• Kategorie
  • Parametry
  • Materace nawierzchniowe

Głównym zadaniem materacy nawierzchniowych, wyrównujących jest dostosowanie twardości powierzchni do naszych preferencji. Poza tym niweluje nierówności, zabezpiecza materac przed nadmierną eksploatacją, podnosi komfort. W ofercie mamy 4 stopnie twardości.

Kiedy używać materaca nawierzchniowego?

Materace nawierzchniowe inaczej zwane toperami czy nakładkami to cienki materac, który nakłada się na już użytkowane powierzchnie do spania typu materac, kanapa, wersalka.

Taki toper na materac może mieć grubość od 4 do 6 centymetrów, w zależności od wybranej twardości czyli materiałów z jakich jest zbudowany.

Materace nawierzchniowe od miękkich po bardzo twarde

Materac nawierzchniowy może być miękki, średnio twardy, twardy bądź bardzo twardy.

Przykładowo jeśli masz twardą wersalkę którą chcesz zmiękczyć wybierz nakładkę z dodatkiem podwójnej pianki Visco Memory albo pojedynczej pianki Visco Memory, lateksu bądź pianki profilowanej jeśli nie chcesz przesadzać z miękkością. Pianka Visco Memory zmiękczy powierzchnię, nada jej plastyczności. Lateks z kolei to materiał bardziej sprężysty, bardziej przewiewny a pianka molet to profilowana pianka z szeregiem wypustek, które pod wpływem nacisku zapadają się, a w miejscach nieobciążonych dolegają do powierzchni ciała. Jak widzisz wybór jest spory.

Dla osób ciężkich lub lubiących twarde powierzchnie proponujemy dodatek kokosu i końskiego włosia. Końskie włosie to najtwardszy materiał wykorzystywany w materacach i toperach na materac. Taka nakładka jest bardzo twarda i ma 4cm grubości. Końskie włosie i kokos dodatkowo zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. W nakładkach średnio twardych takim dobrze wentylującym materiałem jest lateks, pianka Visco Memory z kolei to produkt ciepły.

Funkcje jakie spełniają materace nawierzchniowe

Topery mają za zadanie nadać odpowiednią twardość oraz wyrównać jakieś niedoskonałości, które powstały na materacach czy tapczanach na skutek użytkowania. Jest to tańsza alternatywa dla wymiany całego materaca czy łóżka. Jeśli więc nie potrafisz rozstać się z łóżkiem, które służy Ci już lata ale nie wygodnie się na nim śpi zakup materaca nawierzchniowego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. A może masz nowy materac ale kompletnie nie trafiony z twardością? Albo nie stać Cię w tej chwili na zainwestowanie w nowy materac? Również spróbuj takiego rozwiązania.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024