Wyobraź sobie, że możesz posiadać tak funkcjonalne łóżko, jakbyś pożyczył je z pięciogwiazdkowego hotelu. Wygodne, luksusowe, komfortowe, po prostu idealne... Spełnienie tego marzenia wcale nie musi być tak trudne, jak Ci się wydaje. Wystarczy, że dobrze przemyślisz wybór łóżka a przede wszystkim wybierzesz idealnie dopasowany materac. Dobrany do wagi, o odpowiednim rdzeniu i superkomfortowych warstwach zewnętrznych. Jeżeli jednak mimo usilnych starań coś poszło nie tak i Twój materac niestety okazał się niewygodny, nic straconego. Nie musisz od razu kupować nowego materaca. Masz jeszcze jedną, doskonałą opcję. Ratunkiem może być materac nawierzchniowy.

Materac nawierzchniowy

Zdefiniujmy krótko czym jest materac nawierzchniowy. To lekki, cienki materac pełniący najczęściej funkcję ochronną materaca lub zmieniający jego właściwości. Materac nawierzchniowy może zmiękczyć lub utwardzić powierzchnię, może ją wygładzić (jeżeli położymy go na starej, zużytej wersalce pełnej dołków i pagórków) i dlatego możemy się spotykać również z nazwą materac wyrównujący. Grubość materaca nawierzchniowego w zależności od twardości może wynosić od 4 cm do 6 cm. Podstawą naszych materacy nakładkowych jest pianka wysokoelastyczna HR, do której w zależności od twardości dokładane są dodatkowe warstwy. Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się większą odpornością na ciężary niż zwykła pianka poliuretanowa o gęstości 25 kg/m3. Wśród oferowanych produktów posiadamy: materac nawierzchniowy lateksowy czyli z warstwą lateksu, który ma 5 cm wysokości i jest zaliczany do materacy nawierzchniowych średnio twardych, materac nawierzchniowy twardy, który ma z jednej strony warstwę kokosową i wysokość 6 cm oraz bardzo twardy – posiadający podwójną warstwę kokosową i warstwę końskiego włosia ( 4 cm wysokości). Nakładki na materac z pianki termoelastycznej mogą być miękkie (podwójna warstwa Visco Memory) lub miękkie/średnio twarde (pianka Visco Memory oraz pianka wysokoelastyczna HR). Ten cienki materac jest przydatnym produktem w każdym domu.

Nie istotne czy potrzebujesz materac nawierzchniowy 140x200 cm, 90x185 cm a może 200x220 cm. Wyprodukujemy dla Ciebie każdy model i w każdym rozmiarze.

Materac na wersalkę

Wiele osób poszukuje materaca nawierzchniowego w celu poprawy komfortu snu na swojej wersalce. Jak wiemy, wiele z nich nie należy do zbyt funkcjonalnych. Uzupełnienie powierzchni o dodatkową warstwę wyraźnie zwiększy poziom wygody. Wystarczy dopasować rozmiar i twardość nakładki a jakość naszego wypoczynku ulegnie znacznej poprawie. Rozkładanie tego cienkiego materaca co noc nie jest uciążliwe ze względu na jego lekką wagę oraz fakt, że po wstaniu możemy go zwinąć w rulonik i schować tam gdzie pościel (z wyjątkiem materacy twardych).

Materac nawierzchniowy to jeden z tańszych sposobów na wygodniejszą powierzchnię snu, gdy nie możemy pozwolić sobie na wymianę głównego materaca. Warto mieć go w domu, gdyż jest przydatny w wielu sytuacjach i ma naprawdę szerokie zastosowanie.

Materac nakładkowy możemy zabrać ze sobą wszędzie i zadbać o dobry sen w hotelu, pod namiotem, podczas wizyty u znajomych. Obce łóżka nie zawsze zapewnią nam wygodę i pozwolą spokojnie zasnąć. Nakładka nam to umożliwi. Może służyć również jako mata, na której będzie się bawiło Twoje dziecko. Materac nawierzchniowy wydłuży żywotność Twojego materaca, zabezpieczy go również przed zniszczeniem, zabrudzeniem. Zadbasz o higienę snu, gdyż nakładkę łatwo wyczyścić, łatwo z niej zdjąć i wyprać pokrowiec lub po prostu wymienić na nową.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Czym jest łóżko kontynentalne i jak dobrać do niego materac?
- Naturalne komponenty we wnętrzu materaca
- Materac dla gości – jak wybrać materac do łóżka gościnnego?