Określenie „kieszeniowe” w materacach oznacza rodzaj konstrukcji. Konstrukcja o tej nazwie to rzędy sprężyn umieszczonych w osobnych woreczkach, czyli tzw. kieszeniach. Sprężyny połączone są w jednolitą konstrukcję a sprężyny pracują niezależnie od siebie. Po jednej ze stron kieszenie są klejone, po drugiej zszywane. Taka forma łączenia sprawia, że sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone, dzięki czemu nie słychać ich pracy a także zapewnia to pracę punktową materaca. Cicha praca materaca kieszeniowego 90x200 cm miękkiego jest niezwykle istotna, zapewnia spokojny sen, nie wybudza przy zmianie pozycji, co mogłoby przeszkadzać innym użytkownikom czy domownikom. Praca punktowa z kolei oznacza, że pod naciskiem nie pracuje cała powierzchnia materaca a miejsca, które są akurat eksploatowane. Przy sztywnym połączeniu sprężyn czyli gdy są one przeplatane drutem, taki surowiec przenosi drgania wynikające z użytkowania dlatego materac pracuje całą powierzchnią a obcieranie się sztywnych drutów może być słyszalne zwłaszcza nocą gdy wszystko wokół cichnie.

Każda wersja konstrukcji kieszeniowej zachowuje powyższe zasady samem sprężyny jednak mogą się różnic w zależności od wariantu materaca. Rodzaj konstrukcji kieszeniowej występuje w kilku odsłonach:

  • wersja Max Plus – najbardziej miękki rodzaj konstrukcji kieszeniowej, oznacza długie sprężyny w ilości 262 szt./m2. Długie sprężyny oznaczają wyższy materac oraz większą sprężystość całego materaca.
  • wersja Mini – klasyczna ilość sprężyn czyli 262 szt. / m2 ale w krótszej wersji. Krótsze sprężyny to niższy stan całego materaca co umożliwia wykorzystanie go np. w szufladach czy łózkach piętrowych albo przy innych ograniczeniach grubości materaca.
  • wersja Multipocket – oznacza niemal podwójną ilość sprężyn na m2 czyli 510. Taka konstrukcja zapewnia mniejszą sprężystość, większą stabilizację a także ogólną twardość. Polecana zwłaszcza osobom o większej wadze, parom o zróżnicowanej wadze, osobom lubiącym sztywniejsze materace.
  • wersja klasyczna – standardowa ilość sprężyn czyli 262 szt./m2 w klasycznej wysokości czyli sam wkład ma 12 cm. To bazowa konstrukcja kieszeniowa, uniwersalna, klasyczna jeśli bark dodatkowych potrzeb typu niski materac albo nie sprężysty.

Materac kieszeniowy 90x200 cm miękki występuje w każdej z tych konstrukcji i w każdej z nich może dawać trochę inne odczucia mimo że klasyfikacja twardości nie zmienia się.

Kieszeniowe materace 90x200 cm miękkie

Kieszeniowy materac miękki 90x200 cm oznacza najbardziej plastyczny produkt z oferty. Taka twardość dedykowana jest głównie dzieciom ze względu na niską wagę ale też osobom dorosłych, które lubią plastyczne materace. Plastyczność materaca daje uczucie otulenia, zagłębiania się w materac. Konstrukcja materaca może dodać plastyczności jak w wersji Max Plus ale może też ją trochę znieść jak w wersji multipocket. Miękką powierzchnię materaca tworzy się poprzez użycie podwójnej warstwy visco memory czyli pianki termoplastycznej. Pianka ta ułożona jest na warstwie wysokoelastcyznej pianki HR. Termoplastyczność pianki visco oznacza, że surowiec reaguje na ciężar ciała i na jego ciepło mięknąc pod wpływem tych czynników. Jest to ciepły rodzaj pianki czyli sprawdzi się u osób lubiących i otulenie i ciepło. W ofercie posiadamy trzy materace kieszeniowy 90x200 cm miękkie, różniące się między sobą drugą stroną materaca, jest to model

Materace zostały zróżnicowane również ze względu na rodzaj pianki visco memory, ponieważ może być klasyczna wersja jednolita albo wersja moletowana czyli profilowana pianka visco memory ze strefowana powierzchnią. Strefowanie nadaje dodatkowo większej plastyczności, ale także wykazuje cechy mikro masażu.

Zobacz też nasze inne artykuły: