Każdy materac zbudowany jest z dwóch różnych elementów. Jednym z nich jest wkład wewnętrzny, którym może być pianka, sprężyny bonellowe lub sprężyny kieszeniowe. Drugim elementem jest warstwa zewnętrzna. To ona w głównej mierze wpływa na uczucie komfortu i sprawia, że materac zaliczamy do danej kategorii twardości. Jakich materiałów używamy na te warstwy:

  • pianka wysokoelastyczna HR (pianka o zwężonej gęstości 35kg/m3, z mikrokanalikami, które zwiększają cyrkulację powietrza )
  • lateks (bardzo komfortowy, elastyczny materiał, o zwiększonej trwałości, odporny na zniekształcenia, doskonale przepuszcza powietrze)
  • kokos (naturalny surowiec wykonany z łupiny orzecha kokosowego, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne)
  • końskie włosie (trwały, sztywny materiał. Dobrze wentyluje wnętrze materaca, absorbuje pot i wilgoć i odprowadza do atmosfery, ogranicza rozwój bakterii i roztoczy)
  • pianka visco memory

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć Państwu pewną nowość jaką jest pianka visco memory profilowana.

Pianka visco memory zwana również pianką termoelastyczną, to warstwa reagująca na temperaturę. W miarę ogrzewania staje się bardziej miękka i plastyczna dostosowując się do krzywizn ciała. Jest bardzo komfortowa, delikatnie otula ciało.

W naszym sklepie udostępniliśmy kolejną warstwę jaką jest profilowana pianka Visco Memory. Oznacza to, że zachowuje wszystkie dotychczasowe właściwości zyskując jedną dodatkową. Dzięki specyficznemu nacinaniu, zwanemu również moletowaniem, pianka zyskuje lepszą cyrkulację powietrza. Drobne wgłębienia i wypustki delikatnie masują ciało. Mikromasaż poprawia krążenie krwi, unikamy w ten sposób drętwienia kończyn czy ich marznięcia. Pianka posiada aż siedem stref twardości. Co to oznacza? To właśnie dzięki nacinaniu w jednym miejscu pianka jest twarda a w drugim miękka. Podparcie ciała w strategicznych miejscach jak biodra czy ramiona jest większe, pianka jest twardsza, a w okolicy głowy, brzucha i nóg bardziej miękka. Należy podkreślić, że pianka ta zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa, który nie jest narażony na nienaturalne wygięcie.

Materace z profilowaną pianką Visco Memory

Materace termoplastyczne z pianką visco profilowaną mają zawsze jedną stronę materaca średnio twardą. W zależności od wyboru pozostałych warstw druga strona może być bardzo twarda lub twarda. Posiadamy również w swojej ofercie materace z drugą stroną miękką lub również średnio twardą.

Pianka Visco Memory moletowana to ciekawa innowacja, która sprawia, że materac zyskuje dodatkowe właściwości. Oprócz oczywistych walorów takich jak wygoda, posiada właściwości prozdrowotne i relaksacyjne. Delikatny masaż, praktycznie nie jest wyczuwalny, ale działa nawet kiedy nie mamy takiej świadomości. Wypustki i wgłębienia są na tyle dyskretne i niewyczuwalne gdy na nich leżymy, że nie powodują dyskomfortu, ale jednocześnie mikromasaż relaksuje nasze ciało i poprawia przepływ krwi.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Kiedy wybrać sprężyny bonellowe? Opinie
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Jak szybko zasnąć? Domowe sposoby na spokojny sen