Zgodnie z bazową klasyfikacją twardości materac może być miękki, średnio twardy, twardy bądź bardzo twardy. Kategoria średnio twardych materacy jest najbogatszą ze wszystkich czterech klasycznych stopni twardości. W tej kategorii mieszczą się materace o powierzchni z pianki HR, pianki moletowanej, pianki visco memory w pojedynczej warstwie czy z warstwą lateksu. Materace kieszeniowe 90x200 cm średnio twarde dedykowane są jako modele uniwersalne bardzo szerokiej skali odbiorców, od dzieci po osoby starsze. Waga użytkownika oscylować może w przedziale 60-100kg. Dla lżejszych użytkowników, dzieci czy osób lubiących bardziej sprężyste powierzchnie poleca się wersje kieszeni max plus a dla osób o wyższej wadze wersje multipocket. Multipocket oznacza konstrukcje z niemal podwójną ilością sprężyn w porównaniu z wersją klasyczną a wersja max plus oznacza klasyczną ilość sprężyn jednak są one dłuższe, co podbija grubość całego materaca.

Materace kieszeniowe dostępne są w kilku wariantach samych sprężyn. Wersje najbardziej miękką, sprężystą tworzą długie sprężyny czyli tzw. Max Plus. Wersja Mini oznacza krótsze sprężyny, co z kolei obniża stan całego materaca, dzięki czemu materac nadaje się do łóżek piętrowych, szuflad lub do podobnego zastosowania przy ograniczonej przestrzeni. Wersja Multipocket jest najtwardszą wersją konstrukcji kieszeniowej i zapewnia największą stabilizację oraz twardość z racji niemal podwójnej ilości sprężyn na m2. Pozostała czwarta konstrukcja jest klasyczna czyli z ilością sprężyn 262 / m2. Jak widać w kategorii materacy kieszeniowych 90x200 cm średnio twardych jest w czym wybierać.

Kieszeniowe materace 90x200 cm średnio twarde

Powierzchnia średnio twardego kieszeniowego materaca 90x200 cm może dawać różne odczucia w zależności od rodzaju użytego materiału. Przykładowo pianka termoelastyczna visco memory będzie dawać uczucie ciepła, otulenia. Na takie odczucia wpływa jej charakterystyka, jest to rodzaj pianki poliuretanowej reagującej na ciężar ciała i na jego ciepło. Pod wpływem ciężaru ciała i jego ciepła pianka ta mięknie dając właśnie przyjemne uczucie otulenia. Materac z pianką visco nazywa się materac Kolonia 90x200 cm bądź materac Denver 90x200 cm. Nie każdy jednak lubi plastyczne powierzchnie dlatego alternatywa będzie tutaj lateks, Lateks też trochę zmiękcza powierzchnię materaca jednak nadając mu sprężystości. Stronę z lateks oferujemy z modelu materac Perm 90x200 cm oraz materac Bogota 90x200 cm. Jeżeli nie potrafisz zdecydować co bardziej trafia w Twoje gusta nic straconego, mamy w ofercie model, który z jednej strony ma piankę visco memory a z drugiej lateks, jest to materac Tuluza 90x200 cm. Można też wybrać model zawierający i piankę visco i lateks po jednej stronie jak w materacu Luna 90x200 cm. Materace kieszeniowe występują również w wariancie o średniej twardości po jeden stronie i miękkiej, twardej bądź bardzo twardej z drugiej strony.

Materac kieszeniowy 90x200 cm średnio twardy z jedną stroną miękką to materac:

Materac kieszeniowy 90x200 cm średnio twardy z jedną stroną twardą to materac:

Materac kieszeniowy 90x200 cm średnio twardy z jedną stroną bardzo twardą to materac:

Jak widać oferta materacy kieszeniowych 90x200 cm średnio twardych jest naprawdę bogata. Można tutaj wybierać spośród surowców o różnych właściwościach a także rodzajów konstrukcji kieszeniowuch, nadających materacowi sprężystość, sztywność i grubość.

Zobacz też nasze inne artykuły: