• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 80x200 cm

Idealny materac 80x200 cm nie powinien być ani za miękki ani zbyt twardy. I jeden i drugi może bowiem powodować na tyle duży dyskomfort, że jakość naszego snu będzie bardzo zła. Wybierz odpowiedni, by nie wpływał niekorzystnie na Twoje funkcjonowanie.

Materac 80x200 cm to typowy materac jednoosobowy. Jest to minimalna szerokość na której można bez problemu się wyspać. Lepszym wyjściem jest materac 90x200 cm, a idealnym materac 100x200 cm, jednak nie wszyscy mają tyle miejsca w domu lub mieszkaniu, aby móc zmieścić takie łóżko. Pamiętaj, że oferujemy ponad 560 rozmiarów każdego materaca i jeśli rozmiar 80x200 cm jest dla Ciebie za mały z powodzeniem znajdziesz również u nas na przykład materac 120x200 cm lub trochę mniejszy materac 110x200 cm.

Rodzaje materacy 80x200 cm

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór materacy jednoosobowych rozpoczynając od typowo dziecięcych piankowych, poprzez materace bonellowe, aż po ogromny wybór materacy kieszeniowych zwanych też kieszonkowymi. Czym się kierować wybierając materac? Przede wszystkim ważne jest to kto na nim będzie spał, czy będzie to dziecko, nastolatek czy osoba dorosła. Drugą sprawą jest jego wysokość, bardzo często zdarza się, że łóżka dziecięce mają ograniczenie jeśli chodzi o wysokość materaca, zwłaszcza jeśli jest to łóżko piętrowe i materace są chowane w odpowiednich kieszeniach. Wtedy bardzo często spotykamy się z tym, że materac może mieć maksymalnie 12-13 cm wysokości co automatycznie ogranicza nam wybór materaca do materacy piankowych. Jeśli ma to być materac dla osoby dorosłej pod uwagę bierzemy wagę osoby lub osób, które śpią na materacu. Dokładną pomoc znajdziesz w naszym obszernym artykule pod tytułem jak dobrać materac.

Materace 80x200 cm wg budowy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej materace mogą być zbudowane z samej pianki wysokoelastycznej HR, mogę mieć dodatki w postaci warstwy kokosowej (utwardza materac), warstwy Visco Memory lub warstwy lateksowej (delikatnie zmiękcza powierzchnię - materac nadal jest średnio twardy) lub z dodatkiem pianki profilowanej moletowanej. Możemy również dodać matę z podwójnego kokosa i końskiego włosia, która znacząco utwardza stronę materaca i robi z tej strony stronę bardzo twardą, która jest przeznaczona dla osób o wadze powyżej 120 kg. Dodatkowo materace mogą być zbudowane ze sprężyn bonellowych lub kieszeniowych. Materace kieszeniowe występują u nas w 3 rodzajach. Materac standardowy kieszeniowy (pocketowy), gdzie ilość sprężyn to ok. 262 szt/m2, ten sam materac ale ze sprężynami wyższymi o 5 cm - ilość sprężyn pozostaje bez zmian. Trzecią odmianą jest materac kieszeniowy multipocket gdzie ilość sprężyn jest zwiększona do 510 sztuk na metr kwadratowy, ale wysokość pozostaje standardowa. Wersja multipocket nie występuje ze sprężynami podwyższonymi o 5 cm.