Materace piankowe 200x200 cm miękkie dedykowane są osobom lekkim, piankowy wkład nie powinien więc mieć problemów z utrzymaniem nawet dwóch śpiących na jednym materacu osób. W naszej ofercie posiadamy dwa rodzaje wkładów wewnętrznych. Jeden z nich wykonany jest z pianki wysokoelastycznej HR, natomiast drugi z lateksu. Obydwa surowce są komfortowe i gwarantują wygodny sen.

Materac 200x200 piankowy z rdzeniem lateksowym

Modele materacy Andora oraz Toledo to produkty o stopniu twardości miękkim/średnio twardym. Są dwustronne i możemy korzystać z obu stron naprzemiennie, wydłużając żywotność materaca. By uzyskać miękki stopień powierzchni stosuje się podwójną warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory. Materace różnią się natomiast materiałami wykorzystanymi po stronie średnio twardej materaca. Materac Andora 200x200 ma tam piankę profilowaną molet a materac Toledo 200x200 – 5 centymetrową warstwę pianki wysokoelastycznej HR. Materace różnią się także wysokością. Materac Andora ma 24 cm wysokości a materac Toledo 26 cm.

Pianka termoelastyczna, której materace zawdzięczają miękkość jest wyjątkowym surowcem. Mięknie i dopasowuje się do sylwetki pod wpływem ciepła i nacisku. Ogrzana przez ciało staje się plastyczna i otula śpiącego. Doskonale podpiera kręgosłup i odciąża mięśnie i stawy. Usprawnia również swobodną cyrkulację krwi. Pianka jest nietoksyczna, nie uczula i jest bezpieczna dla alergików.

Pianka profilowana molet to pianka z licznymi wypustkami i wgłębieniami, charakterystycznie nacinana. Zwiększa to jej przewiewność i możliwość dopasowania do sylwetki. Daje również uczucie mikromasażu.

Rdzeń lateksowy ma wysokość 16 cm. Lateks jest materiałem luksusowym i bardzo komfortowym. Nie wypracowuje się, jest sprężysty i elastyczny. Jego gęstość to aż 60 kg/m3, co gwarantuje wyjątkową trwałość tego surowca. Jest niewrażliwy na rozciąganie i ugniatanie. Stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa i całej sylwetki. Materac lateksowy ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, nie rozwija się w nim pleśń, nie gromadzi kurz i roztocza.

Gąbkowy materac 200x200 z pianką wysokoelastyczną HR

Pianka wysokoelastyczna jest o 45% trwalsza od zwykłej pianki poliuretanowej. Ma zwiększoną gęstość wynoszącą 35 kg/m3, jest sprężysta i odporna na ugniatanie. Szybko wraca do pierwotnej formy. Pianka HR ma porowatą strukturę. Liczne pęcherzyki w jej budowie zapewniają doskonałą przewiewność warstwy i jeszcze lepsze dopasowanie do ciała. Zwiększona wentylacja ogranicza potliwość a nadmierna wilgoć szybciej odparowuje. Podobnie jak lateks jest bezpieczna dla alergików, nie uczula i ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Nie namnażają się w niej roztocza, grzyby i pleśń. Pianka jest nietoksyczna.

Materac Maroko 200x200 to model miękki/średnio twardy, o wysokości wynoszącej 13 cm. Materac ma po stronie miękkiej oczywiście podwójną warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory a po stronie średnio twardej piankę wysokoelastyczną HR. Dwustronność materaca wydłuża jego żywotność, mamy również możliwość użytkowania dwóch odmiennych twardości i odnalezienie tej najbardziej nam odpowiadającej.

Zobacz też nasze inne artykuły: