Wydajny i regeneracyjny sen jest niezbędny w prawidłowym rozwoju dzieci. Odpowiednio dobrany materac pozwoli im w komfortowych warunkach wypocząć i zacząć nowy dzień z energią i świetnym humorem. Jednymi z najczęściej wybieranych dla dzieci materacy są materace piankowe 100x200 cm miękkie. Gwarantują im wygodę, odpowiednie podparcie sylwetki, wspomagając zdrowy rozwój kości i kręgosłupa. Materace piankowe 100x200 cm miękkie odciążają mięśnie i stawy. Z czego są wykonane?

Piankowy materac 100x200 dla dzieci

Materac miękki przeznaczony jest dla lekkich osób, do wagi nie przekraczającej 60 kg. To dlatego jego największymi odbiorcami są właśnie dzieci. Modelem, który zalicza się do tej kategorii jest dwustronny materac Maroko 100x200. Jego średnio twardą stronę gwarantuje wysokoelastyczna pianka HR, natomiast stronę miękką podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory.

Pianka termoelastyczna Visco Memory zwana także pianką z pamięcią, dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła i nacisku, ciężar ciała jest równomiernie rozłożony. Po ogrzaniu pianka staje się plastyczna, tworzy odlew sylwetki wspierając ją na całej długości, odciążając mięśnie, stawy i wspierając prawidłową cyrkulację krwi. Ciało jest rozluźnione i wypoczęte. Dzięki temu nie drętwieją kończyny, ciało nie cierpnie. Materac Maroko ma 13 cm wysokości. Materac termoelastyczny ogrzewa ciało, jest to więc dobra wiadomość dla osób narzekających na zimne stopy i dłonie oraz marznących w nocy.

Podstawę materacy piankowych stanowi pianka wysokoelastyczna HR. To pianka posiadająca wiele pozytywnych właściwości takich jak: zwiększona gęstość (35 kg/m3), sprężystość oraz elastyczność. Ma porowatą strukturę i zwiększoną cyrkulację powietrza, w jej wnętrzu nie gromadzi się wilgoć i nie namnażają bakterie, grzyby i pleśń. Pianka nie uczula, jest bardzo komfortowa.

Gąbkowy materac 100x200 z lateksowym rdzeniem

Ekskluzywnym surowcem wykorzystywanym w budowie materaca jest lateks. Ma dużą gęstość (60 kg/m3), która gwarantuje wysoką odporność na wypracowanie, ugniatanie, nacisk, duże ciężary. Lateks jest sprężysty, elastyczny i przewiewny. Doskonałą wentylację zawdzięcza licznym mikrootworom, które także ułatwiają dopasowanie lateksu do sylwetki. Materiał ten doskonale wspiera całe ciało. Rdzeń lateksowy ma 16 cm wysokości i stanowi idealną bazę dla pozostałych warstw. Materac piankowy 100x200 cm miękki z lateksowym rdzeniem to materac Andora 100x200. Materac jest dwustronny, strona średnio twarda wykonana jest z pianki moletowanej a miękka z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Materac jest dość wysoki, ma 24 cm wysokości.

Pianka moletowana ma liczne wypustki i wgłębienia dające efekt mikromasażu. Dzięki nim warstwa doskonale dopasowuje się do kształtu sylwetki i wspiera ją na całej długości. Pianka moletowana jest dobrze wentylowana.

Drugim modelem jest materac Toledo 100x200, o wysokości 26 cm z pianką HR po stronie średnio twardej i podwójnym Visco Memory po stronie miękkiej.

Niezależnie od tego, na który model się zdecydujemy zapewnijmy dziecku lub sobie komfortowe warunki wypoczynku. Wygodny materac to regenerujący sen, a dobrej jakości sen to gwarancja dobrego nastroju oraz zdrowia.

Zobacz też nasze inne artykuły: