Kupiliśmy łóżko, a może nasz stary materac się zużył. Jest decyzja, potrzebujemy materac. Od czego zacząć? Od rozmiaru. Nie, nie jest to żart. 99% zwrotów materacy wynika z... błędnie dopasowanego rozmiaru materaca.

Powiesz niemożliwe! A jednak. Można powiedzieć, że faworytem jest materac 200x220 cm. Dlaczego ten rozmiar? Przeważnie mając w domu łóżko z materacem 160x200 kupujemy do niego pościel 200x220 cm. Po czym następuje taki dzień, kiedy zmieniamy materac i zamówienie składamy na materac o rozmiarze... pościeli. Wszystko jest dobrze do momentu, kiedy nie ruszy cała maszyna, tzn. my nie wyprodukujemy materaca i firma przewozowa nie dostarczy nam go do domu.

Bądź pewien, że jeśli złożysz zamówienie na taki rozmiar najpierw będziemy do Ciebie dzwonić i wszystko Ci to tłumaczyć. Nie ruszymy z zamówieniem do momentu kiedy sam nam tego nie potwierdzisz. Telefonicznie lub mailowo. Uwierz nam, 9 na 10 zamówień na materac 200x220 cm jest zmieniane co najmniej na rozmiar 180x200 cm, najczęściej jednak na materac 160x200 cm. Rekordzistą naszego zestawienia jest osoba, która zamówiła materac 200x220 cm, po czym zadzwoniliśmy i poprosiliśmy, aby zmierzyła miejsce na materac i okazało się, że potrzebuje materaca 140x200 cm. Przyznacie, że 20 cm z długości i 60 cm z szerokości jest to dosyć dużo. Podsumowując Krok 1 to odpowiednie zmierzenie miejsce na materac. 99% zwrotów to błędnie dobrany rozmiar materaca. Pamiętaj o tym!

Krok 2

Mamy już dobrze zmierzony materac i rozpoczynamy poszukiwania i nagle okazuje się, że ilość modeli w naszym rozmiarze jest tak duża, że po kilkunastu minutach spędzonych w internecie mamy mętlik w głowie i sami już nie wiemy czego chcemy. Pianki Visco, lateksowe, profilowane, pianki kokosowe, materace kieszeniowe. Ilość pojęć jest tak duża, że przeciętna osoba nie mająca nic wspólnego z materacami nie wie jaki materac kupić. Tutaj z pomocą przychodzą nasi pracownicy! Doradzimy, rozwiejemy wątpliwości, opowiemy co z czym "jeść" i dlaczego materac z kokosem dla osoby o wadze np. 70 kg to bardzo zły pomysł. Skontaktuj się z nami dzwoniąc na numer 577 411 555 i zadaj nam tyle pytań ile chcesz, cierpliwie razem przejdziemy przez wybór odpowiedniego materaca.
Co jednak, kiedy szukasz materaca, kiedy my nie pracujemy? Skorzystaj z naszego poradnika jak dobrać materac i sam spróbuj dopasować materac wg wagi i swoich możliwości budżetowych. Pamiętaj, że im więcej warstw w materacu tym jest on bardziej komfortowy.