Jedną z najtrwalszych konstrukcji materacy jest tzw. pocket. Pocket oznacza, że każda sprężyna opakowana jest w osobną kieszeń materiałową, czyli właśnie pocket. Konstrukcja taka zapewnia cichą pracę materaca i jego pracę punktową. Sprężyny nie są ze sobą sztywno łączone drutem jak w przypadku wersji materacy bonelowych, łączone są kieszeniami, które po jednej ze stron są zszywane a po drugiej klejone. Łączenie kieszeni nie jest sztywne więc nie wydaje żadnych dźwięków, dlatego to idealna konstrukcja dla par. Z kolei praca punktowa sprawi, że zakochają się w niej pary o istotnej różnicy w wadze ponieważ niweluje ona drgania przesyłane pomiędzy sprężynami w wersji sztywnego łączenia sprężyn. Tutaj drgania nie są przesyłane, bo nie przenosi ich kieszeń materiałowa. Wiadomo już czym jest pocket, zatem warto nadmienić, że konstrukcja taka występuje w kilku wariantach. Warianty różnią się pomiędzy sobą ilością sprężyn i ich długością.

Kieszeniowy materac 90x200 cm bardzo twardy w wersji mini, max plus i multipocket

Dostępne są cztery konstrukcje kieszeniowe wykorzystywane zamiennie w zależności od potrzeb. Wersja klasyczna oznacza ilość sprężyn 262 szt/m2. To najbardziej uniwersalna konstrukcja kieszeniowa. Skupimy się na tych, które urozmaicają wybór a mianowicie konstrukcja Mini, Max Plus i Multipocket.

  • Mini – oznacza niższe od standardu sprężyny. Ilość sprężyn pozostaje taka sama jak w wersji klasycznej, czyli 262 sztuki/m2. Niższy stan sprężyn zapewnia utrzymanie materaca w ogólnie niższym stanie czyli idealnym do ograniczonych przestrzeni. Taki materac sprawdzi się do łóżek piętrowych czy szuflad gdzie przechowuje się dodatkowe spanie. Niższy materac łatwiej przechować czy przenieść. Niższy materac jest też stabilniejszy, mniej sprężysty.
  • Max Plus – oznacza wyższe od standardu sprężyny. Ilość sprężyn pozostaje taka sama jak w wersji klasycznej czyli 262 sztuki/m2. Wyższy stan sprężyn zapewnia utrzymania materaca w ogólnie wyższym stanie co łączy się z jego większą sprężystością. Konstrukcja bardzo dobra dla szczupłych osób lub lubiących bardziej plastyczne materace, mocniej reagujące na ciężar ciała.
  • Multipocket – oznacza niemal podwójną ilość sprężyn na m2 czyli 510 sztuk. Konstrukcja z większą ilością sprężyn przekłada się na większą sztywność całej konstrukcji, na jej większą twardość. Materac w konstrukcji multipocket jest najtwardszą wersją materaca kieszeniowego, najstabilniejszą. Sprężyny są tutaj mniejszej średnicy co dodatkowo je wzmacnia. Wersja multipocket jest idealna dla par o różnej wadze i dla osób, które ze względu na wyższą wagę ciała bądź upodobania potrzebują stabilnego, mocnego materaca.

Materac kieszeniowy 90x200 cm bardzo twardy dla kogo to dobry wybór

Bardzo twardą powierzchnię materaca tworzy się poprzez dodanie podwójnej maty kokosowej bądź podwójnej maty kokosowej z końskim włosiem. W wersji z końskim włosiem nie daje się już pianki pomiędzy sprężyny a matę, natomiast w wersji bez końskiego włosia pod podwójną warstwą maty kokosowej znajduje się warstwa pianki wysokoelastycznej HR. Wersje kieszeniowe materacy są mocne, stabilne i zróżnicowane według potrzeb. Dla osób o mniejszych gabarytach, lubiących sztywne powierzchnię, dobrym wyborem będzie konstrukcja max plus.
Można również wybrać wersję materaca bardzo twardego bez końskiego włosia. Dla osób wyższej wagi bądź lubiących mocne, sztywne i mało sprężyste materace najlepsza będzie konstrukcja multipocket i materac z podwójnym kokosem oraz końskim włosiem. Materac kieszeniowy 90x200 cm bardzo twardy może być z obu stron bardzo twardy jak materac Pekin 90x200 cm albo zróżnicowany pod względem twardości. W ofercie znajdują się modele z jedną stroną bardzo twardą a drugą alternatywnie średnio twardą bądź twardą. Materac kieszeniowy ze stroną jedną twardą to materac Bristol 90x200 cm. Większy wybór jest w kategorii materaca bardzo twardego/średnio twardy, będą to kolejno materace:

Bywa, że organizm nie od razu adaptuje się do zmiany materaca, zwłaszcza do powierzchni bardzo twardej dlatego wybór materaca z jedną stroną trochę mniej twardą może taką zmianę ułatwić. Na początku można korzystać z tej mniej twardej powierzchni, a później obrócić materac na mocno twardą stronę, jeżeli tego będzie organizm potrzebował.

Zobacz też nasze inne artykuły: