Przejrzyj nasz poradnik i zobacz jaki materac dobrać do swojego łóżka. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas zadzwonić (tel. 577 411 555) lub napisać: sklep@godre.pl - z chęcią doradzimy w doborze odpowiedniego materaca.

Materace do łóżka - jaki materac wybrać?

Jak wiemy, organizm człowieka do sprawnego funkcjonowania potrzebuje regeneracji w postaci snu. Aby w pełni zregenerować ciało i umysł potrzebujemy wygodnego miejsca do spania. Pokój, który spełnia funkcję sypialni, powinien mieć przytulne wnętrze. Jego najważniejszym meblem jest łóżko, a w nim wygodny materac do spania.

Każdy człowiek w zależności od preferencji, potrzebuje innego rodzaju materaca. By móc to stwierdzić, nie wystarczy odwiedzić sklepu z materacami, z których i tak tam nie możemy w pełni korzystać. Aby być pewnym, że dany materac spełni nasze oczekiwania, powinniśmy wybrać model z odpowiednimi dla naszych potrzeb właściwościami. By tego dokonać każdy klient musiałby posiadać wystarczającą wiedzę o materacach. Jak można się domyśleć , człowiek niemające styczności z produktem jakim jest materac nie ma wystarczającej wiedzy do podjęcia decyzji.

Materac na łóżko

Wydawać, by się mogło, że zakup przez Internet, też nie da możliwości dobrego wyboru materaca. Nic bardziej mylnego!

Ogromną zaletą kupowania w sklepie internetowym jest to, że mamy w swojej ofercie niestandardowe rozmiary, niedostępne w sklepach stacjonarnych.

Ilość materacy do łóżek w sklepie Godre.pl przekracza 152 000.

Dla nas jako producentów żaden rozmiar materaca nie stanowi problemu. Klient może dopasować rozmiar do swoich upodobań i potrzeb. Nie jak w przypadku zakupu materaca do spania w stacjonarnych sklepach, gdzie klient musi zrezygnować ze swojej wygody i kupować to co jest dostępne.

Istotną zaletą zakupu na stronie Godre.pl jest to, że każdy materac na łóżko i inne proponowane produkty są tworzone na indywidualne zamówienie złożone przez klienta. Nasze produkty nie leżakują w magazynie, jak wiele innych produktów sprzedawanych stacjonarnie. Nie robiąc zapasów, możemy sobie pozwolić na korzystanie z najlepszych jakościowo surowców. W ten sposób dajemy gwarancję na jakość użytych surowców, z których produkujemy materace. Materace są objęte 2 letnia gwarancją plus 30 lat na wkład ze sprężyn kieszeniowych.

Zakup w naszym sklepie, daje również gwarancję darmowej dostawy przy wpłacie na konto lub płatności online.

Każdy materac zakupiony u nas, dostarczany jest do klienta firmą transportową. Taka usługa zapewni bezpieczny transport materaca, bez jego uszkodzeń, w idealnym stanie. Materac jest przewożony na płasko w pozycji leżącej na boku. Taki rodzaj transportu sprawi, że dostarczony materac jest pełnowartościowy. Mimo dużego gabarytu, materac nie jest zwijany, ani rolowany.

Dokonując zakupu materaca w sklepie Godre.pl nasi klienci maja możliwość korzystanie z niego, a w razie niezadowolenia mogą zwrócić materac. Naszym klientom umożliwiamy odstąpienie od umowy w terminie 30 dni, bez podawania jakichkolwiek przyczyn.

Jaki materac do łóżka wybrać?

Czytając ten artykuł, nasi klienci mogą zaznajomić się z wiedzą na temat materacy i ich rodzaju, a tym samym wybrać dobry materac do spania.

A jeśli to okaże się niewystarczające, zawsze jesteśmy gotowi podzielić się naszym doświadczeniem. Naszym klientom umożliwiamy rozmowę z doświadczonymi doradcami. Jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 577 411 555.

Poprzez krótki wywiad jesteśmy w stanie stwierdzić jaki model materaca do spania potrzebuje klient, aby spełniał wszystkie potrzeby i upodobania. Ta możliwość rozmowy gwarantuje, że klienci dokonując zakupu będą zadowoleni ze swojego wyboru.

Coraz więcej zadowolonych klientów obsłużonych przez naszych doradców, buduje zaufanie naszej firmy. Każdy klient jest dla nas szczególny. Zadowolenie klientów jest bardzo motywujące, przez co cały czas rozwijamy asortyment naszego sklepu.

W celu wystarczającej wiedzy przed dokonaniem wyboru, tego idealnego materac, chcemy zobrazować nazwy surowców, z których tworzone są nasze materace.

Surowce użyte do budowy naszych materacy do łóżek

Podstawą do budowy dobrego materaca niezależnie czy to jest materac piankowy, czy sprężynowy jest pianka wysokoelastyczna HR.

Pianka ta charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na odkształcania. Jej właściwości pozwalają dopasować się do ciała pod wpływem ciepła i nacisku śpiącego. Spanie na materacu z pianką wysokoelastyczną HR poprawia krążenie śpiącego, przez co rozluźnia mięśnie, a śpiący może w pełni zrelaksować się. Szczególnie poleca się materac z pianką HR ceniącym sobie komfort snu. Taki materac z wykorzystaniem pianki w jego budowie możemy polecić osobą z problemami kręgosłupa. Naszym klientom polecamy przy wyborze materaca modele dwustronne, chociaż w naszej ofercie występują też materace jednostronne. Jak sama nazwa narzuca można korzystać z takiego materac z jednej strony. Materac tak skonstruowany szybciej wypracowuje się, przez co jego żywotność jest krótsza.

Dwustronne materace umożliwiają korzystanie naprzemienne z dwóch stron. Każda strona materaca dwustronnego może być innej twardości. To wszystko zależy od użytych surowców. W zależności jaki surowiec dodamy do podstawowej wersji, taką twardość uzyskamy.

Dostępne są cztery stopnie twardości. To nakładane warstwy poszczególnych surowców na podstawową budowę, zmieniają stopnie twardości. W zależności od użytego surowca, jesteśmy w stanie nadać materacowi odpowiednią twardość od miękkich, aż po bardzo twarde.

Materace miękkie

Symbol H1- to pierwszy stopień twardości – tak oznaczamy materace miękkie.

Aby uzyskać miękki materac o pierwszym stopniu twardości, należy do podstawowej budowy materaca czyli pianki HR, dołożyć podwójna warstwę pianki termoelastycznej Visco memory. Miękkie materace poleca się w szczególności dzieciom i osobom o wadze nie przekraczającym 60 kg.

Materace miękkie mogą występować z wkładem samej pianki HR, z połączeniem sprężyn kieszeniowych (262szt/m2) lub sprężyn kieszeniowych Multipocket (/510szt m2).

Połączenie pianki HR czyli podstawy, z pianką Visco memory, da nam materac Maroko. Jest to materac dwustronny. Jedną stronę materaca ma miękką, zaś drugą średnio twardą.

Mamy w ofercie materace miękkie z wkładem sprężyn kieszeniowych. W takim materacy podstawą też będzie pianka HR, a jego dopełnieniem podwójna warstwa pianki Visco memory. Uzyskamy w ten sposób materac o jednej stronie miękkiej, a drugiej średnio twardej. Jeden z tak zbudowanych to materac Zefir. Jest to materac dwustronny, z wkładem sprężyn kieszeniowych. Czyli takich, że każda sprężyna jest w osobnej kieszeni, pokryta powłoką. Przez co nie ocierają o siebie, a użytkowanie jest ciche i komfortowe.

Następnym przykładowym modelem materaca, w którym zostały użyte sprężyny kieszeniowe multpocket, ale nadal o stopniu twardości H1 czyli miękkim jest materac Taba Multipocket. Jest to materac dwustronny, uzupełniony podwójną warstwa pianki Visco memory. W ten sposób uzyskujemy stopień twardości H1- czyli miękki. Druga strona nadająca się również do spania, ma w swojej budowie dołożony do podstawy lateks. Użyte sprężyny kieszeniowe multipocket są również w osobnych kieszeniach. Różnią się od kieszeniowych tym, że jest ich więcej 510 szt/m2.

Nie trudno zauważyć, że to podwójna pianka Visco memory w każdym modelu materaca, nadaję jej miękkości. Więc co to takiego ta pianką Visco memory?

Pianka Visco Memory to szczególny surowiec, który reagujący na ciepło śpiącego. Pod wpływem ciepła, pianka ta mięknie, staje się elastyczna. Dostosowuje się do pozycji i ciała śpiącego. Pianka Visco zmniejsza napięcie mięśni, w ten sposób efektownie regeneruje ciało. Pianka Visco memory, zapobiega powstawaniu odleżyn. Produkty z użyciem pianki Visco nadają się dla osób z problemami alergicznymi. Przewiewność tego surowca niweluje bakterie i grzyby, jak również doskonale odprowadza nadmiar wilgoci. Visco memory poleca się także osobą marznącym. Struktura panki Visco Memory daje śpiącemu poczucie otulenia, poprawia krążenie i utrzymuje ciepło.

Materace miękkie H1 polecamy dla osób który waga nie przekracza 50-60 kg:

image
 
 
image

Materace średnio twarde


Symbol H2 - to drugi stopień twardości – tak oznaczamy średnio twardą stronę materaca.

Taki stopień twardości możemy uzyskać w modelach piankowych, w materacach ze sprężynami bonelowymi, kieszeniowymi i multipocketowymi. Materace średnio twarde zaleca się osobom o wadze od 60 kg do 100 kg.

Do stworzenia takiego stopnia twardości, wystarczy podstawa pianki HR. W ten sposób mamy zbudowany pierwszy materac piankowy średnio twardy. Jest to materac dwustronny o wysokości 9 cm. Przykładowym modelem o takiej budowie jest materac Lipsk.

Modele średnio twarde mogą być również uzupełnione o warstwę lateksu, pojedynczą warstwę pianki Visco Memory lub pianki profilowanej moletowanej

Lateks wykorzystywany w budowie materacy cechuje się wysoką żywotnością, bardzo dobrą elastycznością i przewiewnością. Nadaje się dla alergików. Zastosowanie tego surowca poprawia znacząco komfort snu.

Materace średniotwarde to materace nie posiadające w swojej budowie warstwy trawy morskiej, kokosu lub końskiego włosia.image

 
 
 
image
 
image
 
 
image

Symbol H3 - to trzeci stopień twardości - tak oznaczamy twardą stronę materacy.

Konstrukcja materacy twardych może być jak powyżej piankowa, bonelowa, ze sprężynami kieszeniowymi, lub multipocketowymi. Taką twardość materacy poleca się osobą o wadze przekraczającej 100 kg, lub osobą lubiącym spać na twardych powierzchniach.

Dodając do każdego wypełnienia czy to pianki, czy sprężyn bonelowych, kieszeniowych, czy multipocketowych warstwę kokosu lub trawy morskiej otrzymamy trzeci stopień twardości, czyli materac twardy.

Najczęściej polecanymi modelami są materace po jednej stronie twardej, a po drugiej średnio twarde.

Aby utwardzić materac wykorzystujemy trawę morską lub kokos, który pozyskiwany jest łupiny orzecha kokosu. Jest to naturalny surowiec, dzięki czemu nadaje się dla alergików. Warstwa kokosowa poprawia wentylację materaca, bardzo dobrze przepuszcza powietrze przez co niweluje efekt pocenia się.
Trawa morska to z kolei mało znany surowiec jest pochodzenia naturalnego. Zawiera w sobie cząsteczki jodu. Trawa morska ma właściwości, które chronią materac przed drobnoustrojami i bakteriami. Poleca się osobą z dolegliwościami alergicznymi i astmatykom. W zależności od modelu trawa morska może być jako następna warstwa, lub zamiennik do kokosu.

Jesteś na granicy wagi 100 kg - polecamy materac dwustronny średniotwardy i twardy

image
 
 
 
image

Materace bardzo twarde

Symbol H4 - to czwarty stopię twardości - tak oznaczamy bardzo twardą stronę materacy.

Bardzo twarde materace jako podstawę mają sprężyny kieszeniowe i multipocketowe.

Materace bardzo twarde poleca się osobą o wadze przekraczającej 120 kg. Do tego celu używany jest kokos w podwójnej warstwie, a także końskie włosie.

Twardość możemy również podbić stosując sprężyny multipocket. Sprężyny kieszeniowe Multipocket to 9 stref (510szt/m2) które są ciche w użytkowaniu, zapewniają najlepszy komfort snu. Wersja multipocket to dwa razy więcej sprężyn w porównaniu do zwykłej sprężyny kieszeniowej.

Dodatkowym surowcem do podbicia twardości jakim jest końskie włosie, które uzyskuje się w sposób naturalny. Bardzo dobrze wentyluje materac, pochłania pot oddawany podczas snu oraz zapobiega jego wnikania do wnętrza materaca. Również tutaj polecamy go osobom ze skłonnościami do alergii, gdyż końskie włosie ogranicza rozwój bakterii i roztoczy.

Jesteś pewny, że chcesz materac bardzo twardy? (materace bardzo twarde polecamy dla osób przekraczających 120 kg wagi lub lubiących materace bardzo twarde) Polecamy:

image
 
 
 
image

Dobre materace do spania


Jak można zauważyć możliwości budowy materacy są olbrzymie. Każda strona materac może mieszać się z każdą twardością. Nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć w naszym sklepie swój wygodny i dostosowany do potrzeb materac.

Oprócz dobrego dopasowania twardości, ważną sprawą jest dobór pokrowca na materac. Pokrowce pełnią ważną rolę podczas odpoczynku. To one mogą nadać materac właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne. W swojej ofercie przygotowaliśmy kilka modeli. Każdy z nich posiada inne właściwości. Podstawowym jest niepikowany pokrowiec jersey. Inne modele to pokrowce pikowane owatą. Każdy nadaje się do prania, dzięki czemu na bieżąco możemy dbać o higienę materaca.

Pisząc ten poradnik, mamy nadzieję, że te przedstawione po krótce informacje nakreśla Państwu jak dobrać materac, jaki materac kupić. Pamiętajmy, że wybierając materac musi on spełniać potrzeby śpiącego. Dobrze dobrany materac posłuży nam na długie lata. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z naszą ofertą.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z dostępnego na stronie czata lub kontaktu telefonicznego (tel. 577 411 555) z nami. Umożliwi to szybkie zdobycie informacji o konkretnym modelu, lecz także o ogólnej wiedzy na temat materacy.

Bardzo serdecznie zapraszamy.