Obszerną i ciekawą grupę materacy stanowią te o średnio twardym stopniu twardości, uniwersalne i przypadające do gustu największej grupie odbiorców. Materace piankowe 180x200 cm średnio twarde są dwustronne i posiadają jeden z dwóch typów rdzenia, czyli piankę lateksową lub piankę wysokoelastyczną HR. Mają różne wysokości i różnią się rodzajem warstw zewnętrznych.

Materac 180x200 piankowy z rdzeniem lateksowym

Lateks jest najdroższym i najbardziej ekskluzywnym surowcem, z których produkowane są materace. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest w stanie spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów. Lateks jest odporny na wypracowanie, trwały, utrzymuje nawet duże ciężary. Ma doskonałą elastyczność punktową, która sprawia, że nawet jeżeli na materacu śpią dwie osoby, to nie przeszkadzają sobie wzajemnie zmieniając pozycję. Lateks doskonale dopasowuje się do sylwetki, dzięki licznym mikrootworom jest przewiewny i nie gromadzi się w nim wilgoć. Zapewnia termiczny komfort, ciało się na nim nie poci. W warstwie nie gromadzi się kurz, roztocza, nie namnażają chorobotwórcze patogeny, bakterie, grzyby i pleśń. Poniżej lista dostępnych modeli:

  • obustronnie średnio twardy – materac Kongo 180x200 (wys.21 cm) z warstwą pianki moletowanej po jednej stronie i pianką profilowaną Visco Memory po drugiej oraz materac Malmo 180x200 o wysokości 17 cm w całości wykonany z pianki lateksowej
  • miękki/ średnio twardy – materac Andora 180x200 (wys.24 cm) z podwójną pianką Visco memory po stronie miękkiej i pianką moletowaną po stronie średnio twardej oraz materac Toledo 180x200 (wys.26 cm) z pianką HR po stronie średnio twardej
  • średnio twardy/twardy – materac Kenia 180x200 z warstwą trawy morskiej po stronie twardej, o wysokości 18 cm

Gąbkowy materac 180x200 z pianki wysokoelastycznej HR

Pianka wysokoelastyczna HR cechuje się sprężystością, trwałością i komfortem. Jej gęstość to 35 kg/m3 i jest 45% trwalsza od pianki poliuretanowej T25. Jest odporna na ugniatanie i rozciąganie, szybko wraca do pierwotnej formy. Ma porowatą strukturę, która zwiększa jej przepuszczalność powietrza. We wnętrzu nie gromadzą się drobnoustroje i patogeny jak bakterie, grzyby, pleśń. Pianka HR nie uczula i jest bezpieczna dla użytkowników. Świetnie podpiera sylwetkę, kręgosłup, doskonale dopasowuje się do ciała. Materace piankowe 180x200 cm średnio twarde to:


Zobacz też nasze inne artykuły: