• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 80x200 cm

Idealny materac 80x200 cm nie powinien być ani za miękki ani zbyt twardy. I jeden i drugi może bowiem powodować na tyle duży dyskomfort, że jakość naszego snu będzie bardzo zła. Wybierz odpowiedni, by nie wpływał niekorzystnie na Twoje funkcjonowanie.

 

Skalę twardości stworzono w celu ułatwienia wyboru właściwego materaca 80x200 cm, który zagwarantuje prawidłowe podparcie kręgosłupa, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dostępna u nas skala ma cztery stopnie twardości:

 

W zależności od wagi, przypisane są poszczególne kategorie. Materace miękkie dla wagi poniżej 60 kg, materace średnio twarde w przedziale wagowym 60-100 kg, materace twarde dla wagi powyżej 100 kg i materace bardzo twarde przy wadze przekraczającej 120 kg.

Materac 80x200 cm odpowiednio dobrany zapewni wygodny sen, a to podstawa zdrowia i energii.

 

Materac dla dziecka i dla dorosłego 80x200 cm

 

Każdy kochający rodzic chce zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i szczęśliwe dzieciństwo. Mają na to wpływ różne czynniki, również sen, który pozwala się zdrowo rozwijać. Komfortowy materac gwarantuje niczym nie przerwany sen i odpowiedni wypoczynek. Jaki materac dla dziecka będzie odpowiedni. Warto rozważyć zakup materaca piankowego. Wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR. Posiada dobrą sprężystość, wiele punktów podparcia. Jest wygodny i dobrze podpiera ciało dziecka. Mały kręgosłup jest odpowiednio wsparty i nie narażony na deformacje. Materac piankowy jest hipoalergiczny, nie gromadzą się w nich roztocza i szkodliwe mikroorganizmy. Jest przewiewny i odporny na wilgoć.

Osoby dorosłe, których waga znacznie przekracza 60 kg powinny zdecydować się na materac sprężynowy. Do wyboru są materace bonellowe oraz kieszeniowe. Posiadają różną budowę i inne właściwości.

Materac bonellowy charakteryzuje się elastycznością powierzchniową natomiast kieszeniowy elastycznością punktową. Oba są bardzo trwałe i wygodne. Jednak materac pocketowy posiada sprężyny, które pracują niezależnie i dopasowują się do każdej krzywizny ciała.

 

Odpowiedni rozmiar materaca

 

Jeżeli mamy taką możliwość i dysponujemy odpowiednią przestrzenią warto wybrać jak największy rozmiar materaca. Dla dziecka może to być na przykład materac 100x200 cm a dla dorosłego 140x210 cm. Pary mogą kupić naprawdę duże, małżeńskie łóżko z materacem 200x200 cm lub 180x240 cm. Przestrzeń zapewnia możliwość przybrania wygodnej pozycji, intymność i wygodę.

 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 05.06.2023