Wybór materaca dla singla jest praktycznie niczym nieograniczony. No może z wyjątkiem budżetu jakim dysponujemy. Poza nim, wszelkie parametry dobieramy tylko i wyłącznie pod siebie, nie musząc uwzględniać potrzeb drugiej osoby. To duży przywilej, który umożliwia nam znalezienie doskonałego modelu o wiele łatwiej i szybciej. Jesteśmy w stanie kupić materac spełniający wszystkie osobiste preferencje i daje nam to możliwość wysypiania się na bardzo komfortowej powierzchni.

Jak dobrać materac dla śpiących w pojedynkę

Materac dla singla, podobnie jak ma to miejsce w przypadku pary, dobieramy przede wszystkim pod kątem twardości dopasowanej do wagi użytkownika. Co to znaczy? Producenci materacy podzielili swoje produkty według skali twardości. Do każdej z nich przypisano odpowiedni przedział wagowy. Przedstawia się to następująco: materac miękki (do wagi nie przekraczającej 60 kg), materac średnio twardy (waga 60-100 kg), materac twardy (waga powyżej 100 kg) oraz materac bardzo twardy (waga powyżej 120 kg). Kiedy już określimy wstępnie twardość materaca, (możemy brać pod uwagę również osobiste preferencje, to znaczy, że nawet jeśli ważysz 70 kg nic nie stoi na przeszkodzie byś wybrał materac twardy, jeżeli na takim jest Ci wygodniej), powinniśmy określić rodzaj wkładu wewnętrznego. I w tym przypadku każdy singiel ma ułatwione zadanie. Może wybrać zarówno tańszy materac bonellowy (o powierzchniowej elastyczności, z równomiernie rozkładanym ciężarem), jak i materac kieszeniowy, który cechuje się elastycznością punktową i ugina tylko w miejscu nacisku. Materace piankowe mogą się szybko wypracować, zwłaszcza jeśli osoba dużo waży, ale materac z rdzeniem lateksowym powinien zagwarantować odpowiednie podparcie i dużą wygodę.

Jaki rozmiar materaca dla singla

Osoba śpiąca w pojedynkę, nie musi ograniczać rozmiaru materaca do przyjętego standardu czyli 80x200 cm czy 90x200 cm. Jeżeli posiada dużą sypialnię i wystarczająco dużo przestrzeni, może wybrać nawet materac w rozmiarze 160x200 cm. Im większy rozmiar materaca, tym wygodniejszy wypoczynek. Można się swobodnie ułożyć na łóżku i przybrać dowolną, nawet najbardziej wymyślną pozycję. Optymalnym rozwiązaniem będzie materac o szerokości od 100 do 130 cm. Nie zabierze nam przestrzeni, a jednocześnie zapewni dużo swobody na łóżku. W naszym sklepie oferujemy materace co 5 cm, więc możliwości zagospodarowania przestrzeni są bardzo duże. Wysokości materaca są również bardzo zróżnicowane. Wahają się od 9 cm do 28 cm. Rozmiar łóżka dla singla jest oczywiście ważny, jednak ryzyko, że w znacznym stopniu może nam obniżyć komfort snu jest znikome. Dużo istotniejszą rolę mają zastosowane w budowie materaca materiały.

Jakie materace kupują single

Nie ma jednego, uniwersalnego modelu dla każdego singla. Każdy przypadek jest odmienny. I dlatego poza twardością mamy możliwość zdecydowania, jaka warstwa znajdzie się na samym wierzchu naszego wymarzonego materaca. Lekka osoba, uwielbiająca miękką powierzchnię będzie się czuła doskonale na materacu termoelastycznym, z podwójną warstwą pianki termoelastycznej Visco Memory. Osoby gustujące w średnio twardych powierzchniach mają dość szeroki wybór. W tej kategorii znajdują się bowiem materace lateksowe, materace wysokoelastyczne, materace moletowane profilowane, materace z profilowaną pianką Visco Memory. Single preferujący twarde materace mają do wyboru materac kokosowy lub materac z trawy morskiej. Obydwa o doskonałych właściwościach higroskopijnych, ze sztywną, zbitą powierzchnią. Dla osób, których waga przekracza 120 kg lub tych, którzy potrzebują naprawdę twardą powierzchnię do wygodnego wypoczynku dedykujemy materace z końskim włosiem, jaka dodatkową warstwą nałożoną na podwójną warstwę kokosową.

Wszystkie te wytyczne odnoszą się do każdego użytkownika, niezależnie od tego czy jest singlem czy posiada życiowego partnera.

Materac dla singla

Nie istotne czy śpisz sam czy dzielisz z kimś łóżko. Powinieneś zadbać o to, by było Ci komfortowo, ponieważ wydajny sen pozwala na szybką regenerację i odzyskanie energii. Pomaga również zachować zdrowie i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto podkreślić, że materac dla singla może być mocno spersonalizowany. To, że nie trzeba się liczyć z preferencjami drugiej osoby w żaden sposób nas nie ogranicza. Możliwość zakupu materaca dwustronnego, daje jeszcze większe możliwości. Możemy wybrać materac o jednakowych stopniach twardości, ale różnym wykończeniu lub materac o dwóch różnych twardościach. Dzięki naprzemiennemu stosowaniu obu stron, żywotność materaca zwiększa się i posłuży nam dłużej, zachowując pierwotne właściwości. Na jakie jeszcze rzeczy powinien zwrócić uwagę singiel podczas zakupu nowego materaca? Warto sprawdzić czy wykorzystane materiały posiadają odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z człowiekiem, czy nie będą powodować alergii. Jaką gwarancję oferuje producent (nasze materace posiadają 2- letnią gwarancję na surowce i aż 30- letnią na sprężyny kieszeniowe, stanowiące podporę każdego materaca pocketowego i multipocketowego). Ważny jest również sposób transportu. Wszystkie materace, zarówno piankowe jak i sprężynowe dostarczane są przez prywatną firmę transportową, przewożone w pozycji bocznej, jeden obok drugiego. Nie są zginane i rolowane, dzięki czemu nie istnieje ryzyko uszkodzenia sprężyn.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Dobry materac do łóżka czyli jaki?
- Sypialnia w stylu minimalistycznym
- Czym jest łóżko kontynentalne i jak dobrać do niego materac?