Niejeden z nas marzył o tym, by po męczącym dniu zatopić się w końcu w łóżku. Zapaść w relaksujący i regenerujący sen, otulony mięciutkim materiałem. Istnieje pewien rodzaj wkładu, który pozwoli nam na doświadczenie tego przyjemnego stanu. Takim materiałem jest pianka termoelastyczna visco memory. Jest to rodzaj pianki poliuretanowej, wzbogaconej innymi dodatkami. Pianka reaguje na nacisk i temperaturę. Pod wpływem ciepła ciała mięknie i idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki podpierając kręgosłup i każdą partię ciała. Odciąża mięśnie i stawy, wspomaga prawidłowy przepływ krwi, która swobodnie docierając do wszystkich komórek dotlenia je.

Pianka memory

Geneza powstania pianki termoelastycznej visco memory ma ciekawy przebieg. Jej historia rozpoczęła się w laboratoriach najsłynniejszej agencji kosmicznej na świecie. Została opracowana przez tamtejszych naukowców w celu zapewnienia bezpieczeństwa astronautów w czasie lotów kosmicznych. Miała amortyzować przeciążenia i pełnić rolę poduszki powietrznej. Charakteryzowała się więc niezwykłymi właściwościami. Z biegiem czasu zostały one docenione w innych gałęziach przemysłu i gospodarki. Zawitała również w branży meblarskiej. Dziś jest cenionym surowcem, z którego wykonywane są wkłady do materacy.

Główne cechy pianki visco memory:

  • wysoka elastyczność punktowa
  • przewiewność, dobra cyrkulacja powietrza
  • redukcja bólu kręgosłupa, mięśni i stawów
  • kumuluje ciepło, idealna dla tych, którzy często marzną w czasie snu

Pianka viscoelastic

Pianka viscoelastic dzięki wysokiej elastyczności punktowej doskonale podpiera ciało, dostosowując się do naturalnych krzywizn ciała. Plastyczność wywołana działaniem temperatury powoduje, że pianka dopasowuje się do ciała w miejscu, w którym się ze sobą stykają. Dzięki temu napięcie ciała jest zniwelowane, mięśnie są rozluźnione i odprężone. Nacisk na stawy i kości zredukowany. Rano budzimy się bez dolegliwości bólowych, uczucia spięcia. Są wygodne i zapewniają komfort osobom starszym, których ciało jest znacznie wrażliwsze niż ludzi młodych, w sile wieku. Często stanowią rozwiązanie problemów w przypadku osób chorych i stale leżących, ponieważ zapobiegają bolesnym odleżynom. Materace z pianką termoelastyczną visco memory wspomagają prawidłowe krążenie krwi. Kończyny nie drętwieją, bez problemu możemy się rano poruszyć.

Pianka jest przewiewna, nie gromadzą się w niej chorobotwórcze mikroorganizmy, nie rozmnażają bakterie, roztocza i grzyby. Są bezpieczne dla alergików i osób uczulonych na kurz.

Pianka nagrzewa się i utrzymuje temperaturę, więc osoby marznące będą odczuwać termiczny komfort. Przyjemne ciepło materaca ogrzeje je.

Materac z pianki termoelastycznej visco memory może być średnio twardy lub miękki (podwojona warstwa pianki viscoelastic). Wyróżniamy modele bonellowe, kieszeniowe, piankowe oraz materace nawierzchniowe.

Materac z pianki Visco

Wśród materacy z wkładem pocketowym wyróżniamy model jednostronny średnio twardy jak materac Sofia. Pozostałe mogą być użytkowane obustronnie:

Posiadamy również model z wkładem sprężynowym bonellowym. Jest to materac Wera obustronnie średnio twardy.

Wśród modeli piankowych znajduje się materac Rzym, obustronnie średnio twardy oraz materac Maroko - miękki/średnio twardy.

Materace nawierzchniowe średnio twarde H2 zbudowane są z wkładów wykonanych z pianki wysokoelastycznej z jednej strony oraz pianki termoelastycznej visco memory z drugiej, mają 5 cm wysokości, natomiast nakładki miękkie zbudowane są z podwójnej warstwy pianki visco (ich wysokość również wynosi 5 cm). Materace nawierzchniowe pełnią rolę ochronną materaca, zabezpieczają go przez zanieczyszczeniem lub uszkodzeniem. Wyrównują powierzchnię spania, niwelują nierówności i zwiększają komfort wypoczynku. Jednak najbardziej istotne jest to, że mogą utwardzić zbyt miękki materac lub zmiękczyć zbyt twardy w przypadku źle dobranej twardości materaca.

Pianka Visco profilowana

Na uwagę zasługuje również pianka visco moletowana. Czym różni się od zwykłej pianki visco? Otóż moletowanie oznacza nacinanie. Dzięki charakterystycznym nacięciom pianka zyskuje aż siedem stref twardości, które perfekcyjnie dostosowują się do newralgicznych punktów sylwetki śpiącego. Wypustki i wgłębienia występujące na wierzchu warstwy dają efekt mikromasażu, wspomagają krążenie krwi i masują mięśnie. Zapraszamy do przejrzenia naszym materacy z pianki visco profilowanej.

Pianka termoelastyczna memory to wygodny i miękki wkład. Posiada wiele plusów, jest odpowiednia dla osób w miarę lekkich. Sprawdzi się w łóżku dla par, ponieważ ma wiele elastycznych punktów podparcia i zmiana pozycji nie jest odczuwalna przez drugą osobę.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne
- Dla kogo jest twardy materac?
- Materac dwustronny