• Kategorie
  • Parametry
  • Bardzo twarde materace piankowe bez sprężyn 160x200 cm H4 H5

Wybierając piankowy materac 160x200 cm bardzo twardy kieruj się własnymi preferencjami odnośnie twardości lub swoją wagą - polecamy je dla osób ważych więcej niż 120 kg. Mata z końskiego włosia lub kokos to stały bywalec naszych materaców bardzo twardych.

Materace piankowe z bardzo twardą powierzchnią do snu nie należą do obszernej grupy. Choć tradycyjnie polecane są osobom bardzo ciężkim, których waga przekracza 120 kg, w przypadku piankowego wkładu wewnętrznego polecamy raczej te z rdzeniem lateksowym. Jeżeli jednak nie ważysz bardzo dużo a wybór bardzo twardej warstwy podyktowany jest indywidualnymi preferencjami, bądź zaleceniami lekarskimi, nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać materac z rdzeniem z pianki wysokoelastycznej HR.

Materac bardzo twardy 160x200 piankowy z rdzeniem lateksowym

Wysokość rdzenia lateksowego wynosi 16 cm. Stanowi on doskonałą podstawę dla materacy piankowych a w szczególności polecamy je ich cięższym miłośnikom. Lateks ma gęstość wynoszącą aż 60 kg/m3 i dzięki temu jest bardzo trwały, odporny na wypracowanie, nie traci swojej pierwotnej formy i zapewnia komfortowy wypoczynek przez długi czas. W swojej budowie ma liczne mikrokanaliki zwiększające przewiewność warstwy. W materacu nie gromadzi się wilgoć, kurz i roztocza. Nie namnażają bakterie, pleśń i grzyby. Lateks nie uczula i może być bezpiecznie stosowany przez alergików. Ma dużą elastyczność punktową, doskonale wspiera sylwetkę i kręgosłup. Lateksowym materacem piankowym 160x200 cm bardzo twardym jest materac Tango 160x200 (twardy/bardzo twardy). Materac ma 21 cm wysokości. Stronę twardą zyskuje poprzez zastosowanie warstwy kokosowej lub warstwy trawy morskiej a stronę bardzo twardą dzięki podwójnej warstwie kokosowej i warstwie końskiego włosia.

Wszystkie te warstwy są higroskopijne. Mają niezwykłą zdolność wchłaniania nadmiaru wilgoci i szybkiego jej odparowania. Niwelują nieprzyjemny zapach potu. Choć są wykonane z różnych surowców, wszystkie są antybakteryjne, antygrzybiczne i nie namnażają się w nich drobnoustroje.

Gąbkowy materac bardzo twardy 160x200 z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR

Materac piankowy 160x200 cm bardzo twardy z wkładem z pianki wysokoelastycznej HR to materac Arona 160x200. Jest to model dwustronny średnio twardy/bardzo twardy, niewysoki, 10 centymetrowy. Po stronie bardzo twardej posiada podwójną warstwę kokosową oraz warstwę końskiego włosia, które dodatkowo usztywnia i umacnia materac.

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego, bogatych w sole mineralne chroniące kokos przed szkodliwymi mikroorganizmami. Warstwa końskiego włosia jest wykonana z końskiego ogona lub grzywy. Nie uczula, gdyż jest oczyszczona z wszystkich odzwierzęcych biokomponentów.

Pianka wysokoelastyczna HR posiada gęstość wynoszącą 35 kg/m3, co daje jej 45% większą trwałość od zwykłej pianki poliuretanowej. Pianka HR jest sprężysta i elastyczna, nie rozciąga się. Ma porowatą strukturę, jest dzięki temu dobrze wentylowana. Potliwość organizmu zostaje wyraźnie zmniejszona. Nie gromadzi się w niej wilgoć a to sprawia, że chorobotwórcze drobnoustroje nie mają sprzyjających warunków do rozwoju. Nie namnażają się w jej wnętrzu bakterie, grzyby, pleśnie. Jest higieniczna i zdrowa w użytkowaniu. Nie uczula i zapewnia duży komfort wypoczynku.

Materace piankowe 160x200 cm bardzo twarde usatysfakcjonują osoby gustujące w twardych i sztywnych powierzchniach do spania, ale ze sprężystym i elastycznym rdzeniem.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024