Duży dom, z odrębnym pokojem przeznaczonym na sypialnie gościnną to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czasem musi wystarczyć rozkładana sofa lub materac położony na podłodze. Niezależnie jednak od tego jakie mamy możliwości, każdy z odwiedzających nas znajomych powinien mieć możliwość komfortowego odpoczynku, by mile wspominać pobyt u nas.

Materac do pokoju gościnnego

Odrębny pokój dla gości zapewni im wysoki komfort oraz prywatność. Specjalnie przygotowane pomieszczenie, z szafą w której mogą trzymać swoje rzeczy i wygodnym łóżkiem gwarantuje, że będą się czuć jak u siebie w domu. A wiadomo, że każdemu gospodarzowi zależy na tym, by doskonale ugościć swoich bliskich. Ładnie zaaranżowane pomieszczenie, nie zagracone zbędnymi bibelotami ale przytulne sprawi, że będą doskonale wypoczywać. Szczególną uwagę podczas urządzania pokoju gościnnego powinniśmy zwrócić na łóżko i materac.

Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią, kupmy większe łóżko, by wygodnie wysypiała się na nim zarówno jedna osoba jak i para. Jak dobrać materac, by był w miarę uniwersalny? Najlepszym wyborem będzie materac średnio twardy lub materac twardy. Rozważmy więc zakup materaca dwustronnego, o dwóch różnych twardościach. Możemy je stosować zamiennie, dopasowując powierzchnię łóżka do śpiących na nim gości. Warto zainwestować w lepszej jakości produkt, trwały i wygodny. Z pewnością sprawdzi się materac z formatką kieszeniową, gwarantującą doskonałe podparcie sylwetki. Materac pocketowy lub materac multipocketowy cechują się elastycznością punktową, dopasowującą się do każdej sylwetki pod wpływem nacisku. Materace kieszeniowe są trwałe i odporne na duże ciężary.

Zawsze możemy posiadać w zanadrzu nakładki na materac, które mogą nam w zależności od potrzeb utwardzić lub zmiękczyć materac.

Nakładka na materac – czyli dopasuj powierzchnię do potrzeb swoich gości

Nakładka na materac jest bardzo wszechstronnym i użytecznym produktem. Możemy dzięki niej nie tylko zmienić twardość powierzchni, materac nawierzchniowy doskonale ją również wyrówna. Jeżeli nasze mieszkanie jest niewielkie, nie posiadamy pokoju gościnnego i znajomych musimy położyć na rozkładanej, salonowej sofie, materac wyrównujący zwiększy komfort snu. Nakładki zapewniają również czystość i higienę. Są lekkie i bez problemu możemy zdjąć z nich pokrowiec i wyprać. Nakładki piankowe łatwo przechowywać. Wystarczy zwinąć je w rulon i schować w szafie lub wewnątrz łóżka. Ten produkt możemy również zabrać ze sobą na wycieczkę, pod namiot czy do hotelowego pokoju.

Materac - niewielki pokój gościnny

Jeżeli jesteś w stanie przeznaczyć tylko niewielkie pomieszczenie na pokój gościnny, dobrym rozwiązaniem będzie kupno pojedynczego łóżka z dodatkową, wysuwaną półką, w której znajdzie się miejsce na materac piankowy lub materac bonellowy. Na noc wysuwany, w dzień chowany nie zabierze przestrzeni i nie utrudni wygodnej komunikacji.

Czasem jednak jedynym wyjściem jest kupno materaca, który będziemy musieli położyć bezpośrednio na podłodze. Jest to z pewnością dużo wygodniejsze niż dmuchany materac, z którego szybko uchodzi powietrze i który przy przypadkowym uszkodzeniu może nie nadawać się już do użytku. Taki materac wykonany z pianki bez problemu zwiniemy w rulon lub zegniemy na pół i schowamy.

Jaki rodzaj materaca ze względu na wykorzystane materiały będzie optymalnym wyborem? Z pewnością najpopularniejsze będą materace wysokoelastyczne z pianki HR, bazowe i podstawowe. Możemy wzbogacić je o dodatkowe warstwy uzyskując materac termoelastyczny (z warstwą pianki termoelastycznej Visco Memory), materac lateksowy (z pianką lateksową), materac kokosowy lub materac z trawy morskiej.

 

Miłe wrażenia gości po weekendowym czy wakacyjnym pobycie są dla każdego gospodarza jak miód na serce. Każdy chce, by pobyt u niego kojarzył się z przyjemnościami i dobrymi wspomnieniami. Wygodny wypoczynek, nieprzerwany i relaksujący sen oraz poranki bez bólu pleców z pewnością miło utrwalą się w pamięci.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Jaki materac dla osób z nadwagą? Wskazówki doboru materacy dla osób puszystych
- Drzemka w ciągu dnia - pomaga czy szkodzi?
- Materac ortopedyczny na kręgosłup – jaki wybrać do spania?