Materac piankowy to taki typ materaca, który nie posiada w swojej budowie sprężyn, lecz jest wykonany w całości z pianki. Wśród materiałów, z których wykonujemy rdzeń materaca znajdują się pianka wysokoelastyczna HR oraz pianka lateksowa. W zależność od dodatkowych warstw materace zyskują różny stopień twardości.

Materace piankowe 160x200 z pianki wysokoelastycznej HR

Mimo, iż pianka wysokoelastyczna nie jest aż tak trwała i odporna na duże ciężary jak lateks, jest materiałem bardzo komfortowym. Jest sprężysta i elastyczna, nie rozciąga się i szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Jej gęstość wynosi 35 kg/m3 i jest około 45% trwalsza od zwykłej pianki poliuretanowej. Doskonale dopasowuje się do sylwetki i dzięki temu optymalnie podpiera kręgosłup. Elastyczność punktowa sprawia, że ciało i mięśnie są rozluźnione. Pianka wysokoelastyczna ma porowatą strukturę zwiększającą jej przewiewność. Dobra wentylacja zwiększa higieniczność materaca. Nie gromadzi się w nim wilgoć, nie namnażają chorobotwórcze drobnoustroje jak bakterie, grzyby czy pleśń. Na tej warstwie ciało się nie poci. Pianka wysokoelastyczna nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. W ofercie posiadamy jeden materac piankowy 160x200 cm twardy na piance wysokoelastycznej. Jest to materac Montana 160x200. Jego wysokość wynosi 10 cm. Po stronie twardej materaca znajduje się warstwa kokosowa lub warstwa trawy morskiej.

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde, bogate w sole mineralne, zabezpieczające owoc przed wnikaniem do wewnątrz bakterii, grzybów i przed pleśnią. Tą samą właściwość posiada również warstwa kokosowa. Jest bezpieczna dla alergików i nie uczula. Mata kokosowa jest odporna na wilgoć, wchłania jej nadmiar i odparowuje, niweluje również nieprzyjemny zapach potu.

Wśród materacy piankowych 160x200 cm twardych z rdzeniem lateksowym posiadamy dwa modele.

Gąbkowy materac 160x200 z lateksu

Rdzeń lateksowy ma 16 cm wysokości a właściwości tego surowca są bardzo wyjątkowe. Lateks jest odporny na wypracowanie, bardzo trwały i jest w stanie utrzymać duże obciążenia. Jest sprężysty, elastyczny i łatwo dopasowuje się do kształtów sylwetki. Dzięki licznym otworom w budowie pianka lateksowa jest przewiewna. Zwiększona wentylacja powoduje zwiększony komfort termiczny osoby, która śpi na takim materacu. Ciało mniej się poci a ewentualna wilgoć jest szybko odparowywana. Pianka lateksowa jest surowcem bardzo higienicznym. Nie gromadzi się w nim kurz i roztocza i nie namnażają bakterie, pleśń i grzyby. Lateks nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Dwa dostępne modele materacy piankowych 160x200 twardych z lateksowym rdzeniem to materac Kenia oraz materac Tango.

Materac Kenia 160x200 ma 18 cm wysokości, jest materacem dwustronnym średnio twardym/twardym. Po stronie twardej posiada warstwę trawy morskiej. Trawa morska to wysuszone i specjalnie przygotowane różne gatunki alg morskich. Algi są bogate w jod, bardzo cenny pierwiastek, który wraz z trawą w minimalnym stopniu trafia do materaca i przez krótki czas się z niego ulatnia. Ułatwia tym swobodne oddychanie alergikom.

Materac Tango 160x200 to dwustronny materac twardy/bardzo twardy. Ma 21 cm wysokości i po stronie twardej posiada warstwę kokosu lub warstwę trawy morskiej a po stronie bardzo twardej – podwójną warstwę kokosową i końskie włosie.

Zobacz też nasze inne artykuły: