Marzysz o łóżku o bardzo komfortowej powierzchni snu i pięknym, majestatycznym wyglądzie? Podobają Ci się często spotykane w hotelach tapicerowane łóżka, z wygodnym wezgłowiem, w różnorodnych kolorach i obiciach? To znaczy, że gustujesz w tak zwanych łóżkach kontynentalnych, popularnych w Stanach Zjednoczonych, które część z nas kojarzy z filmów. W krajach europejskich spotkamy je w Niemczech, Belgi, Holandii czy niektórych krajach skandynawskich. Dawniej niedostępne, dziś coraz łatwiej kupić je w polskich sklepach.

Co to jest łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne wyróżnia się wysokością. Jest znacznie wyższe od ogólnie dostępnych, standardowych łóżek. Powierzchnia spania znajduje się na wysokości około 60-70 cm, co w porównaniu do 40-50 cm powszechnych łóżek robi wrażenie. Wstawanie z takiego łóżka jest łatwe i znacznie usprawnia tą czynność u osób starszych lub z ograniczeniami ruchowymi. Wysoki, tapicerowany zagłówek pozwala znaleźć wygodną pozycję do czytania lub rozmowy z partnerem. Oparcie pleców o miękką powierzchnię to czysta przyjemność. Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Podstawę takiego łóżka stanowi skrzynia o średniej wysokości 30-35 cm, wypełniona bonellowymi sprężynami, które pokryte są izolującym materiałem, na przykład pianką poliuretanową. Boxspring – bo z taką nazwą skrzyni możemy się często spotkać – stanowi podporę dla pozostałych elementów łóżka. Kolejną warstwą jest materac właściwy, najczęściej kieszeniowy. Materac pocketowy lub materac multipocketowy, różniące się ilością sprężyn (ten pierwszy ma ich 262 szt/m2,a drugi 510 szt/m2) to doskonałe rozwiązanie ze względu na właściwości. Charakteryzuje się dużą wygodą a elastyczność punktowa zapewnia dopasowanie materaca do każdej śpiącej na nim osoby. Samodzielnie pracujące sprężyny, umieszczone w materiałowych kieszonkach amortyzują wszelkie ruchy, więc partnerzy mogą swobodnie zmieniać pozycję, nie wybudzając śpiącej obok osoby. Często spotykamy również wierzchnią warstwę, którą stanowi materac nawierzchniowy. Nie tylko podbija on komfort łóżka, lecz również zabezpiecza materac właściwy przed zabrudzeniem, zniszczeniem. W łóżkach kontynentalnych typu amerykańskiego rolę topera pełni dodatkowa warstwa wbudowana w materac, natomiast w typie skandynawskim nakładka jest osobno. Łatwo ją podnieść, ze względu na niewielką wagę i bezproblemowo zdjąć pokrowiec, w celu jego wyprania. Materace nawierzchniowe różnią się stopniem twardości, możemy więc łatwo dopasować go do swoich preferencji.

Zarówno zagłówek jak i boki łóżka kontynentalnego obite są jednakową tkaniną, tworząc piękną całość. Mogą być wykonane z weluru, zamszu, ekologicznej skóry, być gładkie lub pikowane, z przeszyciami. Warto wspomnieć, że łóżka te często mają podnoszony stelaż materaca, dając dodatkowe miejsce na schowanie pościeli w skrzyni lub szuflady z boku łóżka lub z przodu. Niektórzy producenci oferują również pasującą do kompletu otomanę.

Materace kontynentalne

Wspomnieliśmy już, że najczęściej spotykane w łóżkach kontynentalnych materace właściwe posiadają kieszeniowy wkład. Możemy jednak umieścić w skrzyni dowolny typ, zarówno materac piankowy jak i materac lateksowy. Ważne by był dobrze dobrany do wagi i upodobań. Zagwarantuje nam to nie tylko wygodę, ale i trwałość materaca. O ostatecznym komforcie decydują wierzchnie warstwy materaca. Materace termoelastyczne wykonane są z pianki Visco Memory, reagującej na temperaturę i nacisk. Dla zwolenników bardziej sprężystej powierzchni lepszy będzie lateks. Materace wysokoelastyczne, dzięki piance HR są trwałe i odporne na wgniecenia. Osobom ważącym ponad 100 kg komfort zapewnią sprężyny multipocketowe w materacu kokosowym lub materacu z trawą morską. Podobnie jak w zwykłym łóżku należy regularnie obracać materac, by na dłużej zachował swoje właściwości. Oferowane przez nas materace są przewiewne, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Nie gromadzą się w nich roztocza, nie rozwija pleśń. Posiadamy zarówno materace jednoosobowe jak i dwuosobowe. Chociaż częściej kojarzymy łóżka kontynentalne z luksusowym łożem małżeńskim, równie dobrze prezentują się jako łóżka pojedyncze. W dziecięcym pokoju dla małej dziewczynki, łóżko kontynentalne umieszczone pod różowym baldachimem stworzy piękną, królewską komnatę. Każda mała dziewczynka będzie zachwycona. Na podobny luksus zasługuje również każdy chłopiec. Łóżko kontynentalne daje możliwość łatwej wymiany materaca. Jeszcze prostsze jest zakupienie nowego topera. Jego niższa cena oraz lekkość umożliwiają bezproblemową wymianę.

Łóżka kontynentalne opinie

Łóżka kontynentalne cieszą się doskonałymi opiniami. Pozytywne wrażenie, jakie wywiera sen na tym rodzaju łóżek na długo pozostaje w pamięci użytkowników. Wytworny wygląd, duża wysokość, bardzo komfortowa powierzchnia snu nie pozostają niezauważone. Choć są osoby, które zdecydowanie wolą niskie łóżka w stylu japońskim, to ciężko znaleźć negatywne opinie o łóżkach kontynentalnych. Najczęściej wiążą się one z wysoką ceną lub wynikają ze źle dobranej powierzchni materaca i w rezultacie braku komfortu wypoczynku. Sama konstrukcja materaca gwarantuje niesamowite wrażenia i klienci często opisują łóżka kontynentalne jako „pływające”. Nie narzekają jednak na zbyt miękką powierzchnię, o ile odpowiednio dobiorą parametry materaca. Łóżka kontynentalne gwarantują doskonałe warunki do nocnej regeneracji i wieczornego odpoczynku z książką. Stanowią świetny walor aranżacyjny sypialni. Musimy jednak pamiętać, że ze względu na imponujące gabaryty może przytłoczyć niewielkie wnętrze, ale w dużym i przestronnym będzie się prezentować znakomicie. Łóżka kontynentalne to trend wzrastający. Coraz więcej ludzi szuka takich modeli, a dzięki rosnącej liczbie usatysfakcjonowanych właścicieli będzie się to nadal zwiększało. Wyszukaj odpowiednie łóżko a po zakup najlepszego materaca zapraszamy na naszą stronę. Eleganckie łóżko i nasze wysokiej jakości materace stworzą duet perfekcyjny.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Naturalne komponenty we wnętrzu materaca
- Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?
- Jaki materac dla osób z nadwagą? Wskazówki doboru materacy dla osób puszystych