• Kategorie
 • Parametry
 • Materace kieszeniowe 80x200

U nas kupisz materac pocketowy, kieszeniowy w rozmiarze 80x200: miękki, średnio twardy, twardy lub bardzo twardy. Każdy materac transportujemy na płasko, bez zginania, a może on być w Twoim łóżku nawet już za 3 dni.
Materac Perm 80x200 cm
1049.00 -25% 786.75
Materac Mada 80x200 cm
1069.00 -25% 801.75

Materace kieszeniowe należą do grupy materacy trwałych i zapewniających najwyższy komfort dla osób śpiących. W materacach kieszeniowych 80x200 cm rdzeń stanowią sprężyny a każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce z materiału. Stąd nazwa- materac kieszeniowegy, inaczej jeszcze określana jako materac pocketowy. Kieszenie ze sprężynami są z jednej strony ze sobą zszyte a z drugiej strony sklejone. Taki system sprawi, że praca materaca jest cicha a każda sprężyna działa nieżależnie od sąsiadujących, ugina się tylko pod naciskiem, zapewniając punktowe podparcie. Dodatkowo materac kieszeniowy 80x200 cm posiada strefy komfortu. 9 Stref twardości sprężyn zapewni odpowiednie podparcie poszczególnych partii ciała osoby śpiącej. Modniejsze sprężyny stosujemy w miejscach, w których nacisk ciała jest mniejszy a bardziej miękkie w miejscach w których nacisk jest większy. Konstrukcja materaca pocketowego ma 262 szt sprężyn na m2.

Materac kieszeniowy 80x200 co to znaczy

Materac kieszeniowy 80x200 cm zapewni doskonałą jakość snu. Materac jednoosobowy dobieramy wyłącznie pod własne potrzeby, dlatego dobrze dobrany materac i jego twardość pozwoli nam zadbać o zdrowie i wysoki komfort. Konstrukcja kieszeniowa poprzez działanie stref i dzięki elastyczności punktowej utrzymuje właściwą postawę ciała. Materac kieszeniowy może być jednostronny albo dwustronny. Przy tym drugim wyborze można wybrać materac o dwóch różnych stopniach twardości, co pozwoli na indywidualne dopasowanie. Materace posiadają 4 stopniową skalę twardości od modeli miękkich po bardzo twarde. Każda twardość ma przypisany przedział wagi ciała, czyli dla osób z jaką wagą sprawdzi się najlepiej. Podział jest następujący:

Materac kieszeniowy 80x200 cm zbudowany jest na sprężynie o długości 12cm, na pozostałą wysokość mają wpływ elementy wykończeniowe. Dodatkowo mając na uwadze różne potrzeby klientów sprężyna została obniżona, wtedy mamy konstrukcję niższą o 6cm, którą określamy jako pocket mini. Z drugiej strony, gdy jest potrzeba wysokiego materaca, stosujemy wyższą sprężynę o 5cm, czyli w nazwie materaca pojawia się oznaczenie max plus.

Znając budowę, konstrukcję materaca i zalecenia łatwiej nam dobrać odpowiedni model materaca. Dobierając twardość materaca istotne są również indywidualne preferencje czyli np. osoba z niską wagą, która lubi twarde powierzchnie do snu może spokojnie wybrać materac ze stroną twardą. Są jeszcze materiały wykończeniowe mające rożne właściwości o czym napiszemy poniżej.

Materac pocketowy 80x200 cm - model i właściwości

Każda twardość materaca posiada w budowie odmienne materiały wykończeniowe. Nasze materace bazują na piance wysokolelastycznej HR. To materiał sprężysty, trwały i zapewniający wysoki komfort. Pianka HR jest wykorzystana w każdym materacu miękkim, średnio twardym i twardym jako pierwsza warstwa zaraz po sprężynie i filcu. Jeśli nic więcej nie zastosujemy, uzyskamy bazowy model materaca średnio twardego, czyli materac Marsylia 80x200 cm.

Wśród materacy kieszeniowych 80x200 cm miękkich wyróżniamy 3 modele materacy:

Strona miękka materaca posiada zawsze podwójna warstwę pianki visco memory. Pianka Visco Memory to materiał plastyczny reagujący na nacisk i temperaturę ciała. Pianka zapamiętuje kształty, odbija powoli. Pianka sprawdzi się dla osób z problemami, czy bólem pleców ma właściwości podobne jak poduszki ortopedyczne.

Materace jednostronne i materce dwustronne średnio twarde, stanowią bardzo liczną grupę, ponieważ są najczęściej wybierane przez kupujących. Tu wyróżniamy:

Materace kieszeniowe 80x200 cm średnio twarde oprócz pianki HR mogą mieć profilowany materiał moletowy z wypustkami albo pojedynczą piankę plastyczną visvo memory lub przewiewny, trwały materiał lateksowy. Lateks ma bardzo przyjemną formę i potęguje znacznie komfort materaca.

Materace ze stroną twardą- model jednostronny i dwustronny, pomijamy model opisany powyżej przy modelu ze stroną miękką. Tu mamy do wyboru:

 • Materac Bruksela 80x200 to materac jednostronny, twardy z warstwą kokosu lub trawy morskiej
 • Materac Praga 80x200 posiada stronę twardą kokos/trawa morska zamiennie i stronę średnio twardą pianka HR/ molet zamiennie
 • Materac Poprad 80x200 to materac po obu stronach twardy, na piance jest kokos lub trawa morska
 • Materac Brema 80x200 to model twardy po jednej stronie jak poprzednio tu występuje kokos lub trawa, druga strona średnio twarda jest z pianką HR lub molet
 • Materac Haga 80x200 posiada stronę twardą jak poprzednio i stronę średnio twardą z lateksem
 • Materac Hebe 80x200 również posiada stronę twardą kokos/ trawa jak poprzednio i stronę średnio twardą lateks+ visco memory
 • Materac Bristol 80x200 to model se stroną twardą jak poprzednio i strona bardzo twardą z podwójnym kokosem i końskim włosiem

Materace po stronie twardej na piance mają warstwę kokosu lub trawy morskiej. Oba materiały są to surowce naturalne i antyalergiczne.

Materace kieszeniowe 80x200 cm bardzo twarde to:

 • Materac Bristol 80x200 wspomniany w kategorii materacy ze stroną twardą
 • Materac Warna 80x200 strona bardzo twarda w tym modelu ma podwójny kokos, strona druga średnio twarda ma piankę bazową lub molet
 • Materac Glasgow podobnie strona bardzo twarda to 2x kokos średnio twarda pianka + visco memory
 • Materac Bangi po stronie bardzo twardej mamy 2x kokos, po stronie średnio twardej jest pianka i lateks
 • Materac Mada 80x200 ten model ma podwójny kokos i końskie włosie po stronie bardzo twardej a po średnio twardej jest pianka lub molet
 • Materac Adusa 80x200 tu również jest 2x kokos i końskie włosie, druga strona to pianka i visco memory
 • Materac Bakari 80x200 ma stronę bardzo twardą z podwójnym kokosem i końskim włosiem a strona średnio twarda ma pianke i lateks
 • Materac Safi 80x200 tu również jest 2x kokos i końskie włosie a po drugiej stronie mamy piankę + lateks+ visco memory

Materace o powierzchni bardzo twardej mają w budowie dwie warstwy kokosu albo dwie warstwy kokosu połączone z końskim włosiem. Mimo tak twardych surowców, materac nadal pozostaje komfortowy i elastyczny.

Materace kieszeniowe 80x200 cm stanowią bardzo rozbudowana ofertę naszego sklepu ale to pewność, że jak dopasujemy materac do własnych potrzeb będziemy się cieszyć spokojnym snem i wysokiej jakości materacem.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 28.05.2024