• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 120x185 cm

Estetyka wykonania, dbałość o szczegółu! To wszystko ma znaczenie jeśli chodzi o materace. Materace tak wykonane 120x185 cm podniosą komfort snu i odczucie relaksu, a przede wszystkim zadbają o kręgosłup. Dobre podparcie ciała, zdrowy sen!

Twardość materaca 120x185 cm

Materace dzielą się na kategorie według różnych parametrów: twardości, wykorzystanych materiałów oraz rdzenia.

Materace 120x185 cm dzielą się według czterostopniowej skali. Ich podział przedstawia się następująco:

- materace miękkie,

- materace średnio twarde,

- materace twarde,

- materace bardzo twarde.

Podział materacy 120x185 ze względu na rodzaj wkładu wewnętrznego

Istnieją trzy podstawowe rodzaje wkładów wewnętrznych: piankowe, bonellowe, sprężynowe.

Materace 115x185 cm piankowe – wykonane z pianki wysokoelastycznej HR, posiadającej zwiększoną gęstość wynoszącą 35 kg/m3. Pianka ta odznacza się dużą sprężystością i odpornością na odkształcenia. Posiada właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne. Zapewnia wsparcie dla ciała na całej jego długości.

Materace bonellowe – sprężyny bonellowe, w kształcie klepsydry, umieszczone są w materacu szeregowo i połączone sztywnym drutem, tworząc konstrukcję przypominającą siatkę. Działają progresywnie, im większa siła nacisku tym większa siła wyporu. Posiadają elastyczność powierzchniową, ciężar, który na nie działa jest równomiernie rozkładany.

Materace pocketowe – inaczej kieszeniowe. Ich cylindryczne sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Wkład cechuje się dużą elastycznością punktową. Poszczególne sprężyny uginają się pod wpływem nacisku. Działają niezależnie. Gwarantują idealne dopasowanie do sylwetki.

Rodzaje materacy 120x185 cm ze względu na wykorzystane materiały

Wśród licznej i bogatej oferty dostępnych produktów, znajdziesz między innymi materace lateksowe, materace 125x185 cm termoplastyczne, materace kokosowe i z trawą morską, materace z końskim włosiem, moletowane profilowane oraz wysokoelastyczne.

Lateks – trwały, sprężysty materiał, nie ulega wypracowaniu. W budowie ma liczne mikrootwory, które dobrze wentylują materac i zapobiegają poceniu. Wpływa korzystnie na krążenie krwi, równomiernie podpiera ciało.

Trawa morska -  to naturalny surowiec, mix różnych gatunków traw morskich. Mata z trawy morskiej utwardza materac.

Kokos - w 100% naturalny, mata wykonana jest z łupiny orzecha kokosowego. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Końskie włosie – materiał, który dobrze wentyluje materac, pochłania pot i zapobiega jego wnikaniu do wnętrza materaca, ogranicza rozwój bakterii i roztoczy. Utwardza materac.

Pianka moletowana – specyficznie nacinana, posiada liczne wypustki i wgłębienia, delikatnie masujące. Mikro masaż usprawnia krążenie krwi, rozluźnia.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 04.12.2023