- Parametry
-
Materace pocketowe kieszeniowe 140x200 miękkie H1 H2
Materace kieszeniowe stanowią szeroką ofertę modeli materacy opartych na konstrukcji sprężynowej. Konstrukcja kieszeniowa oznacza, że sprężyny są od siebie odseparowane tzw. kieszeniami czyli woreczkami flizelinowymi. Dzięki takiemu separatorowi sprężyny nie są ze sobą łączone drutem czyli nie mają sztywnego połączenia. Jedyne połączenie pomiędzy sprężynami stanowi kieszeń. Same kieszenie są ze sobą łączone zszyciem i klejeniem co zapewnia regularność konstrukcji. Miękkie połączenie sprawia, że cała konstrukcja zachowuje się cicho i nie przenosi pomiędzy fragmentami drgań. Takie drgania byłyby przenoszone między sprężynami w przypadku sztywnego połączenia sprężyn jakie występuje w modelach bonelowych. Daje to też możliwość pracy punktowej materaca czyli reagują te sprężyny, które poddane są naciskowi a nie wszystkie. Tym samym materac jest stabilniejszy, nie „pływa” a w sytuacji korzystania z jednego materaca przez dwie osoby nie przeszkadzają one sobie nawzajem przy zmianie pozycji. Sama konstrukcja kieszeniowa występuje w czterech wariantach i nie zmienia określonego parametru twardości samego modelu ale ma wpływ na jego sprężystość czy plastyczność. Oznacza to, że w rzeczywistości rodzaj konstrukcji zmienia odczucia samej twardości materaca jednak nie na tyle, by sam materac kategoryzować inną skalą twardości. Czyli ten sam model, przykładowo Zefir 140x200 cm, który ma jedną stronę miękką, drugą średnio twardą, będzie bardziej plastyczny i sprężysty w wersji Max Plus a bardziej stabilny i zwarty w wersji multipocket.
Rodzaje konstrukcji kieszeniowej:
- Klasyczna wersja - ilość sprężyn 262 sztuki/m2
- Max Plus – sprężyny w wersji dłużej od bazowej o 5cm, ilość taka sama jak w wersji klasycznej czyli 262szt./m2. Wyższe sprężyny to wyższy materac o większej sprężystości. To najbardziej miękka wersja konstrukcji kieszeniowej.
- Multipocket – sprężyny klasycznej długości, ilość niemal podwójna czyli 510 sztuk/m2. Ilość sprężyn ma wpływ na większą sztywność całego materaca, to najtwardsza konstrukcja sprężynowa.
- Mini – sprężyny w klasycznej ilości czyli 262 sztuki/m2 jednak w niższym stanie. Sprężyny krótsze o 6cm.
Miękkie materace kieszeniowe 140x200 cm H1 H2
Odpowiednią twardość materaca osiąga się poprzez użycie odpowiednich surowców na jego powierzchni. W sytuacji materacy miękkich takim zmiękczającym surowcem jest pianka visco memory. Pianka visco nazywana również pianką termoplastyczną jest rodzajem pianki poliuretanowej, który reaguje na ciężar ciała użytkownika oraz na ciepło jego ciała. Pod wpływem nacisku i ciepła pianka ta mięknie dając przyjemne uczucie otulenia. Jest to surowiec ciepły, plastyczny, można określić go leniwym dlatego, że po usunięciu czynników zmiękczających potrzebuje chwili czasu aby wrócić do pozycji wyjściowej. Pianka visco memory występuje w wersji podwójnej i taka jej ilość wykorzystywana jest w materacach miękkich bądź w wersji pojedynczej warstwy i wtedy materac klasyfikowany jest jako średnio twardy. Materace miękkie są dwustronne, druga strona może być średnio twarda jak w materacu Taba 140x200 cm czy materacu Zefir 140x200 cm bądź twarda jak w modelu Bratysława 140x200 cm. Te same modele miękkie występują we wszystkich wymienionych wyżej wariantach konstrukcji kieszeniowej czyli wersji mini, max plus, multipocket czy klasycznej.