Najczęściej wykorzystywaną w celu utwardzenia materaca warstwą, jest wykonana z łupin orzecha kokosowego mata kokosowa. To zwarta, wytrzymała i sztywna konstrukcja. Opcjonalnie możesz wybrać również warstwę z trawy morskiej, jeszcze mało znanej, ale skutecznie wkupującej się w łaski klientów. Czym jednak charakteryzują się te warstwy?

Materace kokosowe opinie

Jak już wspomnieliśmy, rolą tych dwóch warstw jest przede wszystkim utwardzenie powierzchni materaca. Mata kokosowa to zbitek włókien kokosowych, bardzo trwałych, odpornych na wilgoć i w 100% naturalnych. Jest produktem ekologicznym, odpornym na wnikanie bakterii i szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Alergicy nie mają się więc czego obawiać. Warstwa ta nie sprawdzi się jednak gdy gustujesz w miękkich i komfortowych materacach. Może również powodować napięcie mięśni i bóle ramion czy bioder, ze względu na niewielką elastyczność i dopasowanie do krzywizn ciała.

Trawa morska to rosnące u wybrzeży oceanów różne gatunki alg. To rośliny bardzo bogate w jod, mało dostępny pierwiastek ,niezbędny jednak do poprawnego funkcjonowania tarczycy. Odpowiada ona za odnowę komórek i ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju umysłowym dzieci. Skoro jodujemy sól, dlaczego nie wykorzystać tego pierwiastka w materacach? W łóżku spędzamy bowiem aż 1/3 naszego życia. Podczas snu jod uwalniany do otoczenie będzie ułatwiał nam oddychanie oraz chronił nas przed szkodliwym działaniem alergenów. Materac kokosowy jest bowiem hipoalergiczny.

Dla kogo materace kokosowe lub z warstwą trawy morskiej?

Materace z tymi dwiema warstwami polecamy szczególnie osobom lubiącym spać na twardej powierzchni lub posiadającym wysoką wagę ciała, powyżej 100 kg. Takie materace są trwałe i bardziej wytrzymałe, posłuż nam więc wiele lat. Warto także rozważyć taki zakup jeśli jesteś alergikiem i cenisz wysoką higienę materaca. Nie zapominajmy jednak o odpowiedniej dbałości o materac kokosowy i z trawy morskiej. Nie powinniśmy go użytkować w pomieszczeniach o dużej wilgotności lub tam, gdzie mogą być narażone na częsty kontakt z wodą. Może to wywołać pleśnienie i tym samym szybkie zniszczenie materaca.

W naszej ofercie znajdziesz również maty kokosowe do materacy. Działają na tej samej zasadzie co kokos w materacu, czyli utwardzają powierzchnię. Możesz się w nią zaopatrzyć jeżeli źle dobrałeś twardość materaca, lub z jakiś względów Twoje gusta uległy zmianie. Maty kokosowe na materac mają równie dobre opinie, jak materace kokosowe. Korygują stary materac, zmieniają jego właściwości, redukują efekt zapadania się w zbyt miękkim materacu, eliminując ryzyko wyginania ciała w tak zwany pałąk. Pomagają utrzymać go w czystości gdyż wymiana nakładki nie jest problematyczna i droga.

Materace kokosowe i materace z trawą morską - który wybrać?

W naszym sklepie możesz wybrać spośród wielu modeli, które w swojej budowie będą posiadać te warstwy:

- materace jednostronne, twarde (H3) to materac Akra (bonellowy) oraz materac Bruksela (kieszeniowy)- z jedną warstwą kokosa,

- materace dwustronne , średnio twarde/twarde (H2/H3), kieszeniowe czyli materac Praga, materac Brema, materac Haga, materac Hebe- z jedną warstwą kokosa

- materace dwustronne , twarde/bardzo twarde ( H3/H4), kieszeniowe czyli materac Bristol- z jedną warstwą kokosa z jednej strony oraz podwójną warstwą kokosa i końskim włosiem z drugiej

- materace dwustronne, średnio twarde/bardzo twarde (H2/H4), kieszeniowe czyli:

materac Warna (pianka/2xkokos), materac Glasgow (Visco Memory/2xkokos), materac Mada (pianka/2xkokos), materac Bangi (lateks/2xkokos), materac Adusa (Visco Memory/2xkokos i końskie włosie), materac Bakari (lateks/2xkokos i końskie włosie), materac Safi (Visco Memory/2xkokos i końskie włosie)

- materace dwustronne, średnio twarde/ twarde (H2/H3), piankowe czyli materac Montana (pianka/kokos)

Jak widać masz w czym wybierać. Podsumuj wszystkie informacje, uzupełnij ewentualne luki w wiadomościach, znajdź odpowiedzi na pytania, które jeszcze Cię nurtują. Fachową pomoc uzyskasz od konsultantów, którzy są dostępni u większości cenionych sprzedawców. Doskonale znają się na materacach, potrafią wyjaśnić wszystkie pojęcia i dzięki nim kupisz produkt, który spełni Twoje nawet największe oczekiwania.

Pamiętaj, że prawie 1/3 doby spędzamy w łóżku. Zadbaj więc o to, by był to czas relaksu i przyjemności, a nie tylko automatyczny odruch, o który dopomina się Twój organizm.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Dwie twardości w jednym materacu H2 H3
- Pianka Visco Memory czy lateks w materacach?
- Profilowana pianka Visco Memory w materacach