• Kategorie
  • Parametry
  • Materace lateksowe

Materace lateksowe mają w swojej budowie mate lateksową, bardzo komfortowy, trwały i elastyczny materiał. Warstwa ta bardzo dobrze podpiera ciało, dzięki specjalnym kanalikom, które dobrze wentylują materac, doskonale zapobiega nadmiernemu poceniu.

Jak wybrać materac lateksowy?

Materace lateksowe to materace z dodatkiem maty lateksowej. W naszej opinii jest to jeden z najbardziej komfortowych surowców, który można użyć do budowy materaca. Także tutaj, identycznie jak w przypadku materacy termoplastycznych mamy do wyboru materace piankowe, materace bonellowe, materace kieszeniowe (pocketowe) i materace kieszeniowe Multipocket.

Lateks w materacu - charakterystyka

Główną cechą lateksu jest to, że nie ulega on wypracowaniu. Jest bardzo trwały, sprężysty i bardzo komfortowy. Występuje w materacach w postaci pojedynczej warstwy (2 cm) oraz podwójnej warstwy. Jednak zastosowanie podwójnej warstwy lateksu nie zmienia jego twardości jak ma to miejsce w przypadku materaca z podwójną warstwą Visco Memory. Posiada on w swoje budowie specjalne mikrokanaliki, które bardzo dobrze wentylują materac, zapobiega również poceniu się. Warstwa lateksowa równomiernie podpiera ciało, wpływa pozytywnie na odpowiednie krążenie krwi w organizmie.

Czy warto dopłacać do lateksu w materacu?

Tak, a najlepiej do podwójnego. Jest to bardzo komfortowy materiał, zapewnia spokojny i relaksujący sen. Trzeba pamiętać, że lateks to materiał stosowany w materacach średnio twardych, nie znajdziemy go w materacach miękkich, twardych ani bardzo twardych.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 23.07.2024