• Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe 90x200

Materac kieszeniowy 90x200 cm jest materacem o standardowym wymiarze, można go polecić dla osób w każdym wieku. Należy jednak dobrać odpowiednią twardość materaca aby cieszyć się dobrym snem. Twardość materaca dobieraj go wagi ciała i upodobań.
Materac Brema 90x200 cm
1049.00 -25% 786.75
Materac Mada 90x200 cm
1099.00 -25% 824.25
Materac Perm 90x200 cm
1119.00 -25% 839.25

Materace różnią się między sobą zwłaszcza konstrukcją. Główne twardości materacy zachowane są w tej samej skali pomiędzy wszystkimi wariantami rdzenia materaca jednak same wersje materacy kieszeniowych 90x200 cm występują w kilku wariantach i ta różnica wpływa znacznie na ogólne odczucia twardości. Główne różnice twardości opierają się na czterostopniowej skali czyli mamy:

Sama konstrukcja kieszeniowa, czyli pocketowa, występuje również w czterech wariantach co oznacza, że ten sam model, w zależności od wariantu konstrukcji może dawać inne odczucia.

Warianty konstrukcji kieszeniowej czyli tzw. pocketu to wersja mini, klasyczna, multipocket oraz max plus.

Konstrukcja pocketowa materacy, czyli materace kieszeniowe 90x200 cm

Pocket oznacza rodzaj rdzenia materaca stanowiącego jego konstrukcję. W tej konstrukcji każda sprężyna zamknięta jest we własnej przestrzeni, czyli własnej kieszeni flizelinowej. Sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone jak w wersji bonelowej dzięki czemu zyskuje się cichą pracę materace i pracę punktową. Praca punktowa zapewnia, że materac nie będzie falował pod ciężarem ciała, co jest istotne zwłaszcza podczas zmiany pozycji i szczególnie, gdy z materaca korzystają dwie osoby. W wersji pocketowej sprężyny nie są ze sobą łączone drutem, jak w przypadku materacy bonelowych, ale cała konstrukcja jest ustabilizowana poprzez połączenia woreczków ze sprężynami. Kieszenie flizeliowe są ze sobą zszywane po jednej stronie a po drugiej są klejone. Cała konstrukcja sprężynowa dodatkowo stabilizowana jest z obu stron przekładką tapicerską, czyli tzw. filcem.

Same sprężyny w zależności od wariantu różnią się wysokością oraz ilością. Sprężyny mogą być na przykład krótsze i takie rozwiązanie używane jest w wersji materacy mini. Zapewnia to niższą wysokość materaca, co pozwala wykorzystać mocny, stabilny materac przy ograniczonej przestrzeni. Takie ograniczenie mogą narzucać łóżka piętrowe czy szuflady, w których mieszczą się materace. Inną wersję sprężyn będzie stanowił tzw. multipocket. Ta konstrukcja z kolei jest najtwardszą wersją pocketu z racji niemal podwójnej ilości sprężyn. Sprężyny są mniejszej średnicy ale ten parametr oraz ich natężenie sprawiają, że cały materac zyskuje na sztywności, na stabilności i twardości. Multipocket jest rozwiązaniem polecanym zwłaszcza osobom wyższej wagi bądź parom o różnych parametrach wagowych. Kolejną wersją jest opcja max plus, czyli sprężyny dłuższe od standardu. Długie sprężyny oznaczają większą sprężystość całego materaca. Ta konstrukcja stanowi najbardziej miękki wariant konstrukcji pocketowej. Została jeszcze wersja czwarta, jest to klasyczna wersja pocketowa, czyli 262 sprężyny na m2 i klasyczna wysokość gdzie rdzeń stanowi 12 cm grubości materaca.

Kieszeniowe materace 90x200 cm o różnej twardości

Materace pocketowe produkowane są i w różnej wersji kieszeni jak wspomniano wyżej i w różnej twardości. Modele miękkie to takie, które zawierają w budowie podwójną piankę visco memory. Jest to plastyczny rodzaj pianki poliuretanowej, która pod wpływem ciężaru ciała i jego ciepła mięknie, stanowiąc przyjemne otulenie dla ciała. Ta sama pianka użyta w mniejszej ilości klasyfikuje już materac jako średnio twardy. Średnio twarde materace kieszeniowe 90x200 cm stanowią najszerszą ofertę ponieważ tutaj występuję najwięcej możliwości zróżnicowania powierzchni. Użyć można wysokoelastycznej pianki HR, pianki moletowanej, pianki visco memory oraz lateksu a także podwójnej warstwy lateksu.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024