- Kategorie
- Parametry
-
Materace kieszeniowe 140x200
Materace kieszeniowe 140x200 cm
Wymiar materaca 140x200 cm to klasyka sypialni. Taki rozmiar zapewni swobodne użytkowanie parom a konstrukcja kieszeniowa będzie pracować cicho i punktowo. Rdzeń materaca w postaci sprężyn kieszeniowych stanowi bardzo dobrą podporę dla ciała oraz stabilność materaca. Pocket to nic innego jak kieszeń flizelinową w którą opakowana jest każda pojedyncza sprężyna w materacu kieszeniowym 140x200 cm. Dzięki temu, że sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone drutem jak w wersji konstrukcji bonelowej a zszywane i klejone są same kieszenie to taka konstrukcja pracuje cicho i punktowo. Sprężyny pracują cicho ponieważ nie obcierają o siebie a tym samym nie wytwarzają dźwięku. Z kolei przy nacisku wytwarzana energia nie jest przekazywana innym sprężynom, stąd praca punktowa. Ten rodzaj budowy rdzenia materaca dotyczy wszystkich modeli kieszeniowych niezależnie od wariantu a wariantów jest kilka.
Warianty konstrukcji kieszeniowej:
- wersja klasyczna czyli 262 sztuki sprężyn kieszeniowych na m2. Jest to bazowa wersja pocketu. Bazowość określa jej uniwersalność. Ta konstrukcja jest ani za niska ani zbyt wysoka, można zaryzykować stwierdzenie, że w sam raz, o ile upodobania użytkownika nie są konkretnie sprecyzowane. Jeśli upodobania czy potrzeby są konkretniejsze, inne niż wersja klasyczna warto zapoznać się z pozostałymi wariantami zróżnicowanymi pod względem choćby wysokości sprężyn.
- Max Plus – jest to nazwa na konstrukcję kieszeniową, w której użyto wyższych sprężyn od wariantu klasycznego. Różnica w wysokości wynosi 5 cm. Ilość sprężyn pozostaje taka sama jak w wersji klasycznej czyli 262 sztuki/m2. Wyższy stan sprężyn zapewnia ogólnie wyższy stan materaca co łączy się z jego większą sprężystością. Konstrukcja bardzo dobra dla dzieci, dla osób niskiej wagi, szczupłych osób lub dla takich, którzy po prostu lubią by materac pod ciałem pracował, by był sprężysty
- Mini – jest to konstrukcja w której wysokość sprężyn została obniżona w stosunku do wersji klasycznej. Ilość sprężyn pozostaje taka sama jak w wersji klasycznej czyli 262 sztuki/m2. Niższy stan sprężyn to ogólny niższy stan całego materaca. Takie materace świetnie sprawdzą się jako wybór do łóżek piętrowych czy do szuflad, do ograniczonych przestrzeni. Niższy materac będzie mniej sprężysty, bardziej stabilny. Mimo niskiego stanu to bardzo wygodne materace. Konstrukcja kieszeniowa sprawia, że nie ocenia się niskiego materaca jako słabszy. Jest to trwały produkt, wygodny i stabilny
- Multipocket – jest to rodzaj konstrukcji kieszeniowej o niemal podwójnej ilości sprężyn na m2 w stosunku do wersji klasycznej. Ilość sprężyn wynosi 510 sztuk na m2. Sprężyny mają mniejszą średnicę niż wariant klasyczny, w końcu musi się ich zmieścić niemal dwa razy więcej na taką samą przestrzeń. Cała konstrukcja sprawia, że materace jest stabilniejszy, mocniejszy ale też twardszy. Jeśli zatem z powodu potrzeb organizmu, wagi ciała czy upodobań potrzeba mocnego, twardego materaca, mało sprężystego będzie to najlepsza konstrukcja. Materac w konstrukcji multipocket jest najtwardszą wersją materaca kieszeniowego. Bardzo dobrze sprawdzi się jako wybór dla par o znacznej różnicy wagi.
Kieszeniowe materace 140x200 cm
Poza różną wersją konstrukcji kieszeniowej materace będą mieć odmienną powierzchnię ze
względu na twardość czyli rodzaj użytego surowca. Materace kieszeniowe klasyfikuje się czterema stopniami twardości:
- Materace miękkie – aby stworzyć miękką powierzchnię wykorzystuje się podwójną warstwę pianki visco memory. Pianka visco oznacza termoplastyczny rodzaj pianki poliuretanowej, reaguje ona na ciężar ciała i na ciepło ciała. Pod wpływem nacisku i ciepła pianka mięknie dając przyjemne uczucie otulenia. Jest to ciepła pianka. Surowiec ten dedykowany jest osobom lżejszym, dzieciom bądź osobom lubiącym ciepło i plastyczne powierzchnie.
- Materace średnio twarde – to najszersza oferta materacy. W tej kategorii mieści się największa ilość modeli zróżnicowanych ze względu na rodzaj surowca. Materace średnio twarde posiadać mogą
- piankę HR – wysokoelastyczną piankę gęstości T35
- piankę molet czyli poliuretanowa pianka T25 o nieregularnej strukturze. Powierzchnię tworzą laserowo nadane strefy
- piankę visco memory w wersji klasycznej bądź wersji molet; w jednej warstwie - to termoplastyczny rodzaj pianki reagujący plastycznie na ciężar ciała i na jego ciepło. W wersji moletowanej pianka na powierzchnie posiada strefy czyli szereg nieregularnych kształtów nadających jej dodatkowej plastyczności.
- lateks – warstwa lateksu może być pojedyncza bądź podwójna, obie opcje utrzymują materac w kategorii średnio twardy
-
Materac twardy – uzyskuje się go poprzez dodanie warstwy maty kokosowej bądź warstwy trawy morskiej. Obydwa te surowca są pochodzenia naturalnego. Trawa morska posiada charakterystyczny zapach suszonej trawy, ceniony w aromaterapii.
-
Materac bardzo twardy – powierzchnię bardzo twardą tworzy dodatek podwójnej warstwy kokosu albo jeszcze dodatkowo końskie włosie.
Biorąc pod uwagę zróżnicowanie pod względem rodzaju rdzenia materaca oraz twardości, cech surowców jesteśmy pewni, że każdy użytkownik jest w stanie wybrać model spełniający jego wymagania. Do wyboru jest szereg modeli, które można dopasować pod względem twardości, grubości czy cech typu plastyczność bądź sprężystość.