Materace trwałe i zapewniające wysoki komfort posiadają w swojej budowie konstrukcję sprężynową. Do takich materacy zaliczyć można konstrukcje kieszeniowe. inaczej nazywane konstrukcją pocketową. Materac kieszeniowy posiada w swojej budowie 262szt sprężyn na 1m2. Każda ze sprężyn została umieszczona w materiale, dlatego praca materaca jest cicha. Konstrukcja materaca posiada system strefowy co pozwala na optymalne podparcie sylwetki i utrzymanie właściwej postawy ciała. Materac kieszeniowy zapewnia elastyczną pracę i ugina się tylko w miejscu nacisku. Wyróżniamy w naszych modelach bazową sprężynę na 12cm. Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby klientów, materac kieszeniowy 80x200 cm miękki może być niski, w tym celu sprężynę obniżyliśmy o 6 cm w wersji mini. Natomiast dla klientów szukających materacy mocno sprężystych i wysokich mamy wersję max plus, czyli sprężyna będzie wyższa o 5cm od standardowej. Wysokość sprężyn w wersji max plus to 17 cm.

Miękki materac kieszeniowy 80x200 cm

Materac miękki to pierwszy i najniższy stopień twardości materaca. Materace kieszeniowe 80x200 cm miękkie są przeznaczone dla osób z niską wagą ciała, nie przekraczającą 60 kg. Taki materac będzie odpowiedni dla dzieci i osób lekkich, dlatego że wykorzystana po takiej stronie pianka visco memory ma właściwości termoplastyczne i zapamiętuje kształt ciała. Pianka Visco Memory mięknie po ogrzaniu, czyli pod wpływem ciepła i nacisku ciała dopasowuje się do kształtu ciała i otula go. Pianka ma też właściwości utrzymania ciepła, więc dla zmarzluchów to dodatkowy atut. To materiał, który idealnie dopasuje się do krzywizn ciała, a po każdej zmianie pozycji powraca powoli do właściwego kształtu.

Podwójna pianka Visco Mamory w materacach kieszeniowych

Materac kieszeniowy 80x200 cm miękki zawsze będzie dwustronny, jedna strona będzie miękka a druga posiadać będzie inny stopień twardości. W naszym sklepie dostępne są trzy modele materacy ze stroną miękką.

  • Materac Zefir 80x200 to materac miękki po jednej stronie a średnio twardy po drugiej. Po stronie średnio twardej mamy piankę wysokoelastyczną HR. Materac na bazowej sprężynie ma 21cm wysokości.
  • Materac Taba 80x200 to materac miękki po jednej stronie a średnio twardy po drugiej, ma 23 cm wysokości. Po stronie średnio twardej ma piankę HR i dodatkowo warstwę lateksu.
  • Materac Bratysława 80x200 to model ze stroną miękką i twardą. Po stronie twardej na piance mamy kokos albo trawę morską. Materac podstawowy ma 22 cm wysokości.