Kupując materac decydujesz o kilku ważnych sprawach. Musisz podjąć decyzję odnośnie jego budowy, stopnia twardości. Jednak pierwszym wyborem jaki powinieneś podjąć przy zakupie materaca jest jego rozmiar. W tym celu musisz określić jego szerokość i długość, a także jeżeli to istotne także wysokość. Materac dobrany do wzrostu użytkownika, to najprostszy sposób, by poprawnie określić jego wielkość. Materac powinien być dłuższy od osoby, która na niej śpi o około 15-20 cm, wówczas zapewni odpowiedni komfort. Zdecydowana większość klientów może zakupić standardowy rozmiar, opcjonalnie model na zamówienie o indywidualnie dobranych parametrach. Łącznie posiadamy ich aż 547 rozmiarów do wyboru.

Rozmiary materacy

Materace dzielimy na dwie główne kategorie. Na materace jednoosobowe i materace dwuosobowe. Do standardowych materacy jednoosobowych należą te o wymiarach: 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm oraz 120x200 cm. Najmniejszy dwuosobowy standardowy materac ma wymiary 140x200 cm a największy 200x200 cm. Rozmiary uzupełniające to: 160x200 cm i 180x200 cm. Jeżeli pozwala nam na to miejsce, warto wybrać jak największy rozmiar materaca. Im większa powierzchnia do spania tym większy komfort odczuwamy. Nasz sklep oferuje bardzo rozbudowaną ofertę rozmiarów. Poza typowymi rozmiarami znajdziemy również materace niestandardowe. Jesteśmy przygotowani na indywidualne zamówienia, potrafimy sprostać różnym wymaganiom. Szerokość i długość odmierzamy w nich co 5 cm, co daje naprawdę spore możliwości wyboru. Pamiętaj jednak, aby dokonać dokładnych, sprawdzonych pomiarów by uniknąć ewentualnych niemiłych niespodzianek i rozczarowań, kiedy długo oczekiwany materac w końcu do Ciebie dotrze.

Wymiary materacy do łóżek

Najmniejszy dostępny rozmiar materaca to 60x120 cm. Dedykowany jest do łóżeczek niemowlęcych. Można je wykorzystać również jako siedzisko czy miejsce do zabawy małego brzdąca. Zabrać ze sobą na wyjazd, czy do ogrodu. Dostępne są we wszystkich wariantach, zarówno jako materace piankowe, jak i bonellowe czy kieszeniowe.

Wraz ze wzrostem dziecka, zmienia się również rozmiar jego łóżka. Przedszkolak i wczesnoszkolny uczeń bez problemu zmieszczą się na materacu o wymiarach od 60 do 90 cm szerokości oraz długości do 160 cm. Starsze dzieci będą potrzebować materaca, którego długość wyniesie już przynajmniej 180 cm, a w przypadku dorastającego nastolatka pomyślmy o materacu dla osoby dorosłej, gdzie sprawdzą się standardowe wymiary materacy. Dla wyjątkowo wysokich osób posiadamy naprawdę długi materac, mający aż 240 cm długości.

Materace małżeńskie, dwuosobowe rozpoczynają się od rozmiaru 140x200 cm. I jest to minimum, które zapewni nam podstawową wygodę. Jeżeli tylko masz możliwość kupienia większego rozmiaru, to będzie to bardzo dobra i rozsądna decyzja. Większa przestrzeń to większy komfort snu. Można swobodnie wybrać ulubioną pozycję, czy przewrócić się na drugi bok.

Materace rozmiary

Wysokość materaca ma często równie istotne znaczenie jak jego pozostałe parametry. Zależy ona od komponentów z jakich zbudowany jest materac. Minimalna wysokość materaca wynosi 9 cm. Jest to materac piankowy Najwyższy materac ma 23 cm. Wkład tego modelu wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych. O ewentualnych różnicach w wysokości poszczególnych modeli decydują warstwy zewnętrzne materaca, mające również istotny wpływ na jego stopień twardości.

Jeżeli wybrałeś już odpowiedni rozmiar materaca, właściwą wysokość, to pora na zdecydowanie o jego twardości i wybranych materiałach. Możesz wybierać wśród materacy miękkich, średnio twardych, twardych i bardzo twardych. Niezależnie od tego czy potrzebujemy standardowe rozmiary materacy czy coś na indywidualne zamówienie, znajdziesz każdy typ materaca, w każdym stopniu twardości. Zarówno małe, dziecięce materace jak i duże, dwuosobowe znajdziesz wśród materacy piankowych, bonellowych i kieszeniowych. Zapoznaj się z kryteriami wyboru, by materac był dla Ciebie komfortowy, by posiadał odpowiednią wytrzymałość. W tym celu musisz znać swoją wagę, wkład materaca musi zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa i być trwały. W końcu jest to inwestycja długoletnia i często kosztowna, gdyż na wygodzie i zdrowiu nie chcemy oszczędzać. Nasze materace mają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Materiały używane do produkcji posiadają stosowne certyfikaty i atesty. Są bezpieczne dla alergików i dzieci. Wierzchnie warstwy materaca stanowią takie materiały jak pianka wysokoelastyczna HR, pianka termoelastyczna visco memory, pianka lateksowa, kokos i końskie włosie.

Wymiary materacy do łóżek

Całe doświadczenie jakie posiadamy chcemy wykorzystać w celu ciągłego rozwoju firmy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się wprowadzać innowacyjne rozwiązania i iść z postępem. Każdą nowość testujemy najpierw we własnym kręgu, by móc w jak najlepszym stopniu opisać wszystkie plusy i minusy nowo zastosowanych rozwiązań. W swojej ofercie posiadamy różne twardości materacy oraz różne rodzaje materacy:
Zobacz też nasze inne artykuły:
- Jakie materace dla kierowców ciężarówek wybrać?
- Materac dla osoby o wadze powyżej 120 kg
- Jaki materac dla dziecka? Przegląd najlepszych typów