UWAGA: Zamówienia złożone* do dnia 03.12.2019 (włącznie) zostaną dostarczone** przed Świętami Bożego Narodzenia
Zamówienia złożone w kolejnych dniach będziemy starali sie dostarczyć do Świąt, jednak nie dajemy takiej gwarancji.

* złożone, tzn. wybrane za pobraniem, płatności online lub zostanie zaksięgowana płatność
** zostanie podjęta jednokrotna próba dostawy, tzn. jeśli odmówią Państwo dostawy, kolejna dostawa będzie prawdopodobnie po Świątach
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materace lateksowe

Materace lateksowe to materace z dodatkiem maty lateksowej. W naszej opinii jest to jeden z najbardziej komfortowych surowców, który można użyć do budowy materaca. Także tutaj, identycznie jak w przypadku materacy termoplastycznych mamy do wyboru materace piankowe, materace bonellowe, materace kieszeniowe (pocketowe) i materace kieszeniowe Multipocket.

Lateks w materacu - charakterystyka

Główną cechą lateksu jest to, że nie ulega on wypracowaniu. Jest bardzo trwały, sprężysty i bardzo komfortowy. Występuje w materacach w postaci pojedynczej warstwy (2 cm) oraz podwójnej warstwy. Jednak zastosowanie podwójnej warstwy lateksu nie zmienia jego twardości jak ma to miejsce w przypadku materaca z podwójną warstwą Visco Memory. Posiada on w swoje budowie specjalne mikrokanaliki, które bardzo dobrze wentylują materac, zapobiega również poceniu się. Warstwa lateksowa równomiernie podpiera ciało, wpływa pozytywnie na odpowiednie krążenie krwi w organizmie.

Czy warto dopłacać do lateksu w materacu?

Tak, a najlepiej do podwójnego. Jest to bardzo komfortowy materiał, zapewnia spokojny i relaksujący sen. Trzeba pamiętać, że lateks to materiał stosowany w materacach średnio twardych, nie znajdziemy go w materacach miękkich, twardych ani bardzo twardych.