Urządzając własne cztery kąty nie powinniśmy zapominać, że każde pomieszczenie ma swoje przeznaczenie i powinien w nim panować odpowiedni klimat. Szczególną uwagę warto zwrócić na sypialnię. To miejsce, które musi oferować wyciszenie, relaks, spokój i niezbędną regenerację. Niby wszystko jest o.k. Zadbaliście o odpowiednią aranżację, kolory, dodatki. Czujecie się w tym miejscu dobrze. Jednak jest coś co Wam przeszkadza. Nie wysypiacie się i nie możecie znaleźć przyczyny, a wszystkie znane już wyeliminowaliście. Czy słyszeliście o czymś takim jak Feng Shui? To pradawna sztuka polegająca na odpowiedniej aranżacji wnętrz, pozwalającej na swobodny przepływ otaczającej nas energii. Odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń oraz mebli pozwala na uzyskanie niezbędnej w życiu harmonii, spokoju, może korzystnie wpłynąć na różne sfery naszego życia takie jak zdrowie, kariera, małżeństwo, dzieci czy sława. Jeżeli jednak nieumiejętnie umeblujemy poszczególne miejsca, może to przynieść skutek odwrotny. Złe umiejscowienie łóżka może wywoływać problemy z zasypianiem i efektywnym wypoczynkiem. Jeżeli więc czujesz, że od jakiegoś czasu źle sypiasz sprawdź, czy łóżko w Twojej sypialni znajduje się w odpowiednim miejscu i czy we właściwy sposób Twoje ciało ułożone jest względem kierunków świata.

Kierunek spania

Ziemia posiada pole magnetyczne – to rzecz oczywista, nad którą nie musimy się rozpisywać. Czy zdawaliście sobie jednak sprawę z tego, że dość istotnie oddziałuje ono na człowieka? Z tego powodu warto dobrać kierunek spania tak, by nasza głowa zwrócona była w kierunku północnym i automatycznie stopy w kierunku południowym. Ale dlaczego? Wyobraźmy sobie, że głowa posiada dodatni a stopy ujemny ładunek elektromagnetyczny. Biegun północny posiada ujemne pole magnetyczne, natomiast południowy dodatnie. Poszczególne ładunki powinny się przyciągać a nie odpychać, dlatego „ujemne” stopy powinny być zwrócone w kierunku „dodatniego” bieguna południowego. W ten sposób energia swobodnie przepływa przez nasze ciało. To wszystko nie jest jednak takie proste. Chcąc zagłębić się w tematykę dotyczącą kierunku spania, możemy natrafić na wiele kompletnie sprzecznych informacji. Odnalezienie się w nich, może być dla zwykłego człowieka zbyt trudne. Znawcy tematu biorą pod uwagę na przykład wykres urodzeniowy budynku czy osobiste Feng Shui. Dla laika wykres urodzinowy jest jednak nie do ogarnięcia i lepiej zostawić to fachowcom. Czy w takim razie, bez zamówienia i opłacenia odpowiedniej usługi jesteśmy skazani na niepowodzenie? Na szczęście nie jest aż tak źle. Część wskazówek jesteśmy w stanie wprowadzić w życie samodzielnie, jak między innymi obliczyć osobisty numer kua.

Ustawienie łóżka względem stron świata

Osobisty numer kua wskazuje w jakim kierunku powinny być zwrócone cztery pozytywne i cztery negatywne rejony. Tych osiem rejonów to: sukces ogólny, zdrowie, romans, rozwój, niepowodzenia, pięć duchów, sześć śmierci, totalne zagubienie. Liczbę kua obliczamy poprzez dodanie dwóch ostatnich cyfr w roku urodzenia, aż do uzyskania pojedynczej cyfry. W zależności od płci dalej postępujemy inaczej. W przypadku mężczyzn otrzymaną liczbę odejmujemy od 10 a w przypadku kobiet do otrzymanej liczby dodajemy cyfrę 5 i nadal dodajemy uzyskana liczbę, jeżeli jej wynik nie jest pojedynczy. Właściwe kierunki wskazuje nam tabela. Kiedy śpimy sami, ustawiamy łóżko według naszych korzystnych kierunków. Jeżeli jednak dzielimy sypialnię z partnerem, powinniśmy umieścić łóżko według kierunków sprzyjających mężczyźnie, najlepiej w rejonie zdrowie.

Nie tylko te żmudne obliczenia mogą korzystnie wpływać na nasz sen i powodzenie w życiu. Również inne parametry powinniśmy brać pod uwagę. Są nawet opinie, że dużo ważniejsze jest umiejscowienie łóżka w sypialni niż to, w jakim kierunku zwrócona będzie głowa.

Jak powinno stać łóżko w sypialni

Ważną kwestią jest to, by łóżko nie stało ustawione w linii okno – drzwi. Zwłaszcza nogami w kierunku drzwi. Może to bowiem blokować swobodny przepływ energii. Nie ustawiajmy go również pod skosami czy belkami. Nasze łóżko nie powinno być dosunięte do ściany sąsiadującej z WC, łazienką czy piecem kuchennym oraz być ustawione pod oknem. Jak więc powinno być ustawione łóżko w sypialni? Najlepiej, gdy leżąc na nim widzimy, kto wchodzi do pokoju, gdy jest dosunięte do ściany od strony wezgłowia, a z pozostałych stron mamy do niego swobodny dostęp. Według zasad Feng Shui również utrzymanie porządku jest jednym z kluczowych elementów mających wpływ na nasze samopoczucie. Nie powinniśmy więc zagracać sypialni zbędnymi bibelotami, pod łóżkiem powinniśmy mieć zachowaną przestrzeń. Nie trzymajmy pod nim walizek, pudełek, rzadko używanych rzeczy, sprzętu sportowego ani innych elementów.

Ustawienie łóżka względem stron świata czy według podstawowych zasad Feng Shui to doskonały pomysł. Pamiętajmy jednak by równie wiele czasu poświęcić wyborowi wygodnego materaca. Dobierzmy twardość do wagi. To czy wybierzemy materac miękki (H1), materac średnio twardy (H2) a może materac twardy (H3) będzie wpływało na nasz komfort, na trwałość materaca oraz na to, jak będzie wspierał nasze ciało. Twardość materaca uzależniona jest głównie od wykorzystanych surowców. Materac termoelastyczny z podwójnej warstwy pianki Visco Memory będzie miękki, a z pojedynczej średnio twardy. Materac kokosowy i materac z trawy morskiej zapewnią twardość w stopniu H3. Wśród materacy średnio twardych znajdziemy również materac lateksowy, materac wysokoelastyczny, materac z pianki profilowanej. Materac z końskim włosiem i podwójną warstwą kokosową to materac bardzo twardy. Do wyboru są cztery rodzaje rdzenia a więc materac kieszeniowy, materac bonellowy oraz materac piankowy i materac z rdzeniem lateksowym. Nie bez znaczenia jest także łóżko. Zawiedzeni mogą być sympatycy łóżek metalowych, gdyż według Feng Shui posiadają zimne qi uważane za niekorzystne. Metal napędza energię co może powodować kłopoty z wyciszeniem i zaśnięciem. Zdecydowanie lepsze będą łóżka wykonane z naturalnego drewna.

Gdybyśmy chcieli urządzić mieszkanie według wszystkich zasad, mogłoby się okazać, że nigdzie nie będzie dobrze. Dlatego podejdźmy do tego z lekkim przymrużeniem oka, róbmy to z głową i nie dajmy się zwariować. Warto próbować i szukać rozwiązań, które wprowadzą do naszego życia ład, harmonię i pozytywną energię. Może się to okazać ciekawym doświadczeniem, które rzeczywiście odniosło pozytywny skutek.

Zobacz też nasze inne artykuły:
- Ranny ptaszek czy nocny marek? Poznaj swój chronotyp
- Jaki materac dla singla? Pomagamy w wyborze materaca dla śpiących w pojedynkę
- Dobry materac do łóżka czyli jaki?