianka wysoko elastyczna jest używana w naszych materacach na powierzchniach służących do spania. Materace piankowe są w całości zbudowane z tej pianki plus dodatki w postaci pianki moletowanej, Visco Memory, lateksowej lub kokosowej. W materacach bonellowych piankę HR stosujemy bezpośrednio nad filcem, zaś piankę poliuretanową stosujemy w tych materacach po jego bokach. Materace kieszeniowe Multipocket oraz materace pocketowe to również pianka HR stosowana zaraz po filcu, a pianka poliuretanowa stosowana jest po jego bokach, czyli tak samo jak w materacach bonellowych.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.07.2024