Lateks to bardzo luksusowy surowiec o wielu cennych właściwościach. Do najważniejszych walorów należą duża sprężystość, odporność na wypracowanie oraz wyjątkowa trwałość. Zbudowany jest z mikrokanalików zwiększających przewiewność materaca. Dzięki zwiększonej wentylacji w materacu nie gromadzi się wilgoć, kurz oraz roztocza. Materace lateksowe mają właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Wykonane są z mieszanego lateksu (20% naturalnego kauczuku oraz 80% syntetycznego) dzięki czemu ryzyku uczuleń jest zminimalizowane.

Rodzaje materacy lateksowych

W ofercie posiadamy materace z rdzeniem lateksowym wysokim na 16 cm i o gęstości wynoszącej 60 kg/m3. Zaliczane są do materacy piankowych o wysokim standardzie komfortu. Posiadają aż 7 stref twardości gwarantując optymalne podparcie wszystkich strategicznych punktów na ciele jak głowa, ramiona, biodra a przede wszystkim kręgosłup. Materac lateksowy zaliczamy do materacy o elastyczności punktowej. Ruchy oraz drgania są amortyzowane, dlatego spanie we dwójkę nie powoduje żadnego dyskomfortu. Dzięki sprężystości materacy lateksowych osoby starsze bez problemu zmienią pozycję. Wszystkie oferowane przez nas modele lateksowe to materace dwustronne, we wszystkich czterech twardościach. Posiadamy więc materace miękkie z jednej strony i średnio twarde z drugiej czyli materac Toledo (podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory, po stronie przeciwnej pianka wysokoelastyczna HR) oraz materac Andora (podwójna pianka Visco Memory i pianka profilowana molet). Dla osób cięższych oraz gustujących w utwardzonych powierzchniach posiadamy materace twarde oraz bardzo twarde w różnych kombinacjach. Do ich utwardzenia użyto warstw kokosowych, warstwy trawy morskiej oraz końskiego włosia. Zaliczamy do nich modele takie jak materac Kenia (H2/H3) z warstwą trawy morskiej po stronie twardej, materac Tango (H3/H4) z pojedynczą warstwą kokosa po stronie twardej oraz podwójną warstwą koksa i końskim włosiem po stronie bardzo twardej. Materac Tango Trawa zamiast warstwy kokosowej po stronie twardej posiada warstwę trawy morskiej. Podstawowym modelem jest materac Malmo, średnio twardy oraz o tej samej twardości materac Kongo (z warstwą profilowanej pianki molet po jednej stronie oraz pianką profilowaną Visco Memory po drugiej).

Materace lateksowe wady

Decydując się na materac lateksowy musimy wziąć pod uwagę, że jego waga jest naprawdę spora i stelaż naszego łóżka powinien być mocny i wytrzymały. Problemem może być również obracanie materaca (powinniśmy to robić regularnie). Dla wielu osób również cena może być barierą nie do przekroczenia, materace nie są bowiem tanie.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Czym jest jet lag i jak sobie z nim radzić?
- Jaka temperatura w sypialni jest optymalna do spania?
- Jak pozbyć się roztoczy w łóżku?