• Kategorie
  • Parametry
  • Twarde materace piankowe bez sprężyn 200x200 cm H3 H4

Twarde materace piankowe 200x200 cm to produkty przeznaczone dla osób o wadze powyżej 100 kg lub lubiących spanie na twardszych powierzchniach - potrzebujesz pomocy w doborze materaca? Zadzwoń, a dobierzemy idealny materac do Twoich potrzeb.

Twardy stopień twardości uzyskujemy w materacu poprzez zastosowanie warstwy kokosu lub warstwy trawy morskiej. Są to zawsze warstwy zewnętrzne. Jeżeli chodzi o wkład wewnętrzny może on być wykonany ze sprężyn (wkład pocketowy lub wkład bonellowy) lub z pianki (wysokoelastyczna HR lub lateks). Mimo, iż materace twarde dedykowane są osobom o wadze przekraczającej 100 kg, w przypadku rdzenia piankowego polecamy zakup materaca z lateksem.

Materac twardy 200x200 cm piankowy z rdzeniem lateksowym

Dzięki dużej gęstości, wynoszącej aż 60 kg/m3 lateks jest materiałem odpornym na wypracowanie i duże obciążenia. Jest doskonałym podparciem dla sylwetki, kręgosłupa, mięśni i stawów. Wspomaga krążenie krwi niwelując drętwienie kończyn. Lateks ma w swojej budowie liczne mikrokanaliki, które zwiększają wentylację warstwy. Ciało odczuwa komfort termiczny, nie poci się. Dzięki otworom lateks również lepiej dopasowuje się do ciała oraz zyskuje na elastyczności i sprężystości. W piance lateksowej nie namnażają się bakterie, grzyby i pleśń. Oferujemy dwa materace z warstwą twardą. Są to:

  • materac Kenia 200x200 – dwustronny, średnio twardy/twardy, o wysokości 18 cm. Warstwę twardą uzyskujemy dzięki zastosowaniu trawy morskiej ( pozyskiwana z różnych gatunków alg morskich, bogata w jod, pierwiastek niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Odporna na wilgoć).
  • materac Tango 200x200 – dwustronny materac twardy/bardzo twardy, o wysokości 21 cm, po stronie twardej znajduje się warstwa kokosu lub trawy morskiej, po stronie bardzo twardej podwójna warstwa kokosu oraz końskie włosie (pozyskiwane z grzywy lub końskiego ogona, higroskopijne, antybakteryjne, antyalergiczne, w 100% naturalne)

Twardy materac gąbkowy 200x200 z pianki wysokoelastycznej HR

Pianka wysokoelastyczna HR ma gęstość wynoszącą 35 kg/m3, jest sprężysta i trwała. Ma zwiększoną elastyczność, która pozwala na lepsze podparcie sylwetki. Pianka ma porowatą strukturę, liczne pęcherzyki zwiększają przewiewność materaca, ułatwiają dopasowanie do sylwetki. W piance nie gromadzi się wilgoć, jej ewentualny nadmiar jest szybko odparowywany do otoczenia. Materac piankowy 200x200 cm twardy z pianką HR to materac Montana 200x200. Model ten ma 10 cm wysokości, jest dwustronny, z jedną stroną średnio twardą. Po stronie twardej może znajdować się warstwa kokosowa lub warstwa trawy morskiej.

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna te są sztywne i twarde. Zawierają duże ilości soli mineralnych, które naturalnie chronią wnętrze kokosa przed wnikaniem bakterii, grzybów i pleśni. Te właściwości trafiają wraz z kokosem do materaca. Mata kokosowa jest odporna na wilgoć, chroni wnętrze materaca przed zawilgoceniem. Kokos jest surowcem ekologicznym, w 100% naturalnym.

Materace piankowe 200x200 cm twarde z pianką HR polecamy raczej osobom lżejszym, które gustują w twardej powierzchni do snu lub tym, które ze względów zdrowotnych powinny spać na utwardzonej warstwie.

Jak wspomnieliśmy na początku, osoby cięższe, które chcą długo cieszyć się komfortowym snem na materacu piankowym, powinny wybrać materac z rdzeniem lateksowym, który udźwignie nawet podwójny, duży ciężar.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023