Dbając o komfortowy sen naszych dzieci najczęściej wybieramy materace piankowe 90x200 cm miękkie. Niewielka waga dzieci nie wymusza zakupu materaca sprężynowego ponieważ materac piankowy doskonale da sobie radę. Materace piankowe 90x200 cm miękkie są dwustronne a druga strona jest średnio twarda. Możemy je stosować zamiennie. Dziecko ma możliwość przetestowania dwóch różnych twardości a dodatkowo wydłużamy żywotność materaca nie eksploatując nadmiernie jednej strony.

Materace bez sprężyn miękkie 90x200

Również osoby dorosłe, ale nie bardzo ciężkie mogą wybrać materac piankowy 90x200 cm miękki. Powinny jednak wybrać materac piankowy z rdzeniem lateksowym. Dlaczego? Krótko wyjaśnimy różnice pomiędzy materacem z pianki wysokoelastycznej HR a materacem lateksowym.

Pianka wysokoelastyczna HR to surowiec o zwiększonej elastyczności i gęstości wynoszącej 35 kg/m3. Ma porowatą strukturę, która zwiększa cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Nie gromadzi się w niej wilgoć, nie namnażają bakterie, grzyby i pleśń. Pianka HR jest trwalsza nawet o 45% od zwykłej pianki poliuretanowej. Jest odporna na nacisk i sprężysta.

Lateks jest ekskluzywnym, odpornym na duże obciążenia materiałem, ma gęstość 60 kg/m3. Nie wypracowuje się i przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Tak jak pianka HR jest antybakteryjny, antyalergiczny i antygrzybiczny. W jego wnętrzu nie gromadzi się kurz i nie namnażają roztocza. Dzięki licznym mikrootworom zwiększona jest cyrkulacja wewnątrz materaca i ewentualna wilgoć jest szybko odparowywana.

Miękki materac piankowy 90x200

Oferujemy jeden model z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR. Jest to materac Maroko 90x200, występujący w kilku wersjach. Po stronie miękkiej może mieć podwójną warstwę pianki termoelastycznej Visco Memory lub pojedynczą warstwę pianki Visco i piankę profilowaną Visco. Po stronie średnio twardej może występować pianka HR lub profilowana pianka moletowana.

Wśród materacy z rdzeniem lateksowym występują dwa modele miękkie, z drugą stroną średnio twardą. To materac Andora 90x200 oraz materac Toledo 90x200. Tradycyjnie po stronie miękkiej występuje podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory. Różnica polega na zastosowaniu innych surowców po stronie średnio twardej. W przypadku materaca Andora jest to pianka profilowana molet, natomiast w modelu Toledo jest to pianka wysokoelastyczna HR.

Pianka profilowana molet to surowiec o zwiększonej gęstości. Jest charakterystycznie nacinana, ma liczne wypustki i wgłębienia, które zwiększają przewiewność warstwy. Dzięki licznym nacięciom pianka idealnie podpiera ciało, delikatnie stymuluje krążenie krwi, co bardzo pozytywnie wpływa na organizm. Jaka jest różnica pomiędzy profilowaną pianką molet a profilowaną pianką Visco Memory? Moletownie pianki Visco dodatkowo podbija jej właściwości, zwiększa jej dopasowanie do sylwetki a dzięki profilowaniu zwiększona zostaje przewiewność materaca.

Pianka termoelastyczna Visco Memory reaguje na nacisk i temperaturę. To pod jej wpływem mięknie i dopasowuje się do sylwetki. Zmniejsza nacisk na naczynia krwionośne usprawniając cyrkulację krwi, dzięki czemu kończyny nie drętwieją. Pianka Visco delikatnie ogrzewa ciało, dając komfort osobom, które w nocy marzną.

Materac piankowy 90x200 cm miękki jest delikatny dla ciała, otula śpiącego, zapewnia komfortowy sen. Będzie perfekcyjny dla dziecka.

Zobacz też nasze inne artykuły: