Pianka termoelastyczna Visco memory w podwójnej warstwie jest jedynym budulcem miękkiej powierzchni materaca. Jest surowcem reagującym na temperaturę i nacisk. Pod wpływem ciepła ciała ogrzewa się, mięknie i staje plastyczna. Dopasowuje się do każdego centymetra sylwetki, otulając ją i przy okazji delikatnie ogrzewając. Pianka Visco Memory perfekcyjnie podpiera kręgosłup, biodra, ramiona i resztę sylwetki odciążając ją, eliminując napięcie mięśni i odprężając. Wspomaga prawidłową cyrkulację krwi, niwelując uciski i ograniczając występowanie drętwienia rąk i nóg. Pianka termoelastyczna Visco Memory ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Materac piankowy 160x200 cm miękki może mieć wkład wewnętrzny wykonany z pianki wysokoelastycznej HR lub z 16 centymetrowego rdzenia lateksowego.

Materac 160x200 piankowy z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR

Wkład wewnętrzny stanowi bazę każdego materaca. W przypadku materacy piankowych, jak sama nazwa wskazuje, jest to pianka. Nasz oferta obejmuje dwa typy wkładów. Jednym z nich jest właśnie pianka wysokoelastyczna HR. Pianka HR ma gęstość 35 kg/m3, jest 45% trwalsza od zwykłej pianki poliuretanowej. Cechuje się dużą elastycznością i sprężystością. Jest odporna na rozciąganie i ugniatanie, szybko wraca do pierwotnego stanu. Ma pęcherzykowatą strukturę, dzięki czemu jest przewiewna. Dobra wentylacja sprawia, że we wnętrzu nie gromadzi się wilgoć, więc nie namnażają chorobotwórcze mikroorganizmy. Nie mają środowiska sprzyjającego rozwojowi. W piance nie gromadzi się kurz i roztocza. Do materacy piankowych 160x200 cm miękkich z wkładem z pianki HR zaliczamy materac Maroko 160x200 z podwójną pianką Visco Memory po stronie miękkiej oraz pianką HR po stronie średnio twardej. Materac jest dwustronny, do korzystania nadają się obie strony. Stosując je zamiennie wydłużamy żywotność materaca i na dłużej zachowuje on swoje właściwości.

Gąbkowy materac 160x200 z wkładem lateksowym

Rdzeń materaca wykonany z 16 centymetrowej warstwy lateksu jest bardzo trwały, odporny na wypracowanie i duże ciężary. Ma wiele bardzo cennych właściwości, między innymi antyalergiczność i antybakteryjność.

Lateks ma w swojej budowie liczne kanaliki, które zwiększają elastyczność materaca i jego zdolność dopasowania do sylwetki oraz gwarantują doskonałą wentylację. Zwiększona przewiewność warstwy sprawia, że nie gromadzi się w niej wilgoć (ewentualny nadmiar jest szybko odparowywany), więc chorobotwórcze drobnoustroje nie mając korzystnych warunków do rozwoju nie namnażają się w niej. Lateks nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Dobra wentylacja sprawia również, że osoba śpiąca odczuwa komfort termiczny. Ciało nie przegrzewa się i nie poci.

Elastyczność punktowa sprawia, że kręgosłup i cała sylwetka są doskonale podparte, mięśnie odciążone, ciało zrelaksowane. Lateks ma gęstość wynoszącą 60 kg/m3, co gwarantuje odporność na ugniatanie, uciskanie i to, że przez długi czas nie utraci swoich właściwości.

Wśród materacy miękkich z tym typem wkładu są:

  • materac Andora 160x200 – dwustronny miękki/średnio twardy, o wysokości 24 cm, z pianką moletowaną po stronie średnio twardej
  • materac Toledo 160x200 – dwustronny miękki/średnio twardy, o wysokości 26 cm, z pianką wysokoelastyczną HR po stronie średnio twardej

Osoby lekkie i gustujące w miękkich powierzchniach do snu będą się czuć bardzo komfortowo na tych modelach materacy.

Zobacz też nasze inne artykuły: