• Kategorie
Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
  • Parametry
  • Materace kokosowe

Materace kokosowe należą do kategorii materacy twardych lub bardzo twardych, ponieważ posiadają w swojej budowie warstwę maty kokosowej. Polecamy je osobom, których waga przekracza 100 kg lub preferują spanie na twardszych powierzchniach.

Materace kokosowe to materace, które w swojej budowie posiadają co najmniej jedną warstwę maty kokosowej. Są to materace twarde lub bardzo twarde. Materac bardzo twardy posiada w swojej budowie warstwę podwójnego kokosu lub taką warstwę plus dodatkowo warstwę końskiego włosia.

Maty kokosowej nie mierzymy na centymetry tylko na gramaturę. Przeważnie jedna mata kokosowa ma ok. 0.5-0.6 cm grubości. Bardzo często otrzymujemy pytania o grubość poszczególnych warstw materaca. Wszyscy się dziwią, że taka mata utwardza materac. Utwardza i to znacząco. Materace kokosowe polecany są dla osób od 100 kg wzwyż lub dla osób, które preferują spanie na twardych powierzchniach.

Równie często otrzymujemy pytania, które można uogólnić do następującego pytania: Mam schorzenie kręgosłupa o nazwie "tutaj pada nazwa schorzenia" jaki materac mam dobrać? Twardy czy miękki? Nigdy nie wchodzimy w rolę lekarza i nigdy nie proponujemy materaca odnośnie danej choroby. Możemy jednak z doświadczenia, z rozmów z Klientami powiedzieć, że większość lekarzy, rehabilitantów zaleca im twardy materac. Każdy jest jednak inny i nie zawsze to co sprawdziło się u innej osoby sprawdzi się też u mnie.

Materac bardzo twardy to materac polecany osobom o wadze powyżej 120 kg. Czy różnica pomiędzy materacem twardym, a bardzo twardym jest znacząca? Tak, różnica jest bardzo duża i jeśli nie lubisz bardzo twardych powierzchni nie decyduj się na taki materac.

Nie jesteś pewien jaki materac wybrać? Skontaktuj się z naszymi pracownikami - doradzimy w kwestii najlepszego wyboru materaca do Twojej sypialni.

 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023