Materac piankowy 100x200 cm bardzo twardy to materac posiadający na jednej ze stron podwójną warstwę kokosową. Dodatkowo, w niektórych modelach są one wzmacniane warstwą końskiego włosia. Warstwa kokosowa jest sztywnym, twardym materiałem wzmacniającym i utwardzającym materac. Mata koksowa powstaje z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna mają mocną, wytrzymałą strukturę. W celu ochrony wnętrza kokosa są bogate w sole mineralne, zabezpieczające przed wnikaniem bakterii, grzybów, pleśni i szkodliwych mikroorganizmów. Cechę tą zyskuje później powstała mata kokosowa. Do jej licznych zalet możemy wliczyć jeszcze odporność na wilgoć, 100 % naturalność i ekologiczność, właściwości antyalergiczne, szybkie odprowadzanie nadmiaru wilgoci, co docenią szczególnie osoby borykające się z nadmierną potliwością. Podobnie jak końskie włosie ma właściwości higroskopijne. Końskie włosie pozyskiwane jest z grzywy lub końskiego ogona. Poddane procesowi oczyszczania z wszystkich biokomponentów jest bezpieczne dla alergików, nie uczula. Poza tym ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Materace piankowe 100x200 cm bardzo twarde mogą mieć rdzeń wykonany z lateksu lub z pianki wysokoelastycznej HR.

Piankowe materace 100x200 z rdzeniem lateksowym

Rdzeń lateksowy ma wysokość 16 cm. Jest najbardziej komfortowym podłożem z wszystkich dostępnych. Lateks to materiał luksusowy, wygodny, odporny na wypracowanie i trwały. Zawdzięcza to dużej gęstości wynoszącej 60 kg/m3. Dzięki licznym otworom jest przewiewny, a dobra wentylacja sprawia, że nie gromadzi się w nim wilgoć, nie namnażają chorobotwórcze mikroorganizmy. Lateks mieszany nie uczula, jest bezpieczny dla alergików. Dzięki punktowej elastyczności perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki, podpiera kręgosłup, odciąża mięśnie i stawy. Zwiększona przepuszczalność powietrza sprawia, że osoba śpiąca na takim materacu odczuwa komfort fizyczny, ciało się nie przegrzewa i nie poci. Materacem piankowym 100x200 cm bardzo twardym na lateksowej podstawie jest materac Tango 100x200. Ma 21 cm wysokości. Jest dwustronny. Jedna strona jest twarda i wykonana z pojedynczej warstwy kokosowej lub z trawy morskiej. Strona bardzo twarda to dwie warstwy kokosa i dodatkowo końskie włosie.

Gąbkowy materac 100x200 cm na piance wysokoelastycznej HR

Bazową pianką, z której produkowane są materace piankowe w sklepie Godre.pl jest pianka wysokoelastyczna HR. Jej gęstość wynosi 35 kg/m3, jest więc elastyczna, trwała i sprężysta. Ma porowatą strukturę, zwiększającą jej przewiewność. Ciało się nie poci, nie namnażają się w niej bakterie, grzyby, pleśń. Materac na długo zachowuje świeżość i higienę. Pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się elastycznością punktową, dobrze podpiera sylwetkę oraz kręgosłup. By uzyskać bardzo twardą powierzchnię do spania zastosowano w jednym z modeli podwójną warstwę kokosową. Tym modelem jest materac Arona 100x200, średnio twardy/bardzo twardy, o wysokości 10 cm.

Pianka wysokoelastyczna jest surowcem poprawiającym komfort snu, materac z niej wykonany jest trwały i sprężysty. Polecamy je jednak osobom dość lekkim, by nie wypracowały się zbyt szybko. Osoby cięższe powinny wybierać materace piankowe wykonane z lateksu.

Zobacz też nasze inne artykuły: