• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kokosowe

Materace kokosowe należą do kategorii materacy twardych lub bardzo twardych, ponieważ posiadają w swojej budowie warstwę maty kokosowej. Polecamy je osobom, których waga przekracza 100 kg lub preferują spanie na twardszych powierzchniach.

Co to jest materac kokosowy?

Materace kokosowe to materace, które w swojej budowie posiadają co najmniej jedną warstwę maty kokosowej. Są to materace twarde lub bardzo twarde. Materac bardzo twardy posiada w swojej budowie warstwę podwójnego kokosu lub taką warstwę plus dodatkowo warstwę końskiego włosia.

Maty kokosowej nie mierzymy na centymetry tylko na gramaturę. Przeważnie jedna mata kokosowa ma ok. 0.5-0.6 cm grubości. Bardzo często otrzymujemy pytania o grubość poszczególnych warstw materaca. Wszyscy się dziwią, że taka mata utwardza materac. Utwardza i to znacząco. Materace kokosowe polecany są dla osób od 100 kg wzwyż lub dla osób, które preferują spanie na twardych powierzchniach.

Twardości materacy kokosowych

Równie często otrzymujemy pytania, które można uogólnić do następującego pytania: Mam schorzenie kręgosłupa o nazwie "tutaj pada nazwa schorzenia" jaki materac mam dobrać? Twardy czy miękki? Nigdy nie wchodzimy w rolę lekarza i nigdy nie proponujemy materaca odnośnie danej choroby. Możemy jednak z doświadczenia, z rozmów z Klientami powiedzieć, że większość lekarzy, rehabilitantów zaleca im twardy materac. Każdy jest jednak inny i nie zawsze to co sprawdziło się u innej osoby sprawdzi się też u mnie.

Dla kogo odpowiedni będzie materac kokosowy?

Materac bardzo twardy to materac polecany osobom o wadze powyżej 120 kg. Czy różnica pomiędzy materacem twardym, a bardzo twardym jest znacząca? Tak, różnica jest bardzo duża i jeśli nie lubisz bardzo twardych powierzchni nie decyduj się na taki materac.

Nie jesteś pewien jaki materac wybrać? Skontaktuj się z naszymi pracownikami - doradzimy w kwestii najlepszego wyboru materaca do Twojej sypialni.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 15.07.2024