Materace twarde standardowo dedykowane są osobom, których waga przekracza 100 kg. W przypadku materacy piankowych należy jednak brać pod uwagę fakt, że są one mniej odporne na wyższą wagę jak materace ze sprężynami. Szybciej się wypracują i w dość krótkim czasie mogą przestać zapewniać odpowiednio wysoki komfort. Wszystko oczywiście zależy od sposobu użytkowania materaca piankowego 90x200 twardego. Regularnie odwracany, położony na odpowiednim stelażu (dobrze, gęsto rozstawione listewki) z pewnością posłuży dłużej. Na szczęście w naszej ofercie posiadamy zarówno materace piankowe 90x200 cm twarde z pianki wysokoelastycznej HR dla osób lżejszych oraz z lateksowym rdzeniem dla osób cięższych.

Materac gąbkowy 90x200

Pianka wysokoelastyczna HR stanowiąca bazę dla materacy piankowych jest materiałem o zwiększonej elastyczności a jej gęstość wynosi 35 kg/m3. Jest o około 45% trwalsza od tradycyjnej pianki poliuretanowej i szybko odzyskuje pierwotny kształt, nawet po długotrwałym nacisku. Pianka ma porowatą strukturę, dzięki czemu jest przewiewna. Nie gromadzi się w niej wilgoć więc nie namnażają chorobotwórcze drobnoustroje. Pianka nie uczula. Jest bardzo komfortowa i dobrze podpiera sylwetkę. Jej powierzchnia może być wykonana z różnych surowców.

Materac średnio twardy/ twardy to materac Montana 90x200 z warstwą kokosu lub materac Montana Trawa 90x200 z warstwą trawy morskiej. Ma 10 cm wysokości. Mata kokosowa to warstwa wykonana z włókien łupiny orzecha kokosowego. Ma około 0,5 -0,6 cm grubości. Włókna są lateksowane, co nadaje im większą sprężystość oraz trwałość. Włókna łupiny zawierają wiele soli mineralnych naturalnie chroniących owoc przed grzybami, bakteriami oraz pleśnią. Te same właściwości zyskuje mata. Jest antybakteryjna, antygrzybiczna oraz nie namnażają się w niej roztocza. Warstwa kokosowa jest odporna na wilgoć, pochłania ją i natychmiast odparowuje, eliminuje również nieprzyjemny zapach potu. Podobne właściwości posiada trawa morska czyli różne gatunki alg morskich, rosnących na nadmorskim wybrzeżu. Trawa morska jest bogata w jod, który wraz z nią trafia do materaca. W minimalnych ilościach przez pewien czas ulatnia się w powietrze ułatwiając oddychanie alergikom. Materace piankowe cechują się dużą elastycznością punktową, dobrze podpierają ciało. Wspomagają prawidłowy rozwój kostny u dzieci i nastolatków, ale pamiętajmy, że muszą być odpowiednio dobrane do wagi.

Materac 90x200 piankowy z lateksem

Osobom cięższym, których waga znacznie przekracza 60 kg, ale ich marzeniem jest posiadanie odpornego na wypracowanie materaca piankowego 90x200, który posłuży im długi czas i zapewni komfortowe warunki wypoczynku, polecamy materac z rdzeniem lateksowym.

Dużym atutem materaca piankowego 90x200 twardego, którego bazę stanowi lateks są jego właściwości. Lateks jest najdroższym surowcem. W warstwie posiada liczne mikrootwory zwiększające jego przewiewność. Odpowiednia wentylacja zapobiega namnażaniu bakterii, grzybów i pleśni. Ciało się nie poci. Lateks nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Cechuje się odpornością na wgniecenia, duże ciężary, nie odkształca się. Lateks jest bardzo trwały i bardzo wygodny. Dopasowuje się do sylwetki, kręgosłup jest dobrze wsparty a mięśnie rozluźnione.

Materac lateksowy z jedną stroną średnio twardą a drugą twardą (z trawą morską) to materac Kenia 90x200. Materac twardy/ bardzo twardy to materac Tango 90x200 z kokosem po stronie twardej oraz podwójnym kokosem i końskim włosiem po stronie bardzo twardej. W materacu Tango Trawa 90x200 po stronie twardej występuje trwawa morska. Końskie włosie dodatkowo usztywnia materac, ma właściwości higroskopijne, dobrze odparowuje nadmiar wilgoci. Jest bezpieczne dla alergików.

Zobacz też nasze inne artykuły: