• Kategorie
  • Parametry
  • Materac 130x185 cm

Trafiłeś do miejsca, gdzie kupisz materace w rozmiarze 130x185 cm

Wybierz najwygodniejszy materac 130x185 cm

Wysokiej klasy materac 130x185 cm to inwestycja na lata. Przed zakupem dobrze się zastanów czy zdecydujesz się na materac piankowy, sprężynowy czy lateksowy. Odpowiedni wybór zapewni Ci komfortowy sen. Nasze materace 130x185 cm to wysokiej klasy produkty, które po odpowiednim dopasowaniu dadzą Ci zasłużony odpoczynek.

Materac 185x130 cm - czym się różnią materace piankowe, kieszeniowe i lateksowe?

Materace 185x130 cm występują w każdej wersji: piankowej, kieszeniowej, bonellowej i lateksowej. Najczęściej kupowane to materace hybrydowe, czyli połączenie materaca sprężynowego z materacem piankowym i lateksowym.  W tych wersjach wkład kieszeniowy otacza warstwa pianki wysokoelastycznej HR, lateksu, pianki Visco Memory lub pianki profilowanej. Sprawdź nasze rodzaje materacy i wybierz najlepszy model na łóżko 130x185 cm z materacem.

 

Jaki materac 130x185 wybrać?

 

Nieprzemyślany i zbyt pochopny zakup materaca 130x185 cm może być przyczyną wielu przykrych konsekwencji. Nieodpowiednio dobrana twardość materaca może powodować bóle kręgosłupa, przyczynić się do problemów ze snem. Brak regenerującego organizm wypoczynku spowoduje bóle głowy, brak energii, rozdrażnienie i złe samopoczucie. Materac 130x185 cm powinien być wygodny i spełniać nasze oczekiwania.

Materac 130x185 lateksowy czy termoplastyczny?

Materac średnio twardy może być wykonany z takich materiałów jak lateks, pianka wysoko elastyczna HR lub pianka termo elastyczna visco memory. Zdecydowałeś się na wybór materaca lateksowego lub materaca termoplastycznego i nie wiesz, co powinno zadecydować o wyborze tego konkretnego? Jaka jest różnica pomiędzy lateksem a pianką viscoelastic?

Lateks jest materiałem bardzo sprężystym i odpornym na odkształcenia. Zbudowany z licznych mikrokanalików odznacza się dużą plastycznością. Dodatkowo posiada doskonałą wentylację a zwiększona cyrkulacja zapobiega namnażaniu i gromadzeniu chorobotwórczych patogenów. Materac 125x185 cm lateksowy zapewnia perfekcyjne wsparcie całego ciała, ma dużą elastyczność punktową i zapewnia termiczny komfort.

Pianka termoelastyczna visco memory dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Gdy ogrzeje ją ciepło naszego ciała staje się miękka i plastyczna i dopasowuje się do wszystkich krzywizn naszego ciała. Całkowicie je odciąża i podpiera. Kręgosłup, stawy są odciążone. Znika napięcie mięśni, które rozluźniają się i odprężają oraz sztywność karku. Brak ucisku na narządy i naczynia krwionośne umożliwia swobodny przepływ krwi. Organizm jest dotleniony i przez to od samego rana jesteśmy pełni energii a senność w ciągu dnia nie występuje. Materac 135x185 cm z pianką visco otula ciało i lekko je ogrzewa, może to u jednych wywołać przyjemne uczucie a u innych dyskomfort.

Stopnie twardości materacy 130x185 cm

Nasze materace podzielone są według czterostopniowej skali, która przedstawia się następująco:

- dla osób ważących do 60 kg – materace miękkie,

- dla osób o wadze w przedziale 60-100 kg – materace średnio twarde,

- dla osób powyżej 100 kg – materace twarde,

- dla osób ważących ponad 120 kg – materace bardzo twarde.

Kup Materac dzisiaj i zapłać za 30 dni
 

Do 25% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 22.04.2024