• Kategorie
  • Parametry
  • Miękkie materace piankowe bez sprężyn 120x200 cm H1 H2

Zakup miękkiego materaca 120x200 cm to zakup na lata - zainwestuj w wysokiej klasy materac piankowy, który będzie Ci służył przez długi okres czasu. Do wyboru kilkanaście modeli o różnych wysokościach i budowie.

Poszukujesz wygodnego, piankowego materaca? Dobrze trafiłeś. Oferujemy trzy modele materacy piankowych 120x200 cm miękkich. Różny zakres cenowy i wykonanie z odmiennych materiałów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy materace, których bazę stanowi pianka wysokoelastyczna HR lub pianka lateksowa.

Miękki materac 120x200 piankowy – wkład z pianki wysokoelastycznej HR

Materac Maroko 120x200 to jedyny model z warstwą miękką na bazie z pianki HR. Warstwę miękką uzyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Materac Maroko ma 13 cm wysokości, jest dwustronny, a druga strona jest średnio twarda. Pianka termoelastyczna, która odgrywa główną rolę w tworzeniu warstwy miękkiej to bardzo wyjątkowy surowiec. Reaguje na temperaturę i nacisk. Po ogrzaniu mięknie, staje się plastyczna, otula ciało śpiącego i perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu sylwetki. Wspiera kręgosłup, odciąża mięśnie i stawy, minimalizuje wszelkie uciski wspomagając swobodny przepływ krwi. Jest antybakteryjna, przeciwgrzybiczna i antyalergiczna. Jakimi cechami wyróżnia się pianka bazowa w materacach piankowych 120x200 cm miękkich czyli pianka wysokoelastyczna HR?

Pianka HR ma zwiększoną gęstość, która wynosi 35 kg/m3. Dzięki temu jest trwalsza i bardziej odporna na wgniecenia niż zwykła pianka poliuretanowa. Elastyczność punktowa sprawia, że dobrze wspiera kręgosłup i całą sylwetkę i doskonale się do niej dopasowuje zapewniając dużą wygodę. Pianka wysokoelastyczna HR ma gładką powierzchnię, ale porowatą strukturę, która zwiększa przepuszczalność powietrza, zapobiegając gromadzeniu wilgoci i namnażaniu bakterii, pleśni i grzybów. Osobom cięższym doradzamy jednak zakup materaca z wkładem lateksowym, o jeszcze większej trwałości i odporności na nawet bardzo duże obciążenia.

Materac gąbkowy miękki 120x200 cm z rdzeniem lateksowym

W naszym asortymencie proponujemy dwa modele materacy z warstwą miękką na bazie rdzenia lateksowego. Obydwa są dwustronne, miękkie/ średnio twarde, jednak różnią się nieco wyokrzystanymi surowcami. O ile warstwa miękka to zawsze podwójna warstwa pianki termoelatycznej Visco Memory, o tyle średnio twarda warstwa jest różna dla każdego modelu. Materac Andora 120x200 ma po stronie średnio twardej piankę profilowaną molet, mającą w budowie liczne wypustki i wgłębienia, pozwalające na jeszcze lepsze dopasowanie warstwy do sylwetki. Materac ma 24 cm wysokości. Materac Toledo 120x200 ma po stronie średnio twardej piankę wysokoelastyczną HR. To najwyższy materac z rdzeniem lateksowym, a jego wysokość wynosi 26 cm.

Lateks jest materiałem o bardzo dużej gęstości wynoszącej 60 kg/m3. Jest bardzo komfortowy, odporny na wypracowania, na duże obciążenia, na ugniatanie a przy tym sprężysty. Doskonale podpiera ciało, dopasowuje się do jego kształtów dzięki elastyczności punktowej. Liczne mikrootwory w budowie zwiększają jego przewiewność, co eliminuje problem przegrzewania oraz zapobiega poceniu. Lateks jest higieniczny, nie uczula, ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, nie gromadzi się w nim kurz i nie namnażają roztocza. Materace z wkładem lateksowym polecamy każdemu, również osobom o sporej wadze.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024